Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile byków dam radę utrzymać?

333 odpowiedzi na ten temat

#181 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 19:12

Ile byków dam radę utrzymać? Co do ilość sztuk na hekatar to wszystko zależy od osiągniętych zbiorów. W każdym rejonie kraju inaczej.

Byki to nie ma problemu, bo wystarczy jakaś wiata, czy stodoła obita deskami, byleby przeciągów nie było. Ruszta dobre-ale to znowu spory wydatek, do tego trzeba duży zbiornik, żeby przez zimę wszystko pomieścić. Lepiej już tą słomę kupić i głęboką ściółkę zrobić.

Najważniejsze pytanie-masz jakieś środki finansowe na początek? Bo musisz sporo zainwestować, a na zyski czekać bardzo długo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile byków dam radę utrzymać? Dzisiaj, 09:32
  •  

#182 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 19:23

Ile byków dam radę utrzymać? a jeśli problem ze słomą? jak dla mnie to nie uśmiecha mi się ścielić, potem wywozić na pryzmę i rozwozić tego po polu. za dużo czasu się schodzi. a tak tylko do zbiornika, mix i na pole beczkowozem, jeden człowiek, jeden ciągnik jedna beczka, kurs za kursem i prosto do gleby. tak aplikując tylko nie orając ani nie uprawiać, tylko wzruszać tam gdzie byłoby siane

U mnie IV klasy trochę gliny miejscami, tzn na górkach, no i pełno zwierzyny leśnej ;/ ja myślę że 11 sztuk u mnie z ha by wyżywił kupując treściwą.

#183 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 21:17

Ile byków dam radę utrzymać? obecnie powierzchnia mi sie nie zmienila i nadal jest niecale 11 ha z tym ze bydla opasowego jest 30 sztuk i jedyne co to musialem kupic 5 ton zboza ale do swin ktore tez mam bo mi zabraklo.
Slomy mi starczy bez problemu, ququ tak samo, do tego 1,5 ha laki.
Gdyby nie swiniaki to brak kosztow na boku.
W tym roku wylatuja calkiem i chce powiekszyc do ok 50 sztuk opasow, z tym ze bedzie wiecej ququ a mn iej zboza, wiec bedzie trzeba slomy po sasiadach poszukac i na zime moze kupic troche wyslodkow z burakow.
A ziemie mam rozne - poczawszy od 4 skonczywszy na 6 klasie.
Wszystko zalezy czy chce sie pracowac i trzeba miec troche glowe na karku a nie ciagle marudzic a ze to drogie cielaki (spokojnie mozna znalezc tansze cielaki ale trzeba kupic od razu kilka sztuk bo trzeba jechca 100-150 km tylko trzeba poszukac) , ja jakos super nie narzekam, jest ciezko a parku maszynowego tez nie mam za bogatego, ale powoli go powiekszam.

#184 Share maiuszskowron

maiuszskowron

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 19:04

Ile byków dam radę utrzymać? mam pytanie ile byków mogę utrzymać na 15ha 1,2,3 klasa

#185 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 20:28

Ile byków dam radę utrzymać? Kuźwa pytanie, a i 300 :ph34r: ...

#186 Share adamixc330t1

adamixc330t1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 17:46

Ile byków dam radę utrzymać? maiuJak masz takie dobre ziemie to 40 sztuk bez problemu ;) Jeśli nie starczałoby ci słomy lub zboża to możesz zdobywać to w zamian za usługi (np. ty komuś prasujesz lub młócisz kombajnem, a on ci w zamian słomę lub zboże- wiele ludzi tak robi ) :)

#187 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 04 styczeń 2014 - 18:20

Ile byków dam radę utrzymać? Pany, karwasz mać, hektar to żaden, kuwa, wyznacznik zapamiętajcie to sobie - w tonach zboża,siana, belach słomy, tonach kiszonki to możemy pogadać, jeden z 10 ha 10 utrzyma drugi nawet 40...

#188 Share jogi7137

jogi7137

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 14:15

Ile byków dam radę utrzymać? Może wiecie mniej więcej ile potrzeba ton zboża, bel siana, bel słomy, ton kiszonki z QQ na skarmienie byka

#189 Share byk360

byk360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 20:34

Ile byków dam radę utrzymać? Sieama posieadam 10ha pola klasy ll-lV i myślę o chodowli bydła mięsnego ile bym dał natym areale uchować byków bez dokupywania pasz .Z góry dziękuję za odp.

Połączone

Edytowany przez razor275, 14 kwiecień 2014 - 18:09.

#190 Share gibos95

gibos95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 20:37

Ile byków dam radę utrzymać? a łąki masz ?
Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share JohnNoga

JohnNoga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 20:46

Ile byków dam radę utrzymać? kolego 20byków spokojnie wychowasz

#192 Share byk360

byk360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 21:20

Ile byków dam radę utrzymać? Łonek mam 4ha

#193 Share tomek2626

tomek2626

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 14:58

Ile byków dam radę utrzymać? ja łak nie mam siano kupuje taniej mnie kosztuje niz sameu produkowac

#194 Share paturs330

paturs330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 18:21

Ile byków dam radę utrzymać? tomek2626 a ile byków masz i na jakim areale

#195 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 18:46

Ile byków dam radę utrzymać? Kolego ja tez mam niewiele ponad 10h i trzymam w tej chwili 18 szt bykow. W roznym wieku sa. Mam swoje laki,zboze,ziemniaki i kiszonke. Paszy i siana mi spokojnue wystarcza tylko przy obecnej cenie bydla miesnego zastanawiam sie czy jest sens to utrzymywac. Zeby pieniadze jakies miec za nie to trzeba dlugo czekac a i ciagle tez trzeba inwestowac. Lepsza teraz jakakolwiek praca poza gospodarstwem z wyplata co miesiac niz czekanie 2 lata na niepewny zysk. Wez to tez pod uwage.

#196 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 09 marzec 2014 - 21:33

Kolego ja tez mam niewiele ponad 10h i trzymam w tej chwili 18 szt bykow. W roznym wieku sa. Mam swoje laki,zboze,ziemniaki i kiszonke. Paszy i siana mi spokojnue wystarcza tylko przy obecnej cenie bydla miesnego zastanawiam sie czy jest sens to utrzymywac. Zeby pieniadze jakies miec za nie to trzeba dlugo czekac a i ciagle tez trzeba inwestowac. Lepsza teraz jakakolwiek praca poza gospodarstwem z wyplata co miesiac niz czekanie 2 lata na niepewny zysk. Wez to tez pod uwage.

W dzisiejszych czasach to aby zminimalizować ryzyko lepiej prowadzić kilka kierunków produkcji Co do pracy poza gospodarstwem to pozwolę sie nie zgodzić - sam pracują i odliczam dni aż będę mógł ją rzucić Dla mnie będzie to jak przejście na emeryturę gdy będę mógł się skupić tylko na prowadzeniu godpoarstwa

#197 Share robert11

robert11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 21:41

• jak masz troche oleju w głowie to pomyśl, hodowla byków , bez sensu, za byka bierzesz około 5tyś a howasz około 700 dni więc policz ile dniuwka, tylko jeszcze odejmij koszty

#198 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 22:24

Ile byków dam radę utrzymać? Lepiej już 15 krów tyle że więcej roboty, wyższe koszty założenia stada ale wypłata co miesiąc.

#199 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 06:36

Ile byków dam radę utrzymać? Dokladnie tak jak wyzej kolega napisal. Jesli juz to tylkoo mleko bo co miesiac ma sie jakas kase. Wiadomo ze naklad i obowiazki wieksze ale cos za cos. A ci do urozmaicenia chodowli to trzeba by naprawde wszystkim na raz sie zajmowac. Bydlo,swinie,zboze a najlepiej by bylo do tego miec owoce miekkie. Tylko ci to za robota jak do jednej produkcji sie doklada kosztem drugiej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 06:43

Ile byków dam radę utrzymać? Takich tematów jest już dużo wystarczy poszukać. Ja mam podobnie jak ty i mam ponad 30sztuk kupowane co pół roku po 10 ale wszystkiego brakuje zboże siano słoma. Zarobku w tej branży nie widzę.