marcinus03

Koszt budowy obory na ok 30 szt bydla mlecznego

Polecane posty

marcinus03    0

Zastanawiam sie nad budowa obory uwiezowej na ok 30 krow. Jaki moglby byc koszt jej postawienia. Obora mialaby byc uwiezowa na dwa rzedy krow stojacych tylem do siebie a pomiedzy nimi jakis zgarniacz do obornika. Korytarz paszowy z dwoch stron na jaies 4m szerokosci tak zeby zmiescil sie jd serii 5M z turem. Krowy bylyby trzymane na sciolce. Do tego dojarka przewodowa i reszta potrzebnych rzeczy. Ile to wszystko by kosztowalo?? Podajcie swoje propozycje i inne rozwiazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

A dlaczego mówisz żeby stały tyłem do siebie? Wielu rolników tak by chciało a Ty masz budować nowa i tak chcesz spartaczyć robotę?


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xabi32    6

On może chce aby pracował jeden zgarniacz ale to jest moim zdaniem zły pomysł ale rób jak chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Lepiej jeden korytarz paszowy przez środek obory, a za krowimi zadami kanał gnojowy 2m i wypych obornika TUR-em.

 

Haha ale biorąc pod uwagę aspekt higieny w oborze to faktycznie krowy odwrócone do siebie zadami w wypadku chorej sztuki nie zarażają tych naprzeciwko siebie, a jedynie te w stanowiskach po sąsiedzku ;)

 

Jednak jeden korytarz paszowy jest praktyczniejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus03    0

Możliwe ze się mylę dlatego napisałem żebyście podawali swoje propozycje. Wie ktoś ile może kosztować budowa takiej obory od a do z??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jobsik    0

400 tyś powinno Ci wystarczyć, ale nie jestem na 100% pewien, bo nie stawiałem ale z tego co się orientuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

Postawić sam budynek to cię około 50 tyś wyniesie a reszta to już zależy jak chcesz ta oborę wyposażyć i czy dojarka i zbiornik nowy czy z recyklingu;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koncak    0

Moja obora na 30 szt. w 2007 roku razem ze zgarniaczem DeLaval i dojarką tejże firmy kosztowala 250 tys. I tak jak koledzy powyżej polecam korytarz paszowy w środku, ale o szerokości 4,5 bo do wozu paszowego 4-metrowy jest ciut za wąski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile murarz bierze za postawienie metra kwadratowego ściany z bloczka 24x50 cm ?

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafaeloo24    0

Witam!

 

W ubiegłym roku postawiłem uwięziową 8x31 metrów na 25 stanowisk i 80 metrów kwadratowych płyty. Wyniosła jakieś 150000 netto bo vat odzyskałem.

 

W tym zgarniacz nowy Rolstal za 15000, dojarka używana Westfalia 15000, za robotę 50000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonzoo1224    0

witam. właśnie się zastanawiałem ile może kosztować budowa obory, bo moja stara daje się już we znaki kręgosłupowi;) rozmawiałem z majstrem i za postawienie takiej 14x30 i zrobienie jej "pod klucz" zgodził się 60000zł. nie wiem czy to dużo czy mało,może poszukam kogoś innego.dodam,że zgodziliśmy się,że wchodzi na puste pole,a jak skończy to ma mi pomóc tam krowy przeprowadzić;) proszę o podpowiedź kogoś kto może miał takie doświaczenie za sobą.;)pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

bonzoo1224 60 tyś? z pełnym wyposażeniem?? na ile sztuk? normalnie za 60k to postawisz ściany i na dach nawet nie starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

60tyś ale dla majstra,nie na materiały.to za samą robociznę

 

Ale tylko ściany czy i dach? ja za chlewnie 27x12 zapłaciłem murarzom jakieś 33 tyś na ruszcie więc koszt przyziemia to połowa tej kwoty. a w jakiej technologii byś stawiał

 

 

KACZOR12

 

Już wielokrotnie to pisałem po doswiadczeniach znajomych że 10 tyś na stanowisko trzeba liczyć

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12158

witam. właśnie się zastanawiałem ile może kosztować budowa obory, bo moja stara daje się już we znaki kręgosłupowi;) rozmawiałem z majstrem i za postawienie takiej 14x30 i zrobienie jej "pod klucz" zgodził się 60000zł. nie wiem czy to dużo czy mało,może poszukam kogoś innego.dodam,że zgodziliśmy się,że wchodzi na puste pole,a jak skończy to ma mi pomóc tam krowy przeprowadzić;) proszę o podpowiedź kogoś kto może miał takie doświaczenie za sobą.;)pozdr.

 

bonzo za 60tysi to naprawdę niewiele . Sam pracowałem jako murarz i budowałem swoją oborę 11,5 28,5 m w2004/2005 latach i wiem ile to pracy . Ile masz sztuk bydła abyś nie postawił za małej .Jak swoją budowałem to była duża a teraz jest ciasna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonzoo1224    0

normalna, tradycyjna obora uwięzowa z korytarzem paszowym i 2xzgarniacz.majster ma robić wszystko od fundamentów, poprzez ściany, obsadzenie stanowisk, elektrykę, hydraulikę, tynki po dach i jego ocieplenie.a co do wielkości i będzie ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franec    0

marcinus03 Nigdy ale to prze nigdy nie stawiaj krów tyłem do siebie. Jeżeli masz paszowóz to po prostu przejedziesz sobie środkiem i pasze rozdasz, a jeżeli ręcznie to i tak masz wygodniej- zapewniam Cię w starej oborze stały głowami do ścian- coś strasznego. Mam teraz 2 wyciągi- jeden był kupiony, 2 na wzór zrobiliśmy sami(mieliśmy przekładnię).

 

Koszty- w zależności od: czy zamierzasz sam ją budować tzn czy np, jakiś znajomy murarz może Ci zejść z ceny, pomożesz mu sam i w tedy wyjdzie dużo taniej. Jeżeli wejdzie firma od początku do końca zrobią wszystko wg projektu- bez wątpienia wyjdzie drożej- masz to jak w banku :)

 

Teraz tak: jeżeli robisz sam to lecisz po najniższej linii oporu- nie ma co się łudzić- później te niedociągnięcia wyjdą w trakcie użytkowania.

 

Co do konkretnych cen: najlepiej było by napisać maila do jakiejś firmy, lub biura zajmującego się projektami. Na dzień dobry dowiesz się ile kosztują plany i szacunkowe koszty budowy. Podam Ci prosty przykład: kupujesz używaną dojarkę przewodową: 17 tys zł, kupujesz nową ok 40 tys zł(jeżeli zawyżyłem cenę to sory)(różnica to 23 tys- sądzę że za te pieniądze można swobodnie założyć jeden wyciąg), a więc na samej dojarce możesz zaoszczędzić/lub też nie, dlatego ciężko mi powiedzieć ile wyniesie koszt takiej budowy, po za tym w czasie budowy zawsze wyjdą jakieś dodatkowe wcześniej nie liczone koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma co się czepiać obornika.Ja mam oborę uwięziową na rusztach i bardzo chwalę ten sposób utrzymanie zwierząt.A wygląda to tak stół paszowy na środku coś koło 4m stanowiska po 1,7m ruszta 0,8m i korytarze przy ścianach 1,1m. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj