Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siew QQ a Poznaniak??

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share southbull

southbull

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 17:14

Siew QQ a Poznaniak?? Witam wszystkich!
Mam do was takie pytanko, gdyż postanowiłem zasiać sobie trochę kukurydzy na próbę żeby zrobić kiszonkę(na razie 0,5 ha) i zastanawiam się czy mogę zasiać ją poznaniakiem?? Jeżeli ktoś z was siał to proszę wszelkie info na ten temat!! Jak gęsto( jakie ustawienia na tabeli wysiewu wchodzą w grę?) w jakich odstępach siewki siewnika powinny być obok siebie ustawione i na jaką głębokość? Jakie są ewentualne wschody po tym siewniku? Z góry dzięki !!
Pozdrawiam!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siew QQ a Poznaniak?? Dzisiaj, 06:12
  •  

#2 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 10 styczeń 2011 - 17:39

Siew QQ a Poznaniak?? wschody moim zdaniem są jeszcze lepsze jak po punktowym z resztą zależy jakim bo u mnie w tym roku siał meprozetem to szału nie ma. Możesz spokojnie siać tylko nie pamiętam jak z tymi ustawieniami napewno będziesz musiał wziąć wymiary rostawu rządek sieczkarni która będzie ci kosić zatkaj niepotrzebne otwory tymi zapadkami i po podwieszaj nie potrzebne lejki no a gęstość to po prostu podjedź kawałek wysiądź rozgrzeb rządki i ustaw mniej więcej co 2 cm ziarno

#3 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 10 styczeń 2011 - 17:46

Siew QQ a Poznaniak?? Ja poznaniaka miałem przestawionego typowo do QQ sialiśmy nim do 3ha rocznie, miałem 4 sekcje co 45 cm i za tym ciaglem walce zalane betonem, wschody były gorsze od punktowego i to był jeden z powodów zrezygnowania z siana kukurydzy poznaniakiem
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 17:51

Siew QQ a Poznaniak?? a my właśnie się zastanawiamy czy znowu nie przerzucić się na poznaniaka

#5 Share southbull

southbull

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 19:11

Siew QQ a Poznaniak??

wschody moim zdaniem są jeszcze lepsze jak po punktowym z resztą zależy jakim bo u mnie w tym roku siał meprozetem to szału nie ma. Możesz spokojnie siać tylko nie pamiętam jak z tymi ustawieniami napewno będziesz musiał wziąć wymiary rostawu rządek sieczkarni która będzie ci kosić zatkaj niepotrzebne otwory tymi zapadkami i po podwieszaj nie potrzebne lejki no a gęstość to po prostu podjedź kawałek wysiądź rozgrzeb rządki i ustaw mniej więcej co 2 cm ziarno

No ja myślałem siać tak co 3 siewkę i na standardową głębokość tak jak normalne zboże a co do koszenia to miałbym ją kosić jednorzędówką albo orkanem. CO polecasz bo ja nie mam jeszcze żadnego sprzętu bo jak pisałem to będzie mój pierwszy raz więc nie wiem na co się zdecydować. sąsiad ma jednorzędówkę a mam jeszcze możliwość wypożyczenia orkanu. co sądzicie?? czy po orkanie będe był w stanie uzyskać dobą jakość paszy??

#6 Share fant25a

fant25a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 19:33

Siew QQ a Poznaniak?? Orkan w kukurydzy to porażka. Zostają duże kawałki kolb i całe ziarna, zbyt długa sieczka.

#7 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 19:50

Siew QQ a Poznaniak??

wschody moim zdaniem są jeszcze lepsze jak po punktowym z resztą zależy jakim bo u mnie w tym roku siał meprozetem to szału nie ma. Możesz spokojnie siać tylko nie pamiętam jak z tymi ustawieniami napewno będziesz musiał wziąć wymiary rostawu rządek sieczkarni która będzie ci kosić zatkaj niepotrzebne otwory tymi zapadkami i po podwieszaj nie potrzebne lejki no a gęstość to po prostu podjedź kawałek wysiądź rozgrzeb rządki i ustaw mniej więcej co 2 cm ziarno

Co 2 cm ziarno? Jeśli to wogole urośnie to ciekawy jestem skąd się kolba weźmie. 12 cm chyba miałeś na myśli.

Do autora tematu, jeśli masz zamiar siać 0,5 ha to spokojnie możesz zrobić to poznaniakiem. Z drugiej jednak strony,usługa zasiania takiego kawałka profesjonalnym siewnikiem nie powinna być droga, a późniejszy efekt nieporównywalny.

#8 Share southbull

southbull

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 19:58

Siew QQ a Poznaniak?? No tutaj nie ma co dyskutować, ale niestety nie mam dostępu do takiego siewnika i nawet nikt w okolicy nie posiada a z drugiej strony tak jak pisałem chcę dopiero spróbować żywienia kiszonkami i stąd mój temat w tej sprawie. Naprawdę uważacie że orkan w tym wypadku to porażka i tylko szkoda pracy i kukurydzy??

Edytowany przez andrzej2110, 10 styczeń 2011 - 20:08.
Cytowanie poprzedniego posta

#9 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:10

Siew QQ a Poznaniak?? U mnie za siew nowym Amazonem bierze 100zł/ha więc zapłaciłbyś 50zł za profesjonalnie zasianą kukurydzę. Orkanem to raczej ci nie wyjdzie to koszenie...
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:10

Siew QQ a Poznaniak?? Ja sieje starym konnym siewnikiem. Rzędy co 48 cm. Oryginalne siewniki sieją za szeroką. Jeśli bym miał takim siać to po dwa razy żeby rzędy były gęściej.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:11

Siew QQ a Poznaniak?? Jednorzędówką bym ci radził my też kosiliśmy kilka lat ursusem c360 1 godz kosiło się przyczepę i jest czas na ugniecenie pryzmy nawet c360. No a z tym odstępem to trochę faktycznie przesadziłem :lol:

#12 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:12

Siew QQ a Poznaniak?? W kiszonce z kukurydzy chodzi o to,żeby ziarno było uszkodzone bo wtedy je krowa strawi.

#13 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:12

Siew QQ a Poznaniak?? Jak masz ciąć orkanem to sobie daruj QQ i zasiej jakieś zboże na kiszonkę. Wtedy orkanem można ciąć.

BUSTED 1 godzina 1 przyczepa?? Ja tnę około 20-30 min/rozrzutnik.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#14 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:17

Siew QQ a Poznaniak?? andrzej2110 mój znajomy dosiewał po punktowym starym konnym siewnikiem tylko że zespawanym z dwóch to dwa razy taki jest i jeszcze lepszą miał kukurydzę po tym konnym jak po tamtym tamta po punktowym była jakoś strasznie rzadko

#15 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:19

Siew QQ a Poznaniak?? ja tam siewnikiem zbozowym bym nawet na ogródku nie zasiał bo nie ma sensu, kukurydza nie wykształci ani kolby . Skoro chcesz siac to zainwestuj i zrób pozadną pasze:) a nie pozalujesz i koszty napewno sie zwroca

#16 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:20

Siew QQ a Poznaniak?? andrzej2110 to była przyczepa bodajże 4,5 tony i jeszcze miała burty dorabiane i kosiło się 1 terenową bo c360 nie dawała rady

#17 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:20

Siew QQ a Poznaniak?? Ale tu chodzi o kolbę, więc nie może być gęsto posiane.

#18 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:24

Siew QQ a Poznaniak?? dokładnie z tym ziarnem że musi byś naruszone u nas kiedyś taki kosił i całe ziarna były nie naruszone to jak krowa narobiła to jak by placek ziarnem QQ zsypał

#19 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:27

Siew QQ a Poznaniak?? Sieje od kilku lat już. Czasami zdarzyło się ze jakiś rządek był rzadziej posiany. I wcale były większe rośliny ani kolby. Często wręcz przeciwnie.

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share southbull

southbull

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:31

Siew QQ a Poznaniak?? z tą opłacalnością to różnie bywa z resztą wszyscy wiemy jak jest;/ ja mam jak narazie b.małe gospodarstwo i dochody u mnie są kiepskie ale chciałbym się rozwinąć..ale odchodzę od tematu.. nie mam tak jak już wcześniej dostępu do ludzi którzy mogliby wykonać dla mnie taki siew dlatego pytałem w temacie o poznaniak.. a co do koszenia to zrobię tak jak radzicie postaram się zrobić to sieczkarnią..a już jeżeli mi sie nie uda to jako ostateczności użyję czegoś innego bądź zbiorę, wysuszę i będę ciął sieczkarnią stacjonarną na silnik:P

Dodaj odpowiedź