sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

maxiben    23

cena kl E przekroczyla granice 7 zl dokladnie 7.13 netto co w przeliczeniu na wage zywa daje 5.5-5.6 zl /kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Pobliska masarnia (Konarzyny, powiat chojnicki, pomorskie) kuzyn tam oddaje, dzis dzwonił 5.15 netto. Wzrost od wtorku o 20 groszy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Z tego co oferują zakłady po uboju to na żywo cena nie powinna być niższa od 5,4 zł/netto.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

@sadek, to zależy od regionu. U nas poldanor ma sporo ferm + 90% rolników w okolicznych wioskach ma trzodę. Ba, jedna wioskę nazywają "świnioland"- tam jest tak zwany wyścig szczurów ;] chlewnie to się piętrowe budują ;)

 

Oby cena tylko rosła ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

No to cena wzrosła już do 5,80 zł + VAT :) Tylko ciekawe jak długo to się utrzyma ?


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Na razie nikt. Pośrednik tyle oferował przy załadowaniu całego tira (200sztuk)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

@sadek, to zależy od regionu. U nas poldanor ma sporo ferm + 90% rolników w okolicznych wioskach ma trzodę. Ba, jedna wioskę nazywają "świnioland"- tam jest tak zwany wyścig szczurów ;] chlewnie to się piętrowe budują ;)

 

Oby cena tylko rosła ;]

 

 

A poldanor tylko czeka ,żeby wstawić tam swoje kontraktowe świniuchy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Cena będzie dopóki euro będzie drogie a w dodatku święta się zbliżają a Polacy to obżartuchy świąteczne... Po nowym roku na pewno trochę spadnie no chyba, że euro poleci w dół to cena zdecydowanie też... Jak tak nie będzie to od lutego znowu będzie drożeć... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

A poldanor tylko czeka ,żeby wstawić tam swoje kontraktowe świniuchy ...

 

 

A no i tu Cię rozczaruję- bo prime food przechlewo nie chce mieć w 100 % świnie dostarczane od Poldanoru :) chce też świnie naszych okolicznych rolników takie bardziej słoninowe, poza tym trzeba powiedzieć wprost, że gdyby nie Poldanor to Prime Food padł by już kilka lat temu :( no i wtedy konkurencja o nasze świnie była by mniejsza :( a Prime Food ma przedział półtusz w zakresie 50-100kg także bardzo korzystny. A nadto gwarantuje swój odbiór, no i każda sztuka rozliczana jest osobno i szczegółowo po dwóch miejscach po przecinku także ja sobie baaardzo chwalę:) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

A no i tu Cię rozczaruję- bo prime food przechlewo nie chce mieć w 100 % świnie dostarczane od Poldanoru :) chce też świnie naszych okolicznych rolników takie bardziej słoninowe, poza tym trzeba powiedzieć wprost, że gdyby nie Poldanor to Prime Food padł by już kilka lat temu :( no i wtedy konkurencja o nasze świnie była by mniejsza :( a Prime Food ma przedział półtusz w zakresie 50-100kg także bardzo korzystny. A nadto gwarantuje swój odbiór, no i każda sztuka rozliczana jest osobno i szczegółowo po dwóch miejscach po przecinku także ja sobie baaardzo chwalę:) pozdrawiam :)

 

Najpierw był Poldanor ,później Prime Food. Radze przeanalizować na stronach internetowych obu firm powiązania kapitałowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Ten kalkulator mnie rozbawił :D tam zawsze są zawyżone sumy, gdyby tak było to już dawno wszyscy hodowcy by padli, już nie mówię o cenie 3zł/ kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj