Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozdzielacz do C-360

101 odpowiedzi na ten temat

#21 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 25 wrzesień 2009 - 14:14

Rozdzielacz do C-360 Przyczyną takiego problemu może być: zapchany filtr od hydrauliki, za rzadki olej, zużyty zawór bezpieczeństwa od pompy albo nieszczelny jakiś przewód od hydrauliki bądź nieszczelne złącze.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozdzielacz do C-360 Dzisiaj, 09:37
  •  

#22 Share arturektdi

arturektdi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 25 wrzesień 2009 - 14:30

Rozdzielacz do C-360 Nic z tych rzeczy filtr ostatnio był czyszczony zawór wymieniany razem z pompa 2 lata temu olej zalany jak to do 360 hipol, wycieków oleju też niezauważyłem
Dodam jeszcze, że czasem chodzi jak szalona słychac nawet jak zawór odcina jak komora jest odchylona na max ale wystarczy ruszyć delikatnie dzwignie podnosnika pare cm.i już po robocie można jechać do domu bo szkoda belarki.
john deere

#23 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 25 wrzesień 2009 - 18:42

Rozdzielacz do C-360 Podobną sytuację mam jak chcę użyć Tura też nie zawsze chce zadziałać ale jak ruszę dźwignią od podnośnika albo podniosę go o jakieś 5 cm(jak nie mam balastu)to wszystko działa, a z balastem podniesionym jest ok.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#24 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 25 wrzesień 2009 - 21:57

Rozdzielacz do C-360

Oleju jest wlane ponad 20 l

A dużo ponad te 20 l masz wlane? Bo oleju powinno być 25 l(na terenie górzystym 31 l).
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#25 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 25 wrzesień 2009 - 22:50

Rozdzielacz do C-360 Z wyżej wymienionych przyczyn mogę wywnioskować, że winny jest rozdzielacz. Można dać go do regeneracji, a jeśli ona nie pomoże, to można kupić używany od starego zetora np.6718 - powinien być taki sam. Nowego nie warto kupować. To wydatek ok.1tys zł.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#26 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 21:35

Rozdzielacz do C-360 zwykl leje sie 27 litrów i gotka;] a czesto zdaza sie w wyrobionych rozdzielaczach, ze trzeba znaleźć złoty środek dla połózonia dxwigni od podnośnika(ramiona ok 10-15 cm od dolnego połozenia i dopiero można swobodni operwoać hydrauliką zewnętrzną... :)
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#27 Share Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos
    Powered by Kubota & Verva
    Modernizacje hydrauliki, rozbudowa, modyfikacje

Napisany 26 wrzesień 2009 - 23:31

Rozdzielacz do C-360 U mnie dźwignia od hydrauliki zewnętrznej (podniesiona na max do góry = podnoszenie klapy lub przyczepy) jest razem naprzeciwko dźwigni podnośnika, i wtedy działa znakomicie. W innych położeniach dźwigni podnośnika wydatek mocno się zmniejsza..
Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

#28 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 09:25

Rozdzielacz do C-360 tak to już jest z tymi naszymi starymi ursusami, że niby taki prosty ciągnik, ale żeby nim pracować, trzeba mieć dobre podejście-niczym do kobiety :)
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#29 Share pawel131

pawel131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 12:38

Rozdzielacz do C-360 chciałbym zamontować rozdzielacz do c-360 z turem. Można jakoś ominąć fabryczny rozdzielacz? Mam jeszcze możliwość podłączenia osobnej pompy napędzanej z WOM. Jak byłoby lepiej? Narazie mam jedną sekcje w turze, ale chce zrobić druga sekcje i krokodyla.

#30 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 12:41

Rozdzielacz do C-360 co do podłączania rozdzielacza to w galerii wynalazki i udoskonalenia są zdjęcia co i jak tylko musisz sobie poszukać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pawel131

pawel131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 13:03

Rozdzielacz do C-360 w galerii są pokazane dokładne zdjęcia tylko do c-330

#32 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 11 styczeń 2011 - 14:33

Rozdzielacz do C-360 spróbuj podłączyć do tego talerza gdzie przychodzi pompa hydrauliczna, po lewej stronie jest wyjście, może ktoś w okolicy ma proximę to tam widać gdzie wchodzi rurka od pompy

#33 Share Piotreksdc

Piotreksdc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:mechanika (wszechstronnie), rolnictwo

Napisany 14 styczeń 2011 - 18:41

Rozdzielacz do C-360 Jeśli masz oryginalną pompę to do 3-sekcyjnego tura będzie miała za ciężko, a poza tym ma małą wydajność.
Jak masz możliwość to zamontuj lepszą. A co do rozdzielacza, czy opłaca się montować bezpośrednio?
Montując rozdzielacz do orginalnego będziesz miał mniej roboty, poza tym będziesz mógł bez problemu wyłączyć obieg oleju.

#34 Share Damian1014

Damian1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 20:09

Rozdzielacz do C-360 Witam wszystkich forumfowiczów.
Otóż mam taki oto problem:
Ostatnio na złomie dorwałem rozdzielacz trzysekcyjny z spycha DET oraz siłownik równierz z tej maszyny. Narazie jestem na etapie rozkręcania i robienia go ale pojawia się na horyzoncie problem z podłączeniem go do hydrauliki ciągnika. Chcę go podłączyć do jednego wyjścia hydraulicznego (zasilanie) a powrót podłączyć do wlewu do skrzyni biegów. I tu jest właśnie pies pogrzebany gdyż nie wiem czy aby był obieg oleju w rozdzielaczu który własnie robie trzeba naciskać wajchę od wywrotu w ciągniku. Chciałbym tego własnie uniknąć i nie wiem co robić czy da się ominąć rozdzielacz orginalny w ciągniku??A może ktoś ma inny pomysł aby to podłączyć?? Dodam ze rozdzielacz ma współpracować z turem. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. :rolleyes: Mile tez widziane są fotki jak taki patent zrobić :lol:

#35 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 20:30

Rozdzielacz do C-360 Kolego będę wredny i napiszę że taki temat już był niejednokrotnie poruszany na AF powinienem jeszcze to zameldować modowi to by mi procenty karne anulował ale nie zrobię tego bo to wredne i głupie. Czasy ORMO podobno minęły.
Kolego z tym rozdzielaczem wiele nie zaszalejesz nie możesz go inaczej podłączyć do hydrauliki jak nie podepniesz tego do szybkozłącza i nie wciśniesz dźwigni od kipra, zlew oleju oczywiście może być obojętnie gdzie do bloku skrzyni biegów. W innych takich tematach piszą specjaliści ze można podpiąć się pod dekiel od pompy ale to nonsens nawet gdyby to wtedy będzie problem tego typu że cieśninie poleci tam gdzie będzie lżej.
Jest opcja jak piszesz że to ma być do tura zamontować pod filtrem powietrza dodatkową pompę taką o wydajności około 40 litrów na minutę żeby nie robić grzałki z hydrauliki bo rozdzielacz od DT pewnie do takiej wydajności jest dostosowany. Dołożyć zbiornik na olej hydrauliczny i na powrocie dać pełno przepływowy filtr np. rodem z bizona – tanie wkłady filtracyjne. Wtedy masz całkowicie niezależną hydraulikę nienarażoną na zanieczyszczenie brudnym olejem np. z pożyczonej przyczepy, taki układ powinien długo i wydajnie pracować.
Jak ci nie zamkną tego tematu to odpisz co o tym myślisz
Pozdrawiam

#36 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 28 styczeń 2011 - 20:32

Rozdzielacz do C-360 Musisz zdjąć pokrywę od podnośnika i podłączyć się do rozdzielacza w tym miejscu w którym jest powrót oleju z rozdzielacza następnie zrobić otwór w pokrywie od podnośnika i wyprowadzić przewód do nowego rozdzielacza

#37 Share Damian1014

Damian1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 20:36

Rozdzielacz do C-360 Dziękuje za odpowiedzi wiem ze już takie tematy były ale za nic nie mogłem dalej tego pojąć jek to podłączyć ale teraz już coś wiem. Mam jeszcze jedno pytanie czy tą wajchę od kipowania można jakoś zablokować tak zeby cały czas dawała olej bo u mnie nic do blokady nie ma :unsure: byc moze cos mi w nim brakuje :huh: tego nie wiem ale to nie zmienia faktu ze nie wiem jak ją zablokować :unsure: na złomie była tez pompa z tego DT ale miała powyrywane gwinty więć jej nie brałem

Edytowany przez Damian1014, 28 styczeń 2011 - 20:38.

#38 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 28 styczeń 2011 - 20:46

Rozdzielacz do C-360 Do blokowania jest taka śruba z boku
a tak najprościej uwiąż sznurkiem

#39 Share Damian1014

Damian1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 20:50

Rozdzielacz do C-360 no to jest jakijś pomysł narazie musze skończyć robić ten rozdzielacz bo go rozebrałem na częsci pierwsze a tam nie ma ani jednego simeringu :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 20:50

Rozdzielacz do C-360 Pompa to pewnie szrot już swoje zrobiła. A wajchę od kipra blokuję się taką specjalną śrubą która daje się obracać ręką. Nastawiasz wajchę w odpowiednie położenie i wtedy przykręcasz. Poprzeglądaj fotki na AF na pewno gdzieś widać podnośnik i te wajchy wraz z blokadami. Jak tego nie masz to na pewno można kupić w sklepie rolniczym.
Kolego Duzy 1 twój pomysł nie jest zły ale czy już ktoś tak robił. Niewiadomo czy na tym poziomie rozdzielacz jest przystosowany do dalszego przekazywania ciśnienia, a zreguły więkrzść rozdzielaczy nie jest. No jak w ten spływ oleju się podłączyć tam trzeba na pewno coś gwintować w rozdzielaczu ?