Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszt budowy obory na ok 30 szt bydla mlecznego

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 20 luty 2011 - 08:50

60tyś ale dla majstra,nie na materiały.to za samą robociznę

Ale tylko ściany czy i dach? ja za chlewnie 27x12 zapłaciłem murarzom jakieś 33 tyś na ruszcie więc koszt przyziemia to połowa tej kwoty. a w jakiej technologii byś stawiał

KACZOR12

Już wielokrotnie to pisałem po doswiadczeniach znajomych że 10 tyś na stanowisko trzeba liczyć

Edytowany przez lukaczmarek, 20 luty 2011 - 08:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koszt budowy obory na ok 30 szt bydla mlecznego Dzisiaj, 09:58
  •  

#22 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 20 luty 2011 - 09:24

witam. właśnie się zastanawiałem ile może kosztować budowa obory, bo moja stara daje się już we znaki kręgosłupowi;) rozmawiałem z majstrem i za postawienie takiej 14x30 i zrobienie jej "pod klucz" zgodził się 60000zł. nie wiem czy to dużo czy mało,może poszukam kogoś innego.dodam,że zgodziliśmy się,że wchodzi na puste pole,a jak skończy to ma mi pomóc tam krowy przeprowadzić;) proszę o podpowiedź kogoś kto może miał takie doświaczenie za sobą.;)pozdr.

bonzo za 60tysi to naprawdę niewiele . Sam pracowałem jako murarz i budowałem swoją oborę 11,5 28,5 m w2004/2005 latach i wiem ile to pracy . Ile masz sztuk bydła abyś nie postawił za małej .Jak swoją budowałem to była duża a teraz jest ciasna .

#23 Share bonzoo1224

bonzoo1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 20 luty 2011 - 11:02

Koszt budowy obory na ok 30 szt bydla mlecznego normalna, tradycyjna obora uwięzowa z korytarzem paszowym i 2xzgarniacz.majster ma robić wszystko od fundamentów, poprzez ściany, obsadzenie stanowisk, elektrykę, hydraulikę, tynki po dach i jego ocieplenie.a co do wielkości i będzie ok ;)

#24 Share franec

franec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 22 luty 2011 - 20:01

Koszt budowy obory na ok 30 szt bydla mlecznego marcinus03 Nigdy ale to prze nigdy nie stawiaj krów tyłem do siebie. Jeżeli masz paszowóz to po prostu przejedziesz sobie środkiem i pasze rozdasz, a jeżeli ręcznie to i tak masz wygodniej- zapewniam Cię w starej oborze stały głowami do ścian- coś strasznego. Mam teraz 2 wyciągi- jeden był kupiony, 2 na wzór zrobiliśmy sami(mieliśmy przekładnię).

Koszty- w zależności od: czy zamierzasz sam ją budować tzn czy np, jakiś znajomy murarz może Ci zejść z ceny, pomożesz mu sam i w tedy wyjdzie dużo taniej. Jeżeli wejdzie firma od początku do końca zrobią wszystko wg projektu- bez wątpienia wyjdzie drożej- masz to jak w banku :)

Teraz tak: jeżeli robisz sam to lecisz po najniższej linii oporu- nie ma co się łudzić- później te niedociągnięcia wyjdą w trakcie użytkowania.

Co do konkretnych cen: najlepiej było by napisać maila do jakiejś firmy, lub biura zajmującego się projektami. Na dzień dobry dowiesz się ile kosztują plany i szacunkowe koszty budowy. Podam Ci prosty przykład: kupujesz używaną dojarkę przewodową: 17 tys zł, kupujesz nową ok 40 tys zł(jeżeli zawyżyłem cenę to sory)(różnica to 23 tys- sądzę że za te pieniądze można swobodnie założyć jeden wyciąg), a więc na samej dojarce możesz zaoszczędzić/lub też nie, dlatego ciężko mi powiedzieć ile wyniesie koszt takiej budowy, po za tym w czasie budowy zawsze wyjdą jakieś dodatkowe wcześniej nie liczone koszty.

#25 Share kubarolnik300

kubarolnik300

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 luty 2011 - 16:17

Koszt budowy obory na ok 30 szt bydla mlecznego Moim zdaniem nie ma co się czepiać obornika.Ja mam oborę uwięziową na rusztach i bardzo chwalę ten sposób utrzymanie zwierząt.A wygląda to tak stół paszowy na środku coś koło 4m stanowiska po 1,7m ruszta 0,8m i korytarze przy ścianach 1,1m. B)

#26 Share bartusx5

bartusx5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 27 luty 2011 - 16:47

Panowie czy koszt budowy takiej obory zmieścił by się w 500tys zł http://www.fotosik.p...3ee528d638.html

troche dziwny plan nie wiem czy praktyczny ale chcesz od podstaw?? z dachem i ścianami ? to nie starczy;)

#27 Share KACZOR12

KACZOR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 27 luty 2011 - 19:32

Koszt budowy obory na ok 30 szt bydla mlecznego Co jest dziwnego w tym planie . Budowa od podstaw to jak myślisz ile by to wyniosło

#28 Share rafal7591

rafal7591

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 sierpień 2012 - 19:37

Koszt budowy obory na ok 30 szt bydla mlecznego Cześć ile kosztowała by obora na 30 sztuk bydła mlecznego uwięziowa na rusztach kotrytarz paszowy na środku ok 4m .
Obora miała by byc z pełnym wyposażeniem z dojarką przeodowa itp.. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share sony5

sony5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 sierpień 2012 - 23:43

Koszt budowy obory na ok 30 szt bydla mlecznego a z jakiego materiału najlepiej jest zbudować ściany w oporze
co powiecie o cegłach U220 i K3

#30 Share malymiro

malymiro

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 sierpień 2012 - 10:31

Koszt budowy obory na ok 30 szt bydla mlecznego witam chciałbym się zapytać z jakiego budulca wyjdzie najtaniej postawić oborę

#31 Share rade1425

rade1425

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 21:08

Koszt budowy obory na ok 30 szt bydla mlecznego Witam mam pytanie jaki był by koszt budowy obory 40mdługa i 14 szeroka? Obora miała by być uwięziowa

#32 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 17:51

Koszt budowy obory na ok 30 szt bydla mlecznego Nikt Ci tego nie powie, wszystko zależy od użytych materiałów, konstrukcji obory oraz wielu innych czynników. Najlepiej policz ile byś musiał wydać na materiały i robociznę to będziesz znał orientacyjny koszt.

#33 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 listopad 2012 - 09:48

Koszt budowy obory na ok 30 szt bydla mlecznego ...

Edytowany przez karol7854, 27 grudzień 2013 - 14:39.

#34 Share farmerx

farmerx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 11:10

Koszt budowy obory na ok 30 szt bydla mlecznego dlaczego głowami do sciany krowy to porazka moim zdaniem głowami do siebie to porazka tydzien po malowaniu i syf niesamowity wiem bo tak mam i ngdy takiej obory

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share podjadacz

podjadacz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 01 maj 2016 - 14:36

ktoś się orientuje jaki mniej więcej koszt postawienia ścian i dachu ? budynek mniej więcej 23x16 i 6-7m wys w środku wyposażenie mnie nic nie interesuje tam sobie samemu będę wszystko robił po swojemu tylko koszt budowy obory ściany dach bez posadzki oczywiście

a tak apropos ktos mi mówił że na posadzkę najlepszy jest żelbeton prawda to ?

bla bla bla :)