Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile byków dam radę utrzymać?

333 odpowiedzi na ten temat

#201 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 09:19

Ile byków dam radę utrzymać? Byki wogóle nie są opłacalne.To niewypał!Jesli ktos ma z czego dokładać to może je trzymać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile byków dam radę utrzymać? Dzisiaj, 23:02
  •  

#202 Share jastrzab901

jastrzab901

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:hodowla byków

Napisany 12 marzec 2014 - 09:01

Ile byków dam radę utrzymać? a jak by trzymac na mala wage do 320 kg..
cena wtedy wieksza ... i czesciej sprzedajesz

#203 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 09:05

Ile byków dam radę utrzymać? żeby trzymać na 320kg to trzeba mieć dobre dojście do małych cieląt żeby cena za nie nie była z kosmosu bo zysk będzie marny....

#204 Share jastrzab901

jastrzab901

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 09:10

Ile byków dam radę utrzymać? da sie kupic ladne mieszance tak do 1000pln za sztuke

#205 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 09:16

Ile byków dam radę utrzymać? u mnie jest problem żeby za taką kasę kupić no może jakąś pojedynczą sztukę ale nie np na raz 20 sztuk bo jak będziesz chował na te 320kg to musisz mieć na raz np 20sztuk

#206 Share jastrzab901

jastrzab901

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 09:22

Ile byków dam radę utrzymać? zgadzam sie z toba jak naj bardziej 20 i za trzy miesiace znowu dwadziescia tak zeby co trzy cztery miesiace sprzedawac,
powiem ci ze znalazlem takiego dostawce calkiem przypadkowo oglaszal sie na allegro. daje nawet mozliwosc wyboru cielakow woj. lubelskie
cena od 800-1200

#207 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 09:29

Ile byków dam radę utrzymać? a masz odbiorce na te 320kg bo jak tak to ja bym spróbował.

#208 Share jastrzab901

jastrzab901

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 09:32

Ile byków dam radę utrzymać? niby mam...
agrostar takie kupi wczoraj pytalem o cene to proponowali 10zl za kg.
z tym ze sam dopiero zaczynam ...
czekam zeby zlozyc wniosek na mlodego rolnika w tym roku

#209 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 09:40

Ile byków dam radę utrzymać? to można by spróbować podstawa tego biznesu to zdrowe i dobre cielęta żeby szybko rosły i nie było problemu z odchowem

#210 Share jastrzab901

jastrzab901

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 09:47

Ile byków dam radę utrzymać? otoz to.. higiena szczepienia to podstawa.
a ty jak planujesz??? ile masz ziemi i ile chcesz trzymac rocznie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 10:00

Ile byków dam radę utrzymać? bydło to tylko dodatkowo trzymam bo mam tylko 9hektarów ja sieję groch jaś karłowaty i ogórki. trzymam tak że pięć w roku oddaje do ciężkiej wagi jak mi dobędzie dzierżawy to zwiększe hodowle

#212 Share marcin1832

marcin1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 18:15

Ile byków dam radę utrzymać? dokładnie przejecie gospodarstwa czy zajęcie się tylko własnym fachem jest dużo lepsze od pracy na etacie,prawie to jak przejście na emeryturę i można samemu być pracownikiem i szefem :rolleyes:

#213 Share AdrianWasiak

AdrianWasiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 18:51

Ile byków dam radę utrzymać? Ja też się zastanawiałem miałem podobną sytuacje ja na twoim miejscu zainwestował bym w około 5 klaczy zimnokrwistych na źrebaki za źrebaka 6 miesięcy bierzesz ponad 3000tyś a klaczami możesz część gospodarki obrobić(przodek roboczy i siano lub włuczenie nawóz itp) i paliwo zostaje i konią na zdrowie pujdzie wiem bo sam mam konie.

#214 Share Krzysiek3110

Krzysiek3110

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:nie tylko rolnictwo

Napisany 12 marzec 2014 - 20:30

Ile byków dam radę utrzymać? @adrian z 10ha (jeśli chodzi o "standardowe" rolnictwo tj. zboże, łaki) nie wyżyjesz
te 10ha to raczej hobby ma być, wiec nie ma czasu na zabawe konikiem tu liczy sie czas

#215 Share Radiosiek

Radiosiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 21:14

Ile byków dam radę utrzymać?

(...) klaczami możesz część gospodarki obrobić(przodek roboczy i siano lub włuczenie nawóz itp) i paliwo zostaje i konią na zdrowie pujdzie wiem bo sam mam konie.

ja myśle że mogą przyjść i takie czasy, gdy większość ludzi będzie zaprzęgać konie bo nie będą mieli z czego dokładać na paliwo...

Edytowany przez Radiosiek, 12 marzec 2014 - 21:15.

#216 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 22:04

Ile byków dam radę utrzymać? Drogi kolego, nie zgodze sie z niektorymi moimi przedmowcami. Jesli nie szkoda Ci ziemi, bo masz dobre klasy :P ( bo ja jakbym taka mial, to bym sial zboze i sprzedawal ) < to spokojnie mozesz uchowac kilkanascie duzych sztuk plus male. Napewno nie zarobisz milionow, ale na jakotakie zycie Ci wystarczy. Warunki jednak to takie : dobry dostep do cielat np ja kupuje mieszance 5 -7 dniowe po 400-500 zl; wlasne mleko od swoich krow, bo na mlekopanach to nie ma szans, nie wyrobisz, i wieksze ryzyko biegunek,a co za tym idzie- upadki cielat albo mnostwo kasy na leki. Do tego musisz dosiac laki, mieszanki np z lucerki,koniczyny. Zeby miec kase czesciej,to zamiast kupowac 15 w jednym terminie, to kupuj co 3 mce np po 4 sztuki, i tym sposobem, bedziesz miec co kwartal jakas kase. Dobrze by bylo, jakbys mial odbiorce, co ci odbierze takie mniejsze sztuki, ja jak nie mam kasy, to sprzedaje 400 kg, agrostar bierze, z tym ze musza byc miesne, ho czy hf to ci raczej nie wezna.
Jesli jednak masz kupowac cielaki po 1,000 lub wiecej, i dokupywac siano, to sie na to nie pisz.
Krowy mleczne tez dobre wyjscie, jesli masz mozliwosci, to jaknajbardziej, bo ja np nie mam mozliwosci,a kasa jest co miesiac. Ogolnie jednak jakbym mial takie super ziemie, to byl zyl ze sprzedazy zboza, bo moje to przewaznie 6 kl. Pozdrawiam

zle przeczytalem,jesli masz 4 ha lak, to spokojnie Ci wystarczy, ja mam lak 2 ha i 1 ha koniczyny

#217 Share marekg23

marekg23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 08:38

Ile byków dam radę utrzymać? bez dokupywania paszy to wielkiej hodowli nie rozwniesz, a na małą skale to raczej hobby niż dochodowy interes
Moje propozycje dla ciebie:
Opcja 1. U mnie za ha takiej ziemi lekko dostałbyś 1000 dzierżawy + dopłaty twoje i otworzyć własną działalność mała działalność
Opcja 2. Masz dobre ziemie więć pooraj łaki które się da obsiewać zasiej kukurydzy na ziarno, rzepaku i pszenicy, jeśli masz sprzęt do uprawy
Opcja 3. Jeśli masz spore budynki, to pooraj te łąki i zasiej kukurydzy na kiszonke, dokup np wysłodków i zboża + premiksów, soi, rzepaku i zajmij się na powżnie hodowlą opasów

mam ponad 50 szt byków i 0,75 ha łąk, więc mit że musisz mieć łaki jest do podawżenia
choć dla mnie hodowla to tylko dodatek

#218 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 09:03

Ile byków dam radę utrzymać? ale za miast siana dajesz słomę bo u mnie to jeczmienną jjedzą

#219 Share AdrianWasiak

AdrianWasiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 09:34

Ile byków dam radę utrzymać? Ja cie rozumiem też z gospodaestwa się nieutrzymuje ale to nie jest niewiadomo ile pola do obrobienia .Kolega pyta ile byczków chodować a ja uwarzam że na 10ha się nieopłaca a klacze wręcz przeciwnie a jak będzie miał czas to w pole czemu nie u kumpla ciągnik się popsół to raz na tydzień ma 3 rozrzutniki i trzeba czymś wywieść to para do platformy lub woza co kto ma i wozimy i czasem lepiej w zime czy na wiosne konmi bo wszędzie wjadą a ciągnik niestety nie.a co do klaczy to morze chodować programowe to i dodatkowa kasa będzie 1500zł na klacz rocznie to jeż coś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 09:16

Ile byków dam radę utrzymać? jak dobrze wszystko zorganizujesz to na 10h możesz spokojnie otrzymać około 15-20 sztuk (duże około 800kg)
łąki nie potrzeba praktycznie wo gule siejesz zboża na pasze robisz w całym zbożu wsiewke z koniczyny na kiszonkę ja na 3-4 kl ziemi z 2,5h w 2013 bardzo sucho miałem 67 rolek kiszonki.
1 rolka kiszonki masz na około 15-20 szt na dzień
365 dni = 365 rolek
do tego troszkę ospy i nic nie potrzeba
ja z łąk i siana rezygnuje ponieważ jak pora mokra to jest problem z wysuszenie, a tak to kosze, pod grabiam roluje i folia i po problemie a mity że musi przewiędnąć to brednie praktykuje już 3 rok i jest ok