Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy jałówka jest jałowa

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 28 październik 2014 - 23:18

z de haus, worek kosztuje cos ok 110 zl, 25 kg. Czasem rozsypuja na kilogramy w woreczki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy jałówka jest jałowa Dzisiaj, 14:45
  •  

#22 Share kamilrudy

kamilrudy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 15:15

Siema. Pozwólcie że odświerzę temat. Mam problem z jałówkami 5 simentalek i 3 montbeliarde. Są one w wieku od 18 do 26 miesięcy i już dawno powinny być zacielone. Niestety tylko jedna montbeliarde miała naturalną ruję i została zainseminowana. Reszta dostała zastrzyk hormonalny i po 3 dniach inseminacja ale ostatnio wet stwierdził że żadna nie załapała. Jałówki są w dobrej kondycji nieotłuszczone ale od 3 tygodni mają na wszelki wypadek dietę siano plus słoma zero treściwej. Dostawały marchew i to też nic nie dało. Prosze o rady bo nie mam pomysłów a nie chce mi się wierzyć żeby wszystkie były jałowe.

Po hormonach inseminacja za 3 dni? U mnie jest w ten sposób. Zastrzyk 7.00 rano ,czekam na ruje jeśli nie ma to na 12dobe drugi też 7.00 i po 3 dniach krycie między 13.00 a 16.00 bez względu na to czy ma ruje czy nie. No i sprawdź czy śluz jest czysty jeśli sie pieni lub jest mętny to jest chora.

#23 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 15:22

Zdarza się też, że wypływa śluz w stanie spoczynku między rujowego. Jeśli jest biały to albo oczyszcza macicę po zacieleniu i  jest w ciąży albo jak wyżej kolega napisał jest chora, wtedy płukanka. Po za tym płukankę bym dla Twoich jałówek polecił od razu, napewno nie zaszkodzi i sprawdzenie obecności torbieli i cyst.

#24 Share button89

button89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 11 listopad 2014 - 11:08

Naszczęście nie ma takiej potrzeby. Po zastosowaniu diety, witamin i beta karotenu od weterynarza zacielone już 6 na 8 sztuk więc wszystko idzie w dobrym kierunku.

#25 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 11 listopad 2014 - 12:52

Ale to już masz pewność, że są cielne? Miały normalne ruje? Jak możesz to podaj co dałeś za witaminy i beta-karoten?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 11 listopad 2014 - 22:02

Kiedy jałówka jest jałowa :)

#27 Share button89

button89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 16:45

Ale to już masz pewność, że są cielne? Miały normalne ruje? Jak możesz to podaj co dałeś za witaminy i beta-karoten?

Pewności oczywiście jeszcze nie mam, zbyt wcześnie na to, ale wszystkie miały naturalne bardzo wyraźne ruje więc różnicę widać gołym okiem.

Wet dał mi Fertilan, granulki w wiaderku dawka 100g raz w tygodniu.

#28 Share reebok

reebok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła, trzody

Napisany 20 listopad 2014 - 19:28

z beta krotenem macie: Beta ADE Blattin lub Betalac Josera. 1000mg beta karotenu w 1kg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 16 czerwiec 2017 - 21:32

Mialam  jalowke, która miała regularne ruje,jednak nie dawalo się jej zacielić. Kilku inseminatorów, weterynarzy, mowilo ze ,, na pewno po bliźniakach,, nawet nie mogą słomki wsadzić. No i została  opasem. Stala przy bykach, i jakiez było zaskoczenie, gdy podczas badania cielności innych sztuk,zbadal wet i ja i okazało się, ze jest w 3 mcu cielna :D    wycielila się, tylko podczas porodu, leciało jej ze srodka wyjątkowo dużo krwi, ale porod był bezproblemowy. Teraz jest jedna z najlepszych moich krow, i dobra rada dla Was- jeśli nie chce się zacielac,postawcie przy byku, i może akurat się uda :P