Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena trzody chlewnej

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2878 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 21 styczeń 2011 - 22:33

Cena trzody chlewnej Do HubertOjdana ja na Twoim miejscu bez wahania brałbym się za handlowanie świnkami :D
Zobacz kupisz po 3zł a sprzedasz po 4,10zł do masz bite stówkę na sztuce ;)
Czasem lepszy mały handelek niż tyrać od rana do nocy ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena trzody chlewnej Dzisiaj, 23:26
  •  

#142 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 22 styczeń 2011 - 09:41

Cena trzody chlewnej Jak tak czytam jakie niektórzy dostają ceny to ponad 3zł+Vat w obecnej sytuacji to nie jest źle, ale mogłoby być lepiej <_<

#143 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 11:42

Cena trzody chlewnej U mnie spadek do 2,8+vat

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share NHCS

NHCS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 12:29

Cena trzody chlewnej W mazowieckim, pow płocki cena ok 3,60... Gdy odstawiałem przed strajkiem weterynarzy i przez parę dni nie mieli chętnych weterynarzy przy uboju, podwyższyli mi cenę o 40gr, ale to jednorazowo (wtedy standardowa cena była po 3,50). Oczywiście wszystko bez Vatu

#145 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 12:32

Cena trzody chlewnej Najeżdżacie na Huberta, a mi się wydaje że to jest kwestia po pierwsze tego że w jego okolicy mało kto zajmuje się świniami(ten sam przykład gdy ceny zbóż na pomorzu były o 100-150 zł większe na tonie niż w woj. opolskim ze względu na to że skupowali w porcie), po drugie z tego co widzę to Hubert regularnie oddaje duże partie( w porównaniu z tymi drobnymi hodowcami), po trzecie nie wiemy ile ma dołożone za mięsność bo przecież blondynek nikt z nas nie widział, po czwarte chyba jest stałym klientem i rzeźnia wie że ma zawsze i dużo i to zaufanie przekłada się na cenę. Oczywiście to tylko moje zdanie i cześć z tego pewnie nie koniecznie się pokrywa z prawdą ale wkurza mnie to jak jeden zazdrości drugiemu. No to by było tyle B) u mnie dalej 3,2+VAT

#146 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 22 styczeń 2011 - 12:44

Cena trzody chlewnej @zetorek no nie wiem czy 3 zł + vat to nie jest źle, pamiętam jak na samym początku od naszego wejścia do UE(gdy nie było programów PROW, tylko funkcjonowało to pod nazwą SPO), ojciec chciał wybudować chlewnie-dobudówkę właśnie w programie SPO, z tym że warunek było kilka warunków - m.in budynek miał być ukończony w przeciągu 3 miesięcy i na wszystkie materiały musiały być faktury, a samą budowę musiała przeprowadzać firma budowlana(które z powodu nagłego zapotrzebowania na ich usługi diametralnie podniosły stawki, podobnie zresztą wzrosły ceny materiałów budowlanych). Czyli jakby na to nie spojrzeć koszty dość spore, co wymuszało niejako potrzebę wzięcia kredytu na budowę. Zważywszy na to, że ojciec nie chciał zbytnio ryzykować, to zamówił dokładny kosztorys, biznesplan itd. to już wtedy wyszło na to, że granica opłacalności hodowli trzody chlewnej przebiega w okolicy 3,5 zł za kg wagi żywej tucznika. Stanęło na tym, że jednak z programu zrezygnowaliśmy, bo nikt nie był wtedy w stanie zagwarantować, że cena nie spadnie poniżej 3,5 zł, a chlewnie i tak postawiliśmy, ale za własne pieniądze(zajęło to co prawda trochę więcej czasu niż 3 miesiące, a kosztowo wyszło nawet trochę taniej). Teraz co prawda stado mamy większe, ale środki wykorzystywane w produkcji też poszły w górę(wzrosły ceny zbóż, ceny dodatków paszowych, ceny energii elektrycznej, a także poszły w górę wg mnie koszty opieki weterynaryjnej) i dlatego myślę, że granica cały czas przebiega na tych 3,5 zł/kg wagi żywej co dawało by około 4,4 zł/kg w kl. E poubojową.
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

#147 Share NHCS

NHCS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 13:46

Cena trzody chlewnej Co do wypowiedzi MartineZa podajemy tu raczej ceny wyjściowe jakie podaje ubojnia dla wagi żywej, nie po przeliczeniach mięsności czy dopłaty za ilość.

#148 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 15:33

Cena trzody chlewnej @blacha-mi chodzi o to, że wielu rolników w tym czasie dostaje stawkę mniejszą niż 3zł, więc chyba ci co mają powyżej też nie powinni aż tak narzekać, bo jak ceny jeszcze zjadą to co będzie???

#149 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 22 styczeń 2011 - 15:46

Cena trzody chlewnej Już jest źle, ale może być jeszcze gorzej, a powody do narzekań mają wg mnie wszyscy, którzy są zmuszeni sprzedawać świnki poniżej progu opłacalności dla swego gospodarstwa, a uwierz mi cena poniżej tych 3,5 boli chyba każdego hodowcę.
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

#150 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 15:47

Cena trzody chlewnej NHCS o to chyba trzeba zapytać Huberta :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 16:09

Cena trzody chlewnej Czy ja mam was wysłać na ferie od AF??? Tu podajemy obecne ceny skupu. Dyskusje o opłacalności to gdzie indziej!!!

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#152 Share pep14

pep14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 16:54

Cena trzody chlewnej Opolskie powiat strzelecki 3+Vat, spadek o 0,60 zł

#153 Share rolnik1988

rolnik1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 18:53

Cena trzody chlewnej U mnie tez 3 zl+vat panowie to jest horror tak nie może być trzeba się przeciwstawić trzeba zorganizować strajk, jak tak dalej będzie to po nas

#154 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2011 - 21:00

Cena trzody chlewnej

HubertOjdana nie siej zamętu na forum pokaż fakturę to ci uwierzę bo 4 zł to może komuś na zabicie sprzedałeś a nie ktoś ci za 50 sztuk dał tym bardziej z małej ubojni był umie z małej ubojni łepek żeby świnie odstawiać ale ceny za dużej nie dawał mówił ze już konkrecji nie wytrzymują z takimi molochami jak duda czy pini

Wiesz gdzie mam Twoje życzenia? Pisałem wcześniej, że oddaję 50szt tygodniowo cena 4,1zł była w środę. Na przyszłą środę mam cenę 3,7zł/kg ŻYWEJ MASY!

@zetorek no nie wiem czy 3 zł + vat to nie jest źle, pamiętam jak na samym początku od naszego wejścia do UE(gdy nie było programów PROW, tylko funkcjonowało to pod nazwą SPO), ojciec chciał wybudować chlewnie-dobudówkę właśnie w programie SPO, z tym że warunek było kilka warunków - m.in budynek miał być ukończony w przeciągu 3 miesięcy i na wszystkie materiały musiały być faktury, a samą budowę musiała przeprowadzać firma budowlana(które z powodu nagłego zapotrzebowania na ich usługi diametralnie podniosły stawki, podobnie zresztą wzrosły ceny materiałów budowlanych). Czyli jakby na to nie spojrzeć koszty dość spore, co wymuszało niejako potrzebę wzięcia kredytu na budowę. Zważywszy na to, że ojciec nie chciał zbytnio ryzykować, to zamówił dokładny kosztorys, biznesplan itd. to już wtedy wyszło na to, że granica opłacalności hodowli trzody chlewnej przebiega w okolicy 3,5 zł za kg wagi żywej tucznika. Stanęło na tym, że jednak z programu zrezygnowaliśmy, bo nikt nie był wtedy w stanie zagwarantować, że cena nie spadnie poniżej 3,5 zł, a chlewnie i tak postawiliśmy, ale za własne pieniądze(zajęło to co prawda trochę więcej czasu niż 3 miesiące, a kosztowo wyszło nawet trochę taniej). Teraz co prawda stado mamy większe, ale środki wykorzystywane w produkcji też poszły w górę(wzrosły ceny zbóż, ceny dodatków paszowych, ceny energii elektrycznej, a także poszły w górę wg mnie koszty opieki weterynaryjnej) i dlatego myślę, że granica cały czas przebiega na tych 3,5 zł/kg wagi żywej co dawało by około 4,4 zł/kg w kl. E poubojową.

No coś w tym stylu. Pisałem wielokrotnie i w wielu tematach skąd te ceny, ale widać upór użytkowników nie zna granic.

#155 Share jachu1985

jachu1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 11:46

Cena trzody chlewnej

U mnie tez 3 zl+vat panowie to jest horror tak nie może być trzeba się przeciwstawić trzeba zorganizować strajk, jak tak dalej będzie to po nas

Tu właśnie się zgodzę wyjechać na ulice niech zobaczą jeszcze brony ustawić na ulicy jak tak dalej pójdzie to koniec

#156 Share banan29

banan29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 17:21

Cena trzody chlewnej Opolskie powiat nysa ostatnio 10.01 4zl z vat

Ps zgadzam się z blacha tez trochę hoduje i znam swoje koszta wiec na wyprodukowanie 1 kg żywca potrzeba 3,50 zl a jeśli masz jakiś spory kredycik na hodowle to trzeba troszkę dodać i powiem wam szczerze ze jak cena spadnie poniżej 4zl to sam zaczynam sr** po gaciach już przeżyłem okres w swoim życiu kiedy pszenice po 1tys za tonę musiałem skarmiać ale nie było najgorzej jak za żywiec dostawałem po 5,60 a na dzień dzisiejszy coś mi się zdaje ze powtórki z rozrywki niebedzie

Edytowany przez andrzej2110, 23 styczeń 2011 - 17:23.
błędy

#157 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 23 styczeń 2011 - 19:22

Cena trzody chlewnej Cena z 15 minut... 2,90 +Vat :blink: Warm-Maz. Powiat iławski. ...

#158 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 20:50

Cena trzody chlewnej HubertOjdana dzięki za odpowiedz bardzo inteligentna ja należę do grupy producenckiej i odstawiamy od 100-130 sztuk tygodniowo na żywą wagę i w zależność ze 100 idze na wbc i nik nam za Boga nie da ceny większej niż rynkowa no może jak nie ma świń to te 10gr dodadzą ale 1zł nie wiem jak co skontaktuj się zemną bo poszukujemy menadżera do grupy jak będziesz nam takie ceny załatwiał to obsypiemy cie złotem
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#159 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 21:52

Cena trzody chlewnej wczoraj w łódzkim po 2,9+Vat ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 22:01

Cena trzody chlewnej

HubertOjdana dzięki za odpowiedz bardzo inteligentna ja należę do grupy producenckiej i odstawiamy od 100-130 sztuk tygodniowo na żywą wagę i w zależność ze 100 idze na wbc i nik nam za Boga nie da ceny większej niż rynkowa no może jak nie ma świń to te 10gr dodadzą ale 1zł nie wiem jak co skontaktuj się zemną bo poszukujemy menadżera do grupy jak będziesz nam takie ceny załatwiał to obsypiemy cie złotem

Bo dużo zależy od zakładów. W mojej okolicy zakłady zawsze dają jakąś premię(zależy od ilości sztuk, mięsności, czasu umowy) gdy jest z nimi podpisana umowa na dostawę.