Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług jaki wybrać

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sezzer

sezzer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 16:41

Pług jaki wybrać Witam prosze o pilną odpowiedz potrzebuje pług 5 skibowy obrotowy proszę o opinię jaki wybrać ? Do wyboru firmy takie jak VOGEL AKPIL BOMET ewentualnie inne propozycje jakie zabespieczenia itp. prosze o pilna odpowiedz.chodzi oczywiscie o nowy Pług

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług jaki wybrać Dzisiaj, 08:27
  •  

#2 Share hendryk21

hendryk21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 16:56

Pług jaki wybrać unia ibis L4+1

+10 za post bez uzasadnienia, Ave
KPK Kumurun Team

#3 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 17:02

Pług jaki wybrać do jakiego ciągnika ma byc ten pług jaka moc,i ile pieniędzy chcesz na niego przeznaczyć?
red power

#4 Share macieja910

macieja910

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 17:55

Pług jaki wybrać No i napisz jakie ziemie masz, czy dużo masz kamieni, bo od tego zależy to na jakim zabezpieczeniu ma być pług :)

#5 Share Baza18

Baza18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 18:52

Pług jaki wybrać W tym roku miałem przyejmność pracować pługiem - Pottinger servo 45 Plus .
Pług idealny. Świetnie kryje, wytrzymały. Płynnie ustawiana szerokość podczas pracy co jest świetne przy odorywaniu jak i oczywiscie przy ciagłej pracy. zabezpieczenia hydrauliczne oczywiście z ustawianą twardoscia. Naprawde polecam. Mam bardzo dobre zadnie o nim. :P
Baza

#6 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 styczeń 2011 - 19:07

Pług jaki wybrać Ja ci polecam kuhn master 102 dobry pług :)

#7 Share Daniellll

Daniellll

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 20:46

Pług jaki wybrać Ja mam kvernelanda ls95 5 skibowy i ciagne go NH 135km :rolleyes: i daje sobie rade bez żadnego problemu :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share sezzer

sezzer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 21:09

Pług jaki wybrać Pług ma pracować z zts 16245 wiec mysle ze da rade jesli chodzi o ziemie to sa to raczej słabe ziemie ale lepsze tez są kwotę która zamierzam wydać tu jestem jeszcze niezdecydowany chodziło by mi o dobry pług za niewielki pieniądze a w sprawie kamieni to kamień to rzadkość ale zdarzaja sie

#9 Share Daniellll

Daniellll

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 21:52

Pług jaki wybrać Tylko poco przepłacac jak niema kamieni a za urzywany pług na zabezpieczeniu nonstop to okolo 10 tys. wiecej trzeba wydac :rolleyes:

#10 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 11 styczeń 2011 - 23:36

Pług jaki wybrać

Tylko poco przepłacac jak niema kamieni a za urzywany pług na zabezpieczeniu nonstop to okolo 10 tys. wiecej trzeba wydac :rolleyes:

za 10 tuś to 5-skibowego na kołku nie kupisz a co dopiero nonstop
ja polecam vogel&noota takiego posiadam, na kołku
orze lekko, zmienna szerokość orki,lekka konstrukcja i taki zetor taką 5 na pewno poradzi i z podnoszeniem nie będzie miał problemów a z ciężkimi 5 może mieć kłopoty

#11 Share Daniellll

Daniellll

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 10:36

Pług jaki wybrać Prometeusz, zle mnie zrozumiałes, jesli pług na kołku 5 skibowy osmio letni kosztuje 23 tys to na resorze 32 tys.

#12 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 10:51

Pług jaki wybrać Widze że ten ciągnik ma cięzkawo dymi jak parowóz pewnie cięzkie ziemie a na dodatek za mokro ale to tylko moje zdanie. a co do kupna pługa 5 skibowego do zetora to chyba tylko zagonowy bo z obrotowym nie da rady podnośnik kilku krotnie kupując na zachodzie pługi widze ze Ursusy i zetory nie dają rady szczególnie jak olej sie zagrzeje, zdarzyło sie że jak olej sie zagrzał w zetorze to za nic nie chciał opuścić pługa.Ja osobiście mam MF 127KM i orze lemkenem na Vario(zmienna szerokość orki w czasie pracy)gdzie udźwig podnośnika ma 6500kg pług waży około 1200kg i musze na przedni TUZ dawać obciążenie bo przud sie podnosi a zetory maja max udźwig 6100kg, i jeszcze jedno im dłuższy pług tym ciężar wiekszy wiedz jesli 5 obrotowa to tylko półzawieszana inaczej nie dasz rady. Ale to tylko moje zdanie.Pozdrawiam

#13 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 12 styczeń 2011 - 12:29

Pług jaki wybrać Jaki pług polecicie do Fendta 716? Dodam że zabezpieczenia non stop muszą być i ma to być pług używany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 12 styczeń 2011 - 14:32

Pług jaki wybrać

Widze że ten ciągnik ma cięzkawo dymi jak parowóz pewnie cięzkie ziemie a na dodatek za mokro ale to tylko moje zdanie. a co do kupna pługa 5 skibowego do zetora to chyba tylko zagonowy bo z obrotowym nie da rady podnośnik kilku krotnie kupując na zachodzie pługi widze ze Ursusy i zetory nie dają rady szczególnie jak olej sie zagrzeje, zdarzyło sie że jak olej sie zagrzał w zetorze to za nic nie chciał opuścić pługa.Ja osobiście mam MF 127KM i orze lemkenem na Vario(zmienna szerokość orki w czasie pracy)gdzie udźwig podnośnika ma 6500kg pług waży około 1200kg i musze na przedni TUZ dawać obciążenie bo przud sie podnosi a zetory maja max udźwig 6100kg, i jeszcze jedno im dłuższy pług tym ciężar wiekszy wiedz jesli 5 obrotowa to tylko półzawieszana inaczej nie dasz rady. Ale to tylko moje zdanie.Pozdrawiam

fakt, w tym miejscu to akurat ma bardzo ciężko, ponieważ jest tam straszna glina, a pług ustawiony jest na 4x44 ale kawałek dalej to idzie sobie spokojnie więc 16245 na lekkich ziemiach z 5 da sobie radę
jak by dostał taki pług jak mój tylko 5 skibowy to raczej by go podnosił bez problemów, ja mam grubera z unii 12 łapowego w trzech rzędach, coś takiego jak robi lemken i jest dużo cięższy od pługa a może nawet jest dłuższy, bez obciążnika z przodu to zdarza się, że unosi przód i hydraulika daje radę, nic się nie zacina