MarcinC360

Ile byków dam radę utrzymać?

Polecane posty

janczar810    302

samo sie cisnie na usta Bujaj las a nie nas !!

na V klasie nie uwierzę w 4-5ton z ha a ty mi nawijasz o 4ton pszenzyta z VI klasy. i to jeszcze w tym dorodnym roku w susze 

ps. wiecej nasikałem na metr kwadratowy a niżeli deszczu spadło.

 

a jakie herbicydy fungicydy i insektycydy stosujesz je powschodowo czy przed. Jaki stosujek potasu do fosforu i jakie założenie N do plonu ? i ogólnie jaki nawóż i ile go siejesz na hektar.   opryski jakie i kiedy pochwal sie a nie puste słowa typu:

 

obornik nawozy NPK , azotowe ,dolistne wapno co 4 lata woj Lubelskie

 

 
rok 2015? a wiec takze mi opisz jak w/w
 

w ubiegłym roku około 4 t z ha

 

 

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

nie wiem dlaczego taki zdziwiony jesteś to ile tobie wychodzi Ton z ha                                                                                                                                                            tomcio123 jakie odmiany siejesz      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Odmiany populacyjne napewno ;), ja tam nienarzekam na pszenzyto i owies, mimo suszy plony normalne.

Co do ilości byków czy tam czego innego to jak postawisz za dużo to bedziesz wiedział.
Jak dla mnie temat bezsensowny, jeden może brac 40 bel z ha łąki inny 3, także bezsens zakładanie takiego tematu


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

a taki rok jak ten może zweryfikować niektórym plany i marzenia co do utrzymania dużej ilości na  paru ha, bez zapasu z poprzedniego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaremski24    12

tak jak w temacie ile jestem w stanie utrzymac bykow??
mam 6ha ornego i 2ha łak. myslalem zeby na 3,75 hektara siac żyto i kukurydze na kiszonkę a 2,25ha mieszanke zbozową. reszta 2ha łak to wiadomo z 3-4 pokosy bym zrobil. kupil bym jeszcze dwa tiry wyslodkow z cukrowni. ewentualnie troche sianokiszonki bym mogl kupic. i teraz pytanie do fachowcow. ile jestem w stanie utrzymac bykow na tym (od 100 do 800+kg)?? z gory dzieki za odpowiedz

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaremski24    12

czy ja wiem :) tej mieszanki w tym roku mialem na 2ha to ponad 7 przyczep mialem to obecnie przy 5 sztukach nawet 1/10 nie zjadly :P klasa ziemi nieatety 5 i 6 ale kukurydza rosnie bardzo ladna trawy i mieszanki tez ladne a nawozu nie musze tak duzo nawet dawac ;)
wgl zboza tez moge zawsze kupic troche :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaremski24    12

dokladnie tak jechalem przez 200km to u mnie byka najladniejsza kukurydza w okolicy :D reszta to lipa totalna nawet na 2,3 klasie :D co jak co ale kukurydza to akurat piekna jest. a ziarna z qq to srednio 13 14 tton :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

jak będziesz kupował pasze treściwe i Wysłodki to ok 50 szt dasz rade jak za siejesz te 6 ha qq 3 ha po życie 3 ha tradycyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

To się są bajki. Ten sezon był.jedynym z lepszych na piaskach bo odziwo u nas padało w maju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaremski24    12

to znzczy na kiszonke ladna byla ale ziarna to mowilem ogolnie ile mamy bo w tym roku to wiadomo chujnia jak wszedzie :D marekfarmer jak tacie powiedzialem ze 50 sztuk moge utrzymac to sie po glowie popukal :P myslisz ze dam rade tyle utrzymac?? masz jakies doswiadczenia z tym zwiazane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Mój ojciec też   tak mówił  jak planowałem hodowle u mnie  a teraz  zmienił zdanie QQ + wysłodki  + sianokiszonka najlepsze połączenie.  Zwiększaj stopniowo o 10szt rocznie to się sam przekonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat z serii ILE BYKÓW DA SIĘ UTRZYMAĆ NA ... HEKTARACH. Oczadzieć można czytając kolejny bezsensowny temat. A moderatorzy oczywiście jeszcze pewnie balują i nikt porządku zrobić z tym nie może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaremski24    12

ojejku po to jest to forum by sobie pomagac :D kazde gospodarstwo jest inne wiec ja przynajmniej nic sie nie dowiedzialem z innych postow a czytalem juz kilka ;) dzieki Marek dzieki :P ile ty masz bykow i ile ha??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Panowie  a  ile  na  7  ha? :huh:

 a  ile  na  9 ? :mellow:

 a  na  11  ile  ?  :(

a  na  12,5  ile  dam  rady  utrzymać?  :unsure:

To naprawde  jest już  śmieszne  ,  ale  najbardziej  mnie  dziwi , że  użytkownicy  którzy mają  się  za  znawców  , odpowiadają  na  te powtarzające  się  ciągle  tematy .

Dziecinada normalnie  dziecinada  :P  :D


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

skoro na 6klasie bez nawozów rośnie ci taka kukurydza to myślę ze te 50szt na początek to minimum


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488

na 6 klasie to tylko las nie usycha ale u kolegi kukurydza jak las dlatego byla najładniejsza w powiecie:) hahahaha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Bałbym się posadzić las na kupie żwiru i kamieni w taki rok jak ten...yyy ubiegły..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

Z tymi bykami i odpowiedziami to zawsze jest problem,jest tyle niejasności i niewiadomych. Jeśli liczyć tylko na swoje oczywiście według mnie,nie podpierając się pobożnymi życzeniami z forum,na luzaka  0,9 w porywach 1,3 sztuk dużych na 1 ha. O ile masz życzenie jechać na kupnych to wachlarz koncertu życzeń jest bardziej pokażny,a 50 sztuk jak podpowiadali przedmówcy jest do przełknięcia z palcem w [ tu także koncert życzeń],a jeśli chodzi o wysłodki mokre,nie wiem jak u was ale u mnie to czy z beli czy z tira zachwytów w konsumpcji nie widzę,tak krowa ,jak  i opas jak nie posypię jakimiś granulkami,co nie który wyjący ryj nawet pyszczka nie spuści :huh: ... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dziku
      Jakie są ceny bydła w waszych rejonach?
       
      Dyskusja o najbardziej aktualnych cenach bydła przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72443-ceny-bydla-rzeznego-2014//page__view__getlastpost
       
      Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....-rzeznego-2013/
       
       
       
       
      Witam. Mam do sprzedania 3 byki i juz po nie przyjechali i oferowali mi 4,60zł za kg. ale mówili zebym sie wstrzymał jeszcze tydzien bo prawdopodobnie troche cena podskoczy. To nie szprzedałem ich i czekam. A u Was jaka jest cena ??. I piszcie o jakim regionie piszecie. Pozdrawiam.
    • Przez SIEWCA
      Jak u Was z tym problemem? Czy obsługujący waszą oborę weterynarz radzi sobie ze zdiagnozowaniem i leczeniem operacyjnym?
      Czy leczy skutecznie? W mojej oborze były 4 takie przypadki i wszystkie interwencje chirurgiczne były trafne i skuteczne.
      Jak macie pytania to chętnie odpowiem.
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez koma666
      Witam jak w temacie
      zastanawiam sie nad tym ile musiałbym miec słomy aby utrzymac stado 20 byków w oborze wolnostanowiskowej na głebokiej sciółce, stado podzielone by było na 2 kojce a w kazdym po 10 szt i powiedzmy 10 byłoby z jednego roku powiedzmy 2013 a pozostałe powiedzmy o rok starsze czyli 2012 po to zeby 10 sztuk sprzedac co roku.
    • Przez fioletowy
      Witam wszystkich, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad rozpoczęciem hodowli byków opasowych. W tej chwili trzymamy kilka krów i po kilka jałówek i byków, ale ja rozmyślam nad poważnym podejściem do hodowli, więc te kilka krów nie wystarczy, żeby się utrzymać. Na krowy nie ma zbytnio warunków (żadnych pastwisk blisko obory)
      mamy stodołę o wymiarach 12.5 x 10 metrów przebudowaną w 2003r. (wcześniej była to starodawna stodoła) i oborę uwięzieniową ze sklepieniem o wymiarach 8.40 x 10 metrów. Jest to w zasadzie jeden budynek oddzielony od siebie ścianą. Wydaje mi się, że przebudowa stodoły na oborę wolnostanowiskową nie będzie kosztowna, ale jest kilka kwestii o które muszę spytać.
      Przede wszystkim ile byków da radę trzymać w takim budynku? Dodam tylko, że zakładam dobudowanie niewielkiego wybiegu ( mniej więcej 4x12.5 metra)
      Niektóre ściany w stodole są z drewna, czy dla hodowli byków trzeba będzie to zmienić i zrobić normalne murowane albo blaszane ściany?
      Czy bykom w takiej stodole nie będzie trochę zimno w zimę?
      Czy przebudowanie obory uwięzieniowej na wolnostanowiskową będzie zgodne z warunkami ue ? Chodzi o to, czy nikt nie będzie robił problemów, że najpierw zwierzęta w tej samej oborze były uwiązane, a ja miałbym je teraz trzymać wolno?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj