Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siew QQ a Poznaniak??

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share czarek7340

czarek7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:31

Siew QQ a Poznaniak?? U nas na sąsiedniej wsi gospodarz sieje kukurydze siewnikiem tylko famarolem chyba cos koło 6 hektarów ale on kosi to jednorzędówką

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siew QQ a Poznaniak?? Dzisiaj, 16:40
  •  

#22 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:31

Siew QQ a Poznaniak?? tomusgigant a to jest jakaś rożnica czy takim siewnikiem czy takim moim zdaniem jak ma urosnąć to i po konnym urośnie

#23 Share southbull

southbull

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:34

Siew QQ a Poznaniak?? czyli jaki najlepiej rozstaw siewek ustawić?? tak około 45cm odstępu międzyrzędzi??będzie ok? jutro zobaczę czy czasami na tabeli wysiewu nie mam kukurydzy bo w temacie chodziło mi też o ustawienie siewnika do siewu..ale jak tak teraz myślę to QQ chyba tez tam była więc sprawdzę to..jak narazie stoi pod ścianą na samym końcu garażu i nie mam się jak do niego dostać:P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym wykonać siew? zobacz »

•  

#24 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:35

Siew QQ a Poznaniak?? southbull jak nie zrobisz sieczkarni to lade wyciągnij :lol: nie no żart może ktoś zdąży kupić sobie sieczkarnie samojezdną

#25 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:37

Siew QQ a Poznaniak?? to jest tak jak z rzepakiem, jak wschodzi to do oka jest najładniejszy ten co jest siany gesto tzn 10 kg i wiecej na ha i nie opryskany a jak opryskasz na jesien i zasiejesz 3,5 kg to jak wschodzi to jak sie ktoś nie zna to powie ze lipa jak sie krzewi to sie potem oczy otwierają i przy zbiorze jest potwierdzenie :)z kukurydzą jest to samo. Ja na piachach sieje co 15 , 16 w rzedzie co 75 cm jak na dobrej ziemi to co 14 :) i nikt nie powie ze konnym zasiejesz lepiej albo poznaniakiem a powiedz moze po jakim punktowym tym konnym poprawiales??

#26 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:37

Siew QQ a Poznaniak?? no 45cm będzie najlepiej żeby przy koszeniu nie łamać rządki obok

#27 Share southbull

southbull

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:40

Siew QQ a Poznaniak?? Busted; wiesz co powiem Ci tak, % ludzi którzy myślą w moich stronach o rolnictwie teraz maleje tak jak teraz śnieg przy odwilży:P..nie mam co liczyć na takie bajery..u mnie w okolicy jest tylko jeden gościu który ma jednorzędówkę i liczę że on mi przyjedzie na usługę i skosi (sądzę po tym iż to kolega dziadka:P)..ja chciałbym się rozwijać ale niestety jestem blokowany a rolnictwo wszyscy chcą mi wybić z głowy..ale się nie daję:P!!!!

#28 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:46

Siew QQ a Poznaniak?? to nie ja tylko mój znajomy co u niego woziłem QQ dosiewał po meprozecie wiem że trochę rzadziej to lepirj ale nie bez przesady że po 20-30 cm ziarno od ziarna tak jak u niego było

southbull jesteś w takiej samej sytuacji jak ja każdy mówi Łukasz nie pchaj się w tą gospodarkę bo to naj gorsza robota jaka jest ale ja i tak myślę odwrotnie

Edytowany przez BUSTED, 10 styczeń 2011 - 20:47.

#29 Share southbull

southbull

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:48

Siew QQ a Poznaniak?? no to fajnie że przynajmniej są ludzie którzy myślą tak jak ja..mam taki mały plan że jak u mnie wszyscy przestaną się tym interesować wtedy wezmę się ja ostro do roboty i stanę się konkurencyjny i będę mógł zacząć hodować bydełko na jakimś poziomie a nie to co teraz...;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:51

Siew QQ a Poznaniak?? no to u ciebie jeszcze ktoś gospodarzy a u mnie już sam na wsi zostałem i każdy leci do mnie z każdym kawałkiem łąki czy pola ale mi starczy swojego jak narazie

#31 Share southbull

southbull

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:52

Siew QQ a Poznaniak?? heh powiem Ci że u mnie to samo...jakbym chciał tak łąki wziąć od wszystkich to miałbym ze 15 ha więcej:P

#32 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:56

Siew QQ a Poznaniak?? Koledzy nie wiem jak sial ten meprozet ale wiem z doświadczenia ze jak punktowy siewnik jest wysłużony i np powietrza nie 3ma to są duże braki i moze sieje co 30 w rzędzie :) ale jak jest dobry to nie ma leszcza na niego :) i lepszej kukurydzy nie ma na gęsto napewno :)

#33 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:58

Siew QQ a Poznaniak?? ja koło 50ha bym miał ale co z tego jak mleko jest po 80 gr a ropa 5zł jak by ropa była po tyle co mleko to bym wszystko brał co leci

Edytowany przez BUSTED, 10 styczeń 2011 - 20:58.

#34 Share southbull

southbull

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:58

Siew QQ a Poznaniak?? tomusgigant; to mówisz żeby ustawić go tak aby ziarna nie były gęsto obok siebie bo to później skutkuje gorszymi wschodami i plon jest również mniejszy??

#35 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 21:03

Siew QQ a Poznaniak?? no lepiej rzadziej jak gęsto bo później nie ma miejsca na rozwiniecie się bo jest za gęsto

ale te braki spowodowane były tym że taki koleś idiota zresztą zaprawiał kukurydzę w tym siewniku i od tamtej pory tak mu się pierdzieli ten siewnik

#36 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 21:10

Siew QQ a Poznaniak?? tak kolego ale jeszcze jedno nie oszczędzaj na nasionach i czasem nie dawaj skubanych z kolby bo jak nie popada po siewie to wogole nie wyjdą :) kup taką jak trzeba za okolo 130 zl kupisz jednostkę 100 tys nasion jakąś smolicką odmianę jeśli nie chcesz inwestować z droższe

#37 Share southbull

southbull

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 21:17

Siew QQ a Poznaniak?? wiesz co do odmiany to się jeszcze muszę zastanowić..na razie chodzi mi o wszystkie aspekty siewu tak jak mam w temacie bo co do odmian to już tutaj czytałem na forum:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 22:41

Siew QQ a Poznaniak?? Próbował ktoś z kolegów siać kukurydzę siewnikiem gama bo właśnie zastanawiam się czy nie dokupić odpowiednich tarczek chodziarz każdy mi odradza mówiąc że za płytko nasiona pójdą do tej pory siałem zwykłym amazone D7 ale trochę nierównomiernie nasiona rozmieszcza

Dodaj odpowiedź