sezzer

Pług jaki wybrać

Polecane posty

sezzer    0

Witam prosze o pilną odpowiedz potrzebuje pług 5 skibowy obrotowy proszę o opinię jaki wybrać ? Do wyboru firmy takie jak VOGEL AKPIL BOMET ewentualnie inne propozycje jakie zabespieczenia itp. prosze o pilna odpowiedz.chodzi oczywiscie o nowy Pług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieja910    0

No i napisz jakie ziemie masz, czy dużo masz kamieni, bo od tego zależy to na jakim zabezpieczeniu ma być pług :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baza18    9

W tym roku miałem przyejmność pracować pługiem - Pottinger servo 45 Plus .

Pług idealny. Świetnie kryje, wytrzymały. Płynnie ustawiana szerokość podczas pracy co jest świetne przy odorywaniu jak i oczywiscie przy ciagłej pracy. zabezpieczenia hydrauliczne oczywiście z ustawianą twardoscia. Naprawde polecam. Mam bardzo dobre zadnie o nim. :P


Baza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniellll    3

Ja mam kvernelanda ls95 5 skibowy i ciagne go NH 135km :rolleyes: i daje sobie rade bez żadnego problemu :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sezzer    0

Pług ma pracować z zts 16245 wiec mysle ze da rade jesli chodzi o ziemie to sa to raczej słabe ziemie ale lepsze tez są kwotę która zamierzam wydać tu jestem jeszcze niezdecydowany chodziło by mi o dobry pług za niewielki pieniądze a w sprawie kamieni to kamień to rzadkość ale zdarzaja sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniellll    3

Tylko poco przepłacac jak niema kamieni a za urzywany pług na zabezpieczeniu nonstop to okolo 10 tys. wiecej trzeba wydac :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

Tylko poco przepłacac jak niema kamieni a za urzywany pług na zabezpieczeniu nonstop to okolo 10 tys. wiecej trzeba wydac :rolleyes:

za 10 tuś to 5-skibowego na kołku nie kupisz a co dopiero nonstop

ja polecam vogel&noota takiego posiadam, na kołku

orze lekko, zmienna szerokość orki,lekka konstrukcja i taki zetor taką 5 na pewno poradzi i z podnoszeniem nie będzie miał problemów a z ciężkimi 5 może mieć kłopoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniellll    3

Prometeusz, zle mnie zrozumiałes, jesli pług na kołku 5 skibowy osmio letni kosztuje 23 tys to na resorze 32 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Widze że ten ciągnik ma cięzkawo dymi jak parowóz pewnie cięzkie ziemie a na dodatek za mokro ale to tylko moje zdanie. a co do kupna pługa 5 skibowego do zetora to chyba tylko zagonowy bo z obrotowym nie da rady podnośnik kilku krotnie kupując na zachodzie pługi widze ze Ursusy i zetory nie dają rady szczególnie jak olej sie zagrzeje, zdarzyło sie że jak olej sie zagrzał w zetorze to za nic nie chciał opuścić pługa.Ja osobiście mam MF 127KM i orze lemkenem na Vario(zmienna szerokość orki w czasie pracy)gdzie udźwig podnośnika ma 6500kg pług waży około 1200kg i musze na przedni TUZ dawać obciążenie bo przud sie podnosi a zetory maja max udźwig 6100kg, i jeszcze jedno im dłuższy pług tym ciężar wiekszy wiedz jesli 5 obrotowa to tylko półzawieszana inaczej nie dasz rady. Ale to tylko moje zdanie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Jaki pług polecicie do Fendta 716? Dodam że zabezpieczenia non stop muszą być i ma to być pług używany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

Widze że ten ciągnik ma cięzkawo dymi jak parowóz pewnie cięzkie ziemie a na dodatek za mokro ale to tylko moje zdanie. a co do kupna pługa 5 skibowego do zetora to chyba tylko zagonowy bo z obrotowym nie da rady podnośnik kilku krotnie kupując na zachodzie pługi widze ze Ursusy i zetory nie dają rady szczególnie jak olej sie zagrzeje, zdarzyło sie że jak olej sie zagrzał w zetorze to za nic nie chciał opuścić pługa.Ja osobiście mam MF 127KM i orze lemkenem na Vario(zmienna szerokość orki w czasie pracy)gdzie udźwig podnośnika ma 6500kg pług waży około 1200kg i musze na przedni TUZ dawać obciążenie bo przud sie podnosi a zetory maja max udźwig 6100kg, i jeszcze jedno im dłuższy pług tym ciężar wiekszy wiedz jesli 5 obrotowa to tylko półzawieszana inaczej nie dasz rady. Ale to tylko moje zdanie.Pozdrawiam

fakt, w tym miejscu to akurat ma bardzo ciężko, ponieważ jest tam straszna glina, a pług ustawiony jest na 4x44 ale kawałek dalej to idzie sobie spokojnie więc 16245 na lekkich ziemiach z 5 da sobie radę

jak by dostał taki pług jak mój tylko 5 skibowy to raczej by go podnosił bez problemów, ja mam grubera z unii 12 łapowego w trzech rzędach, coś takiego jak robi lemken i jest dużo cięższy od pługa a może nawet jest dłuższy, bez obciążnika z przodu to zdarza się, że unosi przód i hydraulika daje radę, nic się nie zacina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj