Polecane posty

AlaCapone    5015

Dokładnie, dla ciśnienia do 180 bar zwykły "bułgar" wystarcza, zaś przepływ dobieramy do pompy, do C-360 w zupełności wystarcza przepływ na poziomie 40l/min.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam4441    0

Witam, mam problem, pękła mi rurka łącząca pompę hydrauliczną z rozdzielaczem.Jak ją wymienić?

Proszę o natychmiastową pomoc, z góry dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    540

Należy ją wyciągnąć i włożyć na jej miejsce nową.

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

Witam, mam problem z plecakiem w c360, wczoraj wymienił mi mechanik rozdzielacz na regenerowany z gwarancją, przed wymianą problem polegał na tym że podnośnił tyłko jak trzymałem dziwgnie kipra do góry wtedy podniósł,  na regenerowanym sytuacja jest podobna lecz nieco lepsza bo na początku podniósł normalnie kilka razy ale dzisiaj dalej nie chce reagować i dopiero jak troszkę rusze ale bez trzymania jak to było przez wymianą regulacje kipra w doł lub w góre to tak wygląda jak by się obudził chwile myśli co zrobić i w końcu podnosi żwawo do góry ale to tak 1 raz na 3 próby , pompa olej dobrze pompuje bo jak rusze kiper to słychać wycie wiec jest ok dodam że traktor pojeździł jakies 20 min i nic to nie dało, u sąsiada sprawdziłem na nie ruszanym od tygodnia ciągniku i odrazu na zimnym oleju pracuje ok, olej jak zdejmowałem plecak był jakby siwy i miał sporo bąbli takich malutkich a po odstaniu robił się czarny a nie tak dawno był wymieniany jakieś 2 lata temu, ma ktoś pomysł na drania bo trzeci raz nie chce mi się sciągać go?? Może to być wina tego oleju? 

Edytowano przez Miro010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas318    1

witam chodzi o to ze rozdzielacz musisz trzymac na wywrot ? to tak jest w c360 ale pompa jakie ma obroty jak podnosi i słychac ze wyje ? pompa nie powinna wyc kiedy ostatnio zmieniales pompe ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

mechanik kazał mi pojezdzic dzisiaj jeszcze troche zeby układ odpowietrzyć i sie poprawiło teraz podnosi z opuznieniem i bez udziału wajchy kipra czyli dam dzwignie na podnoszenie ale pług podnosi po jakis 10 sekundach, myślę że się poprawi z czasem narazie tego nie ruszam, tomas318 przed wymianą rozdzielacza musiałem trzymać wywrot żeby podniosła teraz jest lepiej bo tylko jest to opuznienie w podnoszeniu, pompa teraz tylko wyje (bardziej buczy i obciaza silnik) jak ruszę kiprem ale jak puszcze kiper to jest ok cisza, pompa była dawno wymieniana ale działa dobrze bo jak zostawiłem pług 3 grudziądz podniesiony na maksa około 11 to o 15 praktycznie nic nie opadł, ale mimo wszystko olej chyba wymienię nie podoba mi się to jak wygląda i koniecznie muszę czyms wypłukać skrzynie i tylny most bo w zakamarkach nazbierało się czarnej mazi, na pompie po spuszczeniu oleju w celu dodatkowej filtracji w gęstym sitku nie było zanieczyszczeń ale chyba nie zaszkodzi jej płukanie np ropą? lub innym specyfikiem?

Edytowano przez Miro010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas318    1

no napewno wyczyscic ten magnes co jest na plecaku no a jak czyscic chcesz recznie czy dolac troche ropy i niech pochodzi i wtedy zlac i nowy olej ? jak by co kolego naprawiam hydraulike siłowa jak jakies beda problemy pisz prywatnie do mnie . pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

magnes na plecaku wyczyszczony przed założeniem na traktor, co do płukania to moze czystej ropy z 10 litrów bym wlał dałbym popracować zeby złogi syfu sie wymieszały, puźniej przyda się na inne mycia co myślisz? 

Edytowano przez Miro010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

Na dzień dzisiejszy podnośnik podnosi za kazdym razem tyle ze ze sporym opóźnieniem tak jak na filmie, podnośnik trzyma bardzo dobrze, poniosłem rano pług i do około 15 opadł niecały centymetr, jak zaczyna podnosić robi to ładnie płynnie ale denerwuje mnie to opuźnienie, do wymiany pójdą olej i filtr na pompie, przed wymianą skrzynia zostanie przepłukana starym olejem z ropą potem swiezy olej 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Nie wiem jak ty chcesz to ropą płukać to tylko narobisz biedy bo porozpuszcza się ten cały syf ale na pewno nie spłynie tylko zostanie w zakamarkach. Potem jak nalejesz nowego to ten cały syf ruszy z nowym olejem będzie krążył zanim się nie osadzi ponownie tam gdzie był. Poz atm jak zaczniesz płukać ropą to te opiłki które przejdą do ropy zasie pompa popłynie to do rozdzielacza i tłumaczyć więcej nie trzeba. Jedyny rozsądny sposób to częściej wymieniać olej samo się oczyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

    U mnie jak podnośnik działał z kilkusekundowym opóżnieniem [przy sianiu zboża siewnikiem na mokrym,kawał się kończy a tu........,właściciel też]         ,winny był zawór bezpieczeństwa przy pompie,wymiana na nowy i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

kizak a jest jakieś widoczne uszkodzenie tego zaworu? mimo wszystko pozwoliłeś obrać jakiś kierunek wiec super a zdradzisz w jaki sposób wpadliście na to że to zawór był winny? może faktycznie odpuszcze płukanie ale pierwsze za co się zabiore to spuszczenie oleju i sprawdzenie pompy, jednak chciałbym zauważyć że po podciągnięciu dźwigni kipra słuchać ewidentnie że pompa podaje olej na plecak ponieważ przymula silnik i słuchać opór stawiany pompie

Edytowano przez Miro010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Sprawdź ciśnienie na szybko złączach a dopiero potem rozkręcaj manometr teraz jest tani 30 zł i masz. Na filmiku widać wyraźnie że to rozdzielacz. Z mego doświadczenia wiadomo że kupuje się nowy bo regenerowany nie podziała tak jak powinien. Piszesz że mechanik wymieniał i co nie wie czemu to tak dziwnie działa ? To co to za mechanik ? 

Piszesz że na gwarancji. Oddaj ten rozdzielacz skoro ma gwarancję i kup nowy szkoda twego czasu, kasy i gwintów będziesz tam grzebał i grzebał i nic nie znajdziesz.

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Zapowietrzony układ hydrauliczny lub nieszczelność na odcinku smok-pompa hydrauliczna. W grę może także wchodzić zanieczyszczony filtr oleju.

  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

AlaCapone to już bardziej prawdopodobna opcja, zdejmę pompę i trzeba zbadać sprawe :) a rozdzielacz ma gwarancje 9 miesięcy więc firma chyba nie leci w ten sposób w kólki żeby bawić się w wieczne wymiany gwarancyjne? 

Edytowano przez Miro010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Pompa leży na dnie zbiornika z olejem żadne nieszczelności na Lini filtr pompa nie mają znaczenia, Miejmy nadzieję że to tylko brudny filtr. Jak dojdziesz co było napisz. Z tą gwarancją abyś się nie zdziwił, podnośnik przywieziony z regeneracji we Wrocławiu wcale nie miał zamiaru dzialać właściwie. Dopiero stodołowa wymiana rozdzielacza na nowy przyniosła skutek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

Jasne informacje po odnalezieniu przyczyny pozostawię niezwłocznie dla potomnych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
3 godziny temu, Miro010 napisał:

kizak a jest jakieś widoczne uszkodzenie tego zaworu? mimo wszystko pozwoliłeś obrać jakiś kierunek wiec super a zdradzisz w jaki sposób wpadliście na to że to zawór był winny? może faktycznie odpuszcze płukanie ale pierwsze za co się zabiore to spuszczenie oleju i sprawdzenie pompy, jednak chciałbym zauważyć że po podciągnięciu dźwigni kipra słuchać ewidentnie że pompa podaje olej na plecak ponieważ przymula silnik i słuchać opór stawiany pompie

czyli problemu nie ma  z zaworem i doprowadzeniem oleju do plecaka ,,jeśli silnik przymula i reakcja jest odrazu to stawiam na rozdzielacz lub jego ustawienie na cięgłach (dzwigniach )sterujących zanim zaczniesz rozbierac ,sprawdź jak działa podnośnik  na regulacji siłowej i pozycyjnej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

no właśnie sprawdziłem nie ma zadnej poprawy a nawet jest gorzej, chwilę temu przeorałem kawałek pola zeby dobrze olej wymieszac i podgrzać i podnosi jeszcze gorzej, cisnienie na kiprze tez jakby spadło, pompa już zdjęta, wymienię olej filtr bo był bardzo zasyfiony i zawor, o efektach sam znać, rozmawiałem już z mechanikiem i mowi że jak złoże to wszystko to wpadnie na sprawdzenie ciśnienia na kiprze, jeśli ciśnienie będzie ok to rozdzilacz wylatuje na reklamacje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

    Z tym wpadnięciem na przyczynę to był przypadek,było dwóch majstrów i razem nie mogli dojść przyczyny,to była moja w tym przypadku trafna sugestia,.   Z tego co pamiętam miałem dwa zawory do wyboru            [chodzi oczywiście o ten przy pompie]      wybór padł na krótszy  i kilka lat ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

No więc tak dzisiaj po zalaniu nowego oleju (hipol gl4) reakcja była taka że wcześniej trzeba było czekac 15-20 sekund na podniesienie, dzisiaj reakcja znacznie się poprawiła bo podniósł po już 10 sekundach przy 800obr przy 1200 było ok 7 sekund więc znośnie ale nie tak jak być powinno, czyli wymiana oleju i filtra na pompie była konieczna gdyż filtr był mega zawalony a wymiana samego zaworu niekoniecznie ale zapobiegawczo nie zaszkodziło tego zrobić koszt zaworu 45zł, miałem do zaorania 30ar wiec pomyślałem rozgrzeje olej i może będzie lepiej ale nie było poprawy, no to pozostało reklamować rozdzielacz, dzwonie do gościa a mówi że za mocno został dokręcony rozdzielacz do korpusu podnośnika i śruby wywierały nacisk na wałek w rozdzielaczu przez co nie może pracować płynnie tylko dopiero po pewnym czasie ( czyli 10 15 sek) przeskakuje na odpowiednią pozycje i podaje olej na cylinder, no to popuściłem śruby faktycznie były mocno dociągnięte, powachlowałem dźwigniami kiper podnoszenie przód tył i rekacja taka że nie za każdym razem ale na 3 próby 2 kończą się tym że już po 2 3 sekundach podnosi czyli muszę dać chwile czasu żeby wszystko w rozdzielaczu się ułożyło i mam nadzieje że na wiosne będzie to działać poprawnie, temat myślę że rozwiązany na chwilę obecną i mam nadzieje że komuś się to przyda przy wymianie rozdzielacza na regenerowany :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

A jednak pojechałeś po bandzie i napisałeś (jak obiecałeś) jaka była przyczyna niedomagania podnośnika, bo większość tylko potrafi pisać, jak potrzebna pomoc potem olewa sprawę. Jeśli Ci się zechce, napisz na wiosnę, czy coś się poprawiło, tak dla potomnych.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Szczerze.. to w życiu bym nie przypuszczał że da się go zwichrować dwoma śrubkami M8 zdaje się.  Tym bardziej oryginalnymi marnej mocy :)


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

AlaCapone obiecałem to napisałem, staraliście się doradzić gdzie szukać problemu więc nie pozostałem obojętny i opisałem problem oraz jego rozwiązanie :), seweryn20 tam są śruby m10 samego korpusu rozdzielacza raczej nie idzie zwichrowac, bardziej wydaje mi się że śruby za mocno wkręcone uciskają ściankę za którą zaraz pracuje wałek podnoszenia i już minimalny odchył prześwitu kanalika wałka sprawił że pracował on z utrudnieniem, na wiosne jak zdrowie pozwoli dam znać czy wszystko gra bo bede siał mieszankę dla kurek jakiś 1ha i bedzie dobry test :) Pozdro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, Miro010 napisał:

No więc tak dzisiaj po zalaniu nowego oleju (hipol gl4) reakcja była taka że wcześniej trzeba było czekac 15-20 sekund na podniesienie, dzisiaj reakcja znacznie się poprawiła bo podniósł po już 10 sekundach przy 800obr przy 1200 było ok 7 sekund więc znośnie ale nie tak jak być powinno, czyli wymiana oleju i filtra na pompie była konieczna gdyż filtr był mega zawalony a wymiana samego zaworu niekoniecznie ale zapobiegawczo nie zaszkodziło tego zrobić koszt zaworu 45zł, miałem do zaorania 30ar wiec pomyślałem rozgrzeje olej i może będzie lepiej ale nie było poprawy, no to pozostało reklamować rozdzielacz, dzwonie do gościa a mówi że za mocno został dokręcony rozdzielacz do korpusu podnośnika i śruby wywierały nacisk na wałek w rozdzielaczu przez co nie może pracować płynnie tylko dopiero po pewnym czasie ( czyli 10 15 sek) przeskakuje na odpowiednią pozycje i podaje olej na cylinder, no to popuściłem śruby faktycznie były mocno dociągnięte, powachlowałem dźwigniami kiper podnoszenie przód tył i rekacja taka że nie za każdym razem ale na 3 próby 2 kończą się tym że już po 2 3 sekundach podnosi czyli muszę dać chwile czasu żeby wszystko w rozdzielaczu się ułożyło i mam nadzieje że na wiosne będzie to działać poprawnie, temat myślę że rozwiązany na chwilę obecną i mam nadzieje że komuś się to przyda przy wymianie rozdzielacza na regenerowany :D 

Pierwsze słyszę żeby rozdzielacz był za mocno dokręcony, no ale ten co go naprawiał jakoś musi się tłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj