Skocz do zawartości

Zdjęcie

massey ferguson czy zetor 160 km ?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share duszekl

duszekl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 19:38

massey ferguson czy zetor 160 km ? massey ferguson czy zetor 160 km ????
otuż z której stajni byście polecili,interesował by mnie m-f 8140 lub zetor 16145 miały by obrobić ponad 60 hektarów dotychczas robił to ursus 1224 tereny sa dosć gurzyste,ziemia głównie III klasa ciągnik szedł by z pługiem (narazie) phx 5 i agregatem uprawowo-siewnym zawieszanym 3 metry
co by mnie interesowało to czy m-f jest awaryjny i koszty utrzymania

cena massego a ursusa to spora róznia suma na to przeznaczona to około 60-70 tys

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
massey ferguson czy zetor 160 km ? Dzisiaj, 00:45
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2011 - 19:55

massey ferguson czy zetor 160 km ? MF
Zetor
Wg mnie nie ma co się długo zastanawiać, 4 półbiegi w MF lepiej poradzą sobie z górzystym terenem. Na kołach MF ma prawie 20 kW więcej niż Zetor, ma też mniejsze spalanie jednostkowe, mocniejszy podnośnik, rewers itd.

#3 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:07

massey ferguson czy zetor 160 km ? Bierz kolego Mfa i nawet się nie zastanawiaj, nie wiem czy każdy wychodził z dynashift ale jeśli nie to szukaj z dynashift bo to znacznie poprawia komfort pracy. W kabinie lepszy komfort. O Tej serii cięzko usłyszeć jakieś złe słowo, raczej uzytkownicy chwalą. A co do spalania to też trzeba zwrócić uwagę na spalanie bo paliwko wiadomo po ile jest, a mf na pewno dużo mniej spali i pewnie lepiej bedzie sobie radził od zetora;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:46

massey ferguson czy zetor 160 km ? Nom ja też wybrał bym mf po pod górzyste tereny to ssie. A zetory to naprawdę sporo palą nawet te nowe. <_<

#5 Share rjurczyk

rjurczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 21:11

massey ferguson czy zetor 160 km ? Moim zdaniem zmiana pewnego 1224 na niepewny egzemplarz 16145 to jak z "papucia na lać" :)
Przecież to praktycznie te same maszyny, wolałbym dołożyć to turbo do 1224...
MF to zupełnie inna bajka jeżeli chodzi o komfort pracy. Jeżeli w ogóle można mówić o komforcie w dużym ursusie... Nie wiem jak z awaryjnością bo nie miałem z tym styczności, ale na twoim miejscu bym się nie zastanawiał... Sam sie przymierzam do 3635 lub 3645.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share dawid2795x

dawid2795x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Sport

Napisany 10 styczeń 2011 - 21:18

massey ferguson czy zetor 160 km ? Ja też jestem za MF gdyż posiada silnik Siusu i skrzynie dynashift(32x32), która na górzystym terenie bardzo się przyda(szkoda ze nie ma elektro-hydraulicznego rewersu ale mechaniczny tez nie jest zły ;) . Za Zetorem jedynie co przemawia to cena cześć zamiennych i łatwość naprawy. Nie ma co porównywać te dwa ciągniki ze względu na komfort pracy, wiadomo na kogo korzyść ;)
Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.