Polecane posty

ahme999    116

zwykl leje sie 27 litrów i gotka;] a czesto zdaza sie w wyrobionych rozdzielaczach, ze trzeba znaleźć złoty środek dla połózonia dxwigni od podnośnika(ramiona ok 10-15 cm od dolnego połozenia i dopiero można swobodni operwoać hydrauliką zewnętrzną... :)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

U mnie dźwignia od hydrauliki zewnętrznej (podniesiona na max do góry = podnoszenie klapy lub przyczepy) jest razem naprzeciwko dźwigni podnośnika, i wtedy działa znakomicie. W innych położeniach dźwigni podnośnika wydatek mocno się zmniejsza..


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

tak to już jest z tymi naszymi starymi ursusami, że niby taki prosty ciągnik, ale żeby nim pracować, trzeba mieć dobre podejście-niczym do kobiety :)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel131    0

chciałbym zamontować rozdzielacz do c-360 z turem. Można jakoś ominąć fabryczny rozdzielacz? Mam jeszcze możliwość podłączenia osobnej pompy napędzanej z WOM. Jak byłoby lepiej? Narazie mam jedną sekcje w turze, ale chce zrobić druga sekcje i krokodyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

co do podłączania rozdzielacza to w galerii wynalazki i udoskonalenia są zdjęcia co i jak tylko musisz sobie poszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

spróbuj podłączyć do tego talerza gdzie przychodzi pompa hydrauliczna, po lewej stronie jest wyjście, może ktoś w okolicy ma proximę to tam widać gdzie wchodzi rurka od pompy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotreksdc    6

Jeśli masz oryginalną pompę to do 3-sekcyjnego tura będzie miała za ciężko, a poza tym ma małą wydajność.

Jak masz możliwość to zamontuj lepszą. A co do rozdzielacza, czy opłaca się montować bezpośrednio?

Montując rozdzielacz do orginalnego będziesz miał mniej roboty, poza tym będziesz mógł bez problemu wyłączyć obieg oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1014    45

Witam wszystkich forumfowiczów.

Otóż mam taki oto problem:

Ostatnio na złomie dorwałem rozdzielacz trzysekcyjny z spycha DET oraz siłownik równierz z tej maszyny. Narazie jestem na etapie rozkręcania i robienia go ale pojawia się na horyzoncie problem z podłączeniem go do hydrauliki ciągnika. Chcę go podłączyć do jednego wyjścia hydraulicznego (zasilanie) a powrót podłączyć do wlewu do skrzyni biegów. I tu jest właśnie pies pogrzebany gdyż nie wiem czy aby był obieg oleju w rozdzielaczu który własnie robie trzeba naciskać wajchę od wywrotu w ciągniku. Chciałbym tego własnie uniknąć i nie wiem co robić czy da się ominąć rozdzielacz orginalny w ciągniku??A może ktoś ma inny pomysł aby to podłączyć?? Dodam ze rozdzielacz ma współpracować z turem. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. :rolleyes: Mile tez widziane są fotki jak taki patent zrobić :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kolego będę wredny i napiszę że taki temat już był niejednokrotnie poruszany na AF powinienem jeszcze to zameldować modowi to by mi procenty karne anulował ale nie zrobię tego bo to wredne i głupie. Czasy ORMO podobno minęły.

Kolego z tym rozdzielaczem wiele nie zaszalejesz nie możesz go inaczej podłączyć do hydrauliki jak nie podepniesz tego do szybkozłącza i nie wciśniesz dźwigni od kipra, zlew oleju oczywiście może być obojętnie gdzie do bloku skrzyni biegów. W innych takich tematach piszą specjaliści ze można podpiąć się pod dekiel od pompy ale to nonsens nawet gdyby to wtedy będzie problem tego typu że cieśninie poleci tam gdzie będzie lżej.

Jest opcja jak piszesz że to ma być do tura zamontować pod filtrem powietrza dodatkową pompę taką o wydajności około 40 litrów na minutę żeby nie robić grzałki z hydrauliki bo rozdzielacz od DT pewnie do takiej wydajności jest dostosowany. Dołożyć zbiornik na olej hydrauliczny i na powrocie dać pełno przepływowy filtr np. rodem z bizona – tanie wkłady filtracyjne. Wtedy masz całkowicie niezależną hydraulikę nienarażoną na zanieczyszczenie brudnym olejem np. z pożyczonej przyczepy, taki układ powinien długo i wydajnie pracować.

Jak ci nie zamkną tego tematu to odpisz co o tym myślisz

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Musisz zdjąć pokrywę od podnośnika i podłączyć się do rozdzielacza w tym miejscu w którym jest powrót oleju z rozdzielacza następnie zrobić otwór w pokrywie od podnośnika i wyprowadzić przewód do nowego rozdzielacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1014    45

Dziękuje za odpowiedzi wiem ze już takie tematy były ale za nic nie mogłem dalej tego pojąć jek to podłączyć ale teraz już coś wiem. Mam jeszcze jedno pytanie czy tą wajchę od kipowania można jakoś zablokować tak zeby cały czas dawała olej bo u mnie nic do blokady nie ma :unsure: byc moze cos mi w nim brakuje :huh: tego nie wiem ale to nie zmienia faktu ze nie wiem jak ją zablokować :unsure: na złomie była tez pompa z tego DT ale miała powyrywane gwinty więć jej nie brałem

Edytowano przez Damian1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Do blokowania jest taka śruba z boku

a tak najprościej uwiąż sznurkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1014    45

no to jest jakijś pomysł narazie musze skończyć robić ten rozdzielacz bo go rozebrałem na częsci pierwsze a tam nie ma ani jednego simeringu :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Pompa to pewnie szrot już swoje zrobiła. A wajchę od kipra blokuję się taką specjalną śrubą która daje się obracać ręką. Nastawiasz wajchę w odpowiednie położenie i wtedy przykręcasz. Poprzeglądaj fotki na AF na pewno gdzieś widać podnośnik i te wajchy wraz z blokadami. Jak tego nie masz to na pewno można kupić w sklepie rolniczym.

Kolego Duzy 1 twój pomysł nie jest zły ale czy już ktoś tak robił. Niewiadomo czy na tym poziomie rozdzielacz jest przystosowany do dalszego przekazywania ciśnienia, a zreguły więkrzść rozdzielaczy nie jest. No jak w ten spływ oleju się podłączyć tam trzeba na pewno coś gwintować w rozdzielaczu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1014    45

ni eno ten DT to był cały oni nim nawet rzyjechli ale na złomie to się nie pie...lą i zanim przyjechaliśmy to juz był w 2 czesciach i był przy tym rozdzielaczu przewód do pompy ale wyrwany. znalazłem pompę ale juz sie nie nadawała. A co do omijania tego rozdzielacza to niechciałbym ingerowac az tak w hydraulike ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Już nie pamiętam jak to wygląda w rozdzielaczy ten powrót ale to był by najprostszy i najłatwiejszy sposób bez żadnych dodatkowych zaworów i sterowania tego.

na tej samej zasadzie są podłączone rozdzielacze w cyklopie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Szkoda DT-a tak na marginesie mam taki wynalazek :lol:

Chcę nim na wiosnę uprawiać grzęzkie poa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1014    45

Skoro masz DT to możesz mi powiedzieć czy jest tam rozdzielacz 3 sekcyjny bo ja mam i myśle ze własnie z tego jest jak go rozebrłem to nie znalazłem ani jednego simeringu. czy to możliwe a i jeszcz sie lekko blokuje na 2 sekcjach czy taki rozdzielacz moze chodzić normalnie i nic się nie bedzie działo bo jak na razie to jest pierwszy rozdzielacz jaki rozbieram i nie mam o tym zielonego pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Wiesz tam może nie być oringów gumowych szczelność zapewnia pasowanie metal metal.

To że się zacina to normalne to tzw funkcja pływająca łyżki. Ustawiasz i w sumie szufla spychacza kopiuje teren, lub opuszczasz kultywator a on może swobodnie jechać na kółkach.

A pola takie są wiosna wystarczy zerwać wierzchnią warstwę i po kilku dniach jest biało pola suche, jak się tego nie zrobi to można czekać 2 tygodnie.

W sumie jutro mogę sprawdzić w katalogu co tam powinno być jakie uszczelnienia, to napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1014    45

Dzięki bardzo byłbym wdzięczny Witam ponownie.

Mam jeszcze jedno pytanie:

Jeżeli skręce rozdzielacz i on mimo to bedzie ciekł to znaczy że nadaje się tylko na złom??? Bo on jest podobno spasowany metel metal i nie ma tam zadnych oringów no znalazłem tylko dwa ale z boku rozdzielacza.

Bo jezeli bedzie ciekł to nic juz sie z nim nie zrobi?? A moz e cos można poradzić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

zalezy gdzie cieknie ;) jezeli na zwenątrz to trza go uszczelnić :) a jezeli bedzie przepuszczałna spasowaniu na danej sekcji to siłownik pod nia podłaczony nie bedzie miał jakby siły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj