Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Z czego najtaniej zrobić szklarnie?

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
16 odpowiedzi na ten temat

#1 dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 10:52

Z czego najtaniej zrobić szklarnie? Witajcie.

Jak najtaniej zrobić szklarnię na własny użytek. Niewielką taką może 3,5x6m?
  • 0

• Guests

Napisany 10 styczeń 2011 - 12:11

Z czego najtaniej zrobić szklarnie? U na zrobiona jest ze starych okien drewnianych :) A na dachu jest folia :)
  • 0

#3 limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • 8287448

Napisany 10 styczeń 2011 - 13:06

Z czego najtaniej zrobić szklarnie? Ja miałem zrobioną z okien ale całą jedynie z jednej strony był mur, bo przybudowałem ją do stodoły. W tamtym roku nie odśnieżałem dachu no i zarwał się pod ciężarem śniegu i trzeba było rozebrać :D a miałem 6m długą 3 szeroka i 2.5m wysoka :)
  • 0

#4 Sylwasq

Sylwasq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • 1095192
  • Zainteresowania:Bizony śnią mi się po nocach :P

Napisany 10 styczeń 2011 - 14:27

Z czego najtaniej zrobić szklarnie? Takie nie wielkie to spotykam zrobione ze starych okien ale trwalsza i masywniejsza była by metalowa konstrukcja :) pozdrawiam
  • 0

#5 dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 15:04

Z czego najtaniej zrobić szklarnie? A mi chodzi ze nie z okien zrobić tylko normalnie mam tafle szkła i konstrukcje zrobić. Ale się naczytałem sporo to chyba najtaniej wyjdzie zrobić foliowy mimo tego że mam szkło.
  • 0

#6 nuszka007

nuszka007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • 1168036

Napisany 16 styczeń 2011 - 16:50

Z czego najtaniej zrobić szklarnie? A może taka koncepcja Ci podpasuje ;) : http://img46.imagesh...16/dsc08450.jpg . Mi służy dobrze :P
  • 0

#7 Denison

Denison

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • 10931166
  • Zainteresowania:Produkcja roslinna , mechanizacja rolnictwa maszyny i urządzenia do produkcji roślinnej , hodowla koni.

Napisany 16 styczeń 2011 - 17:18

Z czego najtaniej zrobić szklarnie? Koncepcja forumowicza ,,nuszka007,, bardzo mi się podoba sam mam podobny pomysł tylko ze coś większego bym chciał no i przede wszystkim takiego żeby można było w tym stać.
  • 0
" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "

Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!!  Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

#8 danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6467 postów
  • 12937955

Napisany 16 styczeń 2011 - 17:24

Z czego najtaniej zrobić szklarnie? U mnie jest foliowa a konstrukcja metalowa. Do prostokąta przyspawane łuki na wys. 2m i z 6m długości na 2,5-3m szer. Na to naciągnięta folia.
  • 0
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#9 dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 08:57

Z czego najtaniej zrobić szklarnie? @danielhaker a nie przypala Ci foli na profilach słońce?
  • 0

#10 kuuudlaty

kuuudlaty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 10:33

Z czego najtaniej zrobić szklarnie? Konstrukcje najlepiej zrobić z rurek, nie prętów czy profili kwadratowych itp. - nie przeciera się. To czy folię przepala zależy ilu jest sezonowa (1rok = 2 sezony), czyli np. UV-6 = 3lata (u mnie często wytrzymuje 4 lata, później się kruszy). W teorii jak masz boki ze szkła, góra z folii to jest tunel foliowy (stawiany na zgłoszenie). Jak masz górę ze szkła to w teorii to jest szklarnia i tu już trzeba pozwolenie.

Edit: Wejdź na alledrogo i wpisz "namiot NS 6", po 290zł możesz kupić konstrukcję z wojskowego namiotu 4.7m szeroki, 5m długi, 2.5m wysoki. wystarczy tylko dorobić jakieś drzwi. Czy taniej wyjdzie samemu wyginać rurki i spawać, nie wiem.

Edytowany przez kuuudlaty, 18 styczeń 2011 - 10:44.

• 0

#11 danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6467 postów
  • 12937955

Napisany 18 styczeń 2011 - 19:06

Z czego najtaniej zrobić szklarnie? O dziwo się trzyma. Już 2 rok nie była na zimę zwinięta i tak sobie zimuje na dworze. Te łuki to rurki wygięte

Edytowany przez danielhaker, 18 styczeń 2011 - 19:06.

• 0
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#12 KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 styczeń 2011 - 19:20

Z czego najtaniej zrobić szklarnie? Zrobić belki drewniane do jakiejś ściany boki z okien a góra z foli najlepsza koncepcja ;)
  • 0

#13 zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 11:52

Z czego najtaniej zrobić szklarnie? Ja wykorzystałem na górę stelaż od naczepy, która miała wypukły dach, na dół pospawałem ramkę i drewniane pionowe słupy. Jako, że wykorzystałem 2 przęsła, to wychodzi dł. 510, szer. 245, wys. ok. 220(nie mierzona). Góra ma zaokrąglone kształty, więc folia tam nie ucierpi.
  • 0

#14 kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 23:21

Z czego najtaniej zrobić szklarnie? Kolega zrobił sobie z starych szyb od autobusu po 5 zł za sztukę z uszczelką a ramę z profila 40#40
  • 0

#15 farmkam

farmkam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • 5582452

Napisany 08 luty 2011 - 18:50

Z czego najtaniej zrobić szklarnie? Moim zdaniem najlepiej jest dostawic do sciany takową szklarenke,jesli oczywiscie mas ztaka mozliwosc.Wtedy nie musisz roic takiej mocnej konstrukcji, nawet jak sie uprzesz to z drewna mozesz całosc zrobic,tylko musisz dobrze zakonserwowac.A jak masz własne szyby to lepiej ich użyj.troche więcej zabawy i kosztów ale to trwalsze rozwiązanie,no przynajmniej teoretycznie ;)
  • 0

#16 Patrycja123

Patrycja123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 12:58

Z czego najtaniej zrobić szklarnie? Lepszym pomysłem jest kupno, nie jest to duży koszt a wytrzyma dłużej. Tunel posiadam już od bardzo dawna, sprawdzoną firmą którą moge polecić jest Das company. Niskie ceny za dobry produkt.
  • 0

Google AgroFoto Ads Z czego najtaniej zrobić szklarnie?

• Reklama google
Dzisiaj, 22:10
  •  

#17 TJStorm

TJStorm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 20:05

Z czego najtaniej zrobić szklarnie? Witam obejrzyjcie te moje dzieła. http://www.agrofoto....rbuz-truskawki/
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s