Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland T6070

44 odpowiedzi na ten temat

#21 Share JJ6070

JJ6070

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 20:04

New Holland T6070 mam t6070 od 2008r ma około 1500 mth ciągnik godny polecenia posiadam gleby od 2 do 5 klasy ciągnik spokojnie sobie radzi w każdych warunkach glebowych i pogodowych posiadam do niego pług 5 skibowy obrotowy szerokość 2.25 m
i prędkość orki 10km/h robi do dziś na mnie wrażenie.Ktoś pisał czy da radę na 50-70 ha spokojnie ja obrabiam około 140ha i nie mam problemu. Co do spalania ciągnik na maksa może spalić nawet 20l paliwa, ale za tą godzinę jestem w stanie zaorać 2ha lub zasiać około 3ha zboża, coś za coś. Niech każdy sam sobie zada pytanie jakiem ciągnikiem ile jesteś w stanie zrobić za godzinę i ile spali? . W ładowaczu lub niewielkim obciążeniu nie przekroczy 8l/godz. Wszystkie wymiany olej dokonuje sam bo to jest proste warunek to odpowiednie klucze i nie zaprogramowanie komputera (podobny jak w samochodach) pierwszy przegląd chłopaki z serwisu pytają się cz programować stanowczo odradzam . A jedna rada balast na przodzie jak w moim przypadku to 1100kg. tłumacze czym bardziej dociążony przód to mi nie buja ciągnika z siewnikiem cz pługiem bezpieczna jazda drogą i lepsza przyczepność w polu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland T6070 Dzisiaj, 08:26
  •  

#22 Share didio22

didio22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 20:17

New Holland T6070 Ja mam t6070 plus od 2lat 1400 mth i nic z nim sie nie dzieje. Spalanie mozna porównać z 1224 na/ha.

#23 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 29 luty 2012 - 20:50

New Holland T6070 Czy ktoś miał takie problemy z tym ciągnikiem jak ciągłe parowanie się szyb czy to jesienią czy teraz zimą przez to cały czas trzeba mieć włączoną klimę i drugi problem to słabe światła mijania tzn. świecą dobrze niby a jadąc w nocy to wydaje się że jakby słabo trzeba wspomagać się roboczymi a to wbrew przepisom przecież niby żarówki wymienione na philipsy o zwiększonym strumieniu światła takie delikatnie niebieskie a to i tak nic nie daje dodam że ciągnik ma dopiero 30 0 mtg może to dziecinne problemy ale troszkę denerwujące może ktoś też ma takie

#24 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 luty 2012 - 21:00

New Holland T6070 jeśli parują ci szyby, to wymień filtr kabinowy

#25 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 29 luty 2012 - 21:13

New Holland T6070 Ale żeby w nowym ciągniku który tylko po drogach jeździ bo to traktor urzędu gminy a druga rzecz to jak nawet było bez tych filtrów na przekonanie jeżdżone jeden dzień to i tak to nic nie dało

#26 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 luty 2012 - 21:20

New Holland T6070 a na podłodze masz jakieś dywaniki czy jakieś inne badziewia, bo często wilgoć w takich miejscach jest przyczyna parowania szyb

#27 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 29 luty 2012 - 22:32

New Holland T6070 Nic takiego nie ma tylko ta guma co jest fabrycznie mnie poprostu chodzi czy ktoś z użytkowników tych traktorów miał takie problemy bo może ten typ tak ma

#28 Share marcint6070

marcint6070

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 17:11

New Holland T6070

No to jako właściciel coś mogę powiedzieć. Mam 6070 RC od roku 330 godz. Fajny ciągnik, bardzo duża przestronna kabina ładna kolorystyka, amortyzowana , siedzenie również na pneumatyce. Jesli chodzi o awaryjność to na gwarancji wymieniono manetke wycieraczek i przetarty wąż od klimy ( wada mocowania)Spalanie : gruber 10 l/ha pług 15-20 l/ha siew 8-12 l/ha transport 12-15 l/h. Ogólnie polecam. Za tą kasę to inne ciagniki z takim wyposażeniem są praktycznie nieosiągalne Dodany obrazek

Ha mój wuja też ma takiego samego też od roku . Ma go z tuzem przednim ale bez wałka i ja też nim jeżdże i widze ze maszynka się spisuje. Bardzo mi się podoba dźwignia command grip i sidewinter oraz wyświetlacz dotykowy. U nas na gwarancji jeszcze nic nie wymieniano a wója ma firme usługową więc nie źle się męczy :D . Co tu dużo pisać ? No kolega już o nim napisał więc tak ten ciągnik to naprawde dobry wybór zwarzając na bezawaryjność i komfort i ogólnie. Jak się zdecydujesz na niego czy innego napisz mi na PW ok?
POZDrO

#29 Share szogunxyz

szogunxyz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Agroturystyka , hodowla koni.

Napisany 07 sierpień 2012 - 15:35

New Holland T6070 Mam ten ciągnik od 3 lat tj 6070 NH, jest super, ma 900 MG chodzi jak zegarek Szwajcarski. Polecam.

#30 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 20 październik 2012 - 18:56

New Holland T6070 po roku urzytkowania jednak musze oddać honor smerfowi wszystkie choroby wieku dziecięcego ustąpiły po około 500mth skrzynia biegów się ułożyła spalanie spadło teraz jest 800mth a gdyby było więcej śniegu to pewnie1000 by już stuknęło :) Krótko mówiąc POLECAM :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 20 październik 2012 - 20:27

New Holland T6070 Albo nie mówicie do końca prawdy, albo ja dostałem wyroby 3 jakości. Jestem posiadaczem 7050 i 6050 RC (czyli prawie 6070). Skrobnę parę słów o 6050. Skrzynia RC nieporozumienie. Szarpie szczególnie pomiędzy 4 i 5 w zasadzie w każdym zakresie. Kalibracje ręczne, automatyczne, wymiana cewek nie pomaga. Ten typ tak ma. Jak Wy sobie radzicie tymi ciągnikami z turem? Chyba cały czas ruszacie na sprzęgle?
Trochę wycieków na gwarancji pousuwali. Co jakiś czas wyświetla się N na wyświetlacz i aby ruszyć trzeba zgasić i zapalić traktor. Fajnie szczególnie, w siewie kukurydzy. Siedzenie powietrza nie trzyma, pneumatyk też. Przy wyborze proponuję zdecydować się jednak na zielonego

#32 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 20 październik 2012 - 21:42

New Holland T6070 Między 4 i 5 szapie bo wtedy przełączają się 4 sprzęgła więc wszystko musi być dograne, a u Ciebie widocznie nie jest. Kalibracja nie pomoże, bo w jej trakcie jest "badane" tylko jedno sprzęgło. Ktoś mi kiedyś mówił, że jedną z rozlicznych przyczyn takiego stanu może być uszkodzona czujka temperatury - wszak olej w różnych temperaturach ma różną gęstość i inaczej należy z nim postępować (czyt. sterować).

Co do tura - a da się precyzyjnie jeździć bez sprzęgła?
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#33 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 21 październik 2012 - 04:42

New Holland T6070 Precyzyjnie pewnie nie, ale ruszenie np. z dwoma bigbagami z samego rewersu byłoby wysoce ryzykowne. O jakiej czujce temperatury piszesz?
Od oleju w skrzyni?

#34 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 23 październik 2012 - 23:02

New Holland T6070 Dodaj więcej gazu. Jak ruszasz z małego gazu to bardziej szarpie, aniżeli z większego.
Nie wiem dokładnie, bo nie kopałem jeszcze za nimi, ale właśnie o czujki temperatury oleju w skrzyni chodzi. Może działać nieprawidłowo, ale nie na tyle żeby wyrzucić błąd.
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#35 Share rocco0987

rocco0987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 23:12

New Holland T6070 też moge polecić prócz traktora serwis WIA-LAN. jeśli jest problem przyjeżdzają wykrywają usterke naprawiają (co najważniejsze profesionalnie) i wszystko gra. u mnie był problem z takim zgrzytem przy hamowaniu, okazało sie ze tarcze hamulcowe były wadliwe, co zdiagnozowali od strzała, rozebrali wymienili poskładali wycieków brak wszystko trzyma sie kupy. MAM T6030 PC wiec podobny ciagnik, przed wczoraj wybiło 500 mtg ma 11 miesiecy. sieje nim nawozy na 200 ha orze 120 sieje 100 qq 80 zbóż. w lecie transport na młyny z pszenicą 32 tony dwie przyczepy a oprócz tego zawsze trafi sie w przerwie jakies talerzowanie itp itd a w nastepnym sezonie planuje załozyć um opryskiwacz tak że wykorzystany jest na 100% i spełnia oczekiwania ponad norme. szarpanie tez sie pojawiło ale jedna kalibracja i jest płynnie. co do siedzenia zaintrygowało mnie to co przeczytałem bo tez miałem swego czasu takie wrazenie i musze sie temu dokładniej przyjrzec. pneumatyka tez jak zostawie na noc choc nie zawsze to zejdzie powietrze ale w mfie tez tak mam

#36 Share MrAnimapaj

MrAnimapaj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 marzec 2013 - 10:11

New Holland T6070 Ja mam do Wia-Lanu około 25 km i w mojej okolicy duzo rolnikow ma z tamtad sprzet i na serwis nikt nie narzeka a traktory tez sie jakos trzymaja :)

#37 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 15:15

New Holland T6070 Witam mój cały park maszynowy oparty jest na NH . Przedtem jeździliśmy na detz-Fahr i to dopiero była porażka ludzie to chyba gorsze od crystala . Mój kombajn 7 sezonów i zero naprawy prucz pasa na młucarńi i łożysko na rębaku. Ciągniki 6070 absolutnie bez awarii ciągał pług ps100 kv. 6skib obrotowy na 4 klasie ziemi orał na 25 cm i było lux. Naprawdę polecam tą markę . Serwis to raitech szczecinek absolutny profesjonalizm

#38 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 19:49

New Holland T6070 Przy jakiej prędkości rozłącza przedni napęd w tym ciągniku?

#39 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:31

New Holland T6070

Witam mój cały park maszynowy oparty jest na NH . Przedtem jeździliśmy na detz-Fahr i to dopiero była porażka ludzie to chyba gorsze od crystala . Mój kombajn 7 sezonów i zero naprawy prucz pasa na młucarńi i łożysko na rębaku. Ciągniki 6070 absolutnie bez awarii ciągał pług ps100 kv. 6skib obrotowy na 4 klasie ziemi orał na 25 cm i było lux. Naprawdę polecam tą markę . Serwis to raitech szczecinek absolutny profesjonalizm

Co to jest rębak w kombajnie?
Pas na młocarni i łożysko to jednak nie to samo co zero awarii.
Ten traktor z tym pługiem to pewnie spalił Ci 5l/ha a wydajnośC była 10ha/h?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:53

New Holland T6070 Jarecki21 czy masz jakiś problem ze zrozumieniem pisanych wyrazów,boję sie napisać zdań bo może też niewiesz co to?. Jak niewiesz co to rębak to wpisz sobie w Google . Takie awarie to praktycznie jak by ich nie było przy takim przebiegu.
Nie musisz mi wieżyć że ten ciągnik pracował z takim pługiem,ja nie napisałem o wydajności i spalaniu ale widzę że twoja bujna wyobraźnia nie daje ci spokoju i musisz sobie popisać na forum i ponadśmiewać sie z innych . Pochwal sie swoimi osiągnięciami lub rzeczami które sprawdziłeś na własnej skórze a nie pompuj sie z innych .
Pozdrawiam serdecznie