Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena trzody chlewnej

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2878 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 24 maj 2011 - 16:43

Cena trzody chlewnej To ty im pszenice dajesz czy co? :blink:

Wczoraj poszło 40 szt. po 4,25zł/kg netto. Od ostatniego tygodnia spadek o 15gr/kg.

Kolego @faja41 jak byś chciał wiedzieć to żeby bank udzielił ci kredytu to musisz być wypłacalny. A jeśli hodowla nie przynosi zysków to ci tej kasy nie dadzą. Teraz na piękne oczy to nic nie zrobisz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena trzody chlewnej Dzisiaj, 21:19
  •  

#1022 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 24 maj 2011 - 17:15

Cena trzody chlewnej Akurat rolnik bez problemu może kredyt dostać. Hipoteka na ziemie i wiadomo że jej nie sprzeda, nie schowa ani nie wywiezie. Najlepszy klient dla banku, a maszyny rolnicze to nie samochody że po 3 latach warte są 30% ceny zakupu więc żaden problem dla rolnika kredyt na nie dostać. Miałem ostatnio pokaz maszyn rolniczych to z banków z ofertami dwonią do dziś i nie przejmują się wcale tym że mam gospodarstwo nastawione na trzode która nie zbyt wielkie zyski przynosi od dłuższego czasu.

#1023 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 24 maj 2011 - 18:58

Cena trzody chlewnej

Kolego @faja41 jak byś chciał wiedzieć to żeby bank udzielił ci kredytu to musisz być wypłacalny. A jeśli hodowla nie przynosi zysków to ci tej kasy nie dadzą. Teraz na piękne oczy to nic nie zrobisz.

Jest jeszcze coś takiego jak fikcyjny Biznes Plan nie spełniamy warunków kredytowania przy plonie 6t pszenicy to piszemy 8t itd. ODR to opiniują (bynajmniej kiedyś) ale to nie miało sensu bo nic rolnikowi nie zabezpieczało, a papier cierpliwy jest wszystko przyjmie.

Odbiegliśmy od tematu głównego.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#1024 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 maj 2011 - 16:46

Cena trzody chlewnej woj Lubelskie.
dziś kg za 4,8zł kupiłem od rolnika świniaka + mi ją kropną od razu za dodatkową opłatą :)

#1025 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 maj 2011 - 17:10

Cena trzody chlewnej 4,58 netto na żywą wagę.

#1026 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 25 maj 2011 - 18:14

Cena trzody chlewnej Janek Jelonek ile u was kosztuje takie kropnięcie? U nas 50 zł z rozebraniem.Co do ceny na dzień dzisiejszy to nie wiem po ile tuczniki , bo mam mase roboty przy ziemniakach i nie mam czasu się kolegi zapytać , ale pozostało mi ostatnie 19 świnek :rolleyes: , wagi nie mają jeszcze bo maja tak z "oka" od 100-120kg.Jeszcze z 3 tyg minimum trzeba pochować.

Edytowany przez zonk28, 25 maj 2011 - 18:20.

#1027 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 25 maj 2011 - 20:52

Cena trzody chlewnej U mnie kropnięcie z rozebraniem taniej, 40 zeta :D

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#1028 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 25 maj 2011 - 20:56

Cena trzody chlewnej czasami lepiej zapłacić dwa razy więcej, żeby człowiek nie miał uporów jak je świnie później bo jak u jednego widziałem jak rozbiera to biliśmy u siebie na podwórko, a teraz tylko wybierasz prosiaka, przywozisz pojemniki i dodatki i odbierasz gotowe wyroby B)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#1029 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 maj 2011 - 15:23

Cena trzody chlewnej Woj.Lubelskie ,Powiat Janów Lubelski ,ZPM Matthias 4zł netto ,kilka tygodni cena była wyższa o 20 groszy ale wygląda na to że stwierdzili że rolnikom spadły koszty produkcji i trzeba obniżyć cenę żeby nam nie było za dobrze .Hodowla świń robi się coraz droższym hobby ,trzeba się chyba przerzucić na króliki .

#1030 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 26 maj 2011 - 18:48

Cena trzody chlewnej Czacha17 dobrze mówisz , dlatego po przeliczeniu kosztów rezygnuje z hodowli trzody chlewnej.Pilnuje ziemniaków , tzn ojcu pomagam bo na tym mamy największy zysk.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share sanexx3

sanexx3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 27 maj 2011 - 20:57

Cena trzody chlewnej rezygnujcie-cieszy mnie to bardzo :rolleyes:

#1032 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 28 maj 2011 - 18:31

Cena trzody chlewnej Popieram, popieram. :lol:

Dla nas to lepiej. B)

#1033 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 maj 2011 - 20:46

Cena trzody chlewnej

Czacha17 dobrze mówisz , dlatego po przeliczeniu kosztów rezygnuje z hodowli trzody chlewnej.Pilnuje ziemniaków , tzn ojcu pomagam bo na tym mamy największy zysk.

No jak dostawałeś za tucznika po750 zł na rękę i rezygnujesz :lol: jeszcze Ci rosły szybciej niż drożdże !!!!!!!! :lol:

#1034 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 28 maj 2011 - 21:11

Cena trzody chlewnej rezygnacja czeka wielu trzodziaży bez zaplecza paszowego-w uni mamy nadprodukcje trzody i ceny nie bedzie przez najbliższe 2-5lat(mam na myśli godziwe zyski) gdyż potentaci jak dania i niemcy zbyt wolno zmniejszają pogłowie i wszelkie nadwyżki wywożą do polski tak wiec panowie trzymajcie sie bo takiego kryzysu jeszcze nie było bo co to za cena jak wyskiczy na 2-3 miesiące.

#1035 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 28 maj 2011 - 21:31

Cena trzody chlewnej Pewnie znacie Pana Rogoziewicza? Mój ojciec z nim rozmawiał na temat cen tuczników, to powiedział, że jeszcze troszkę i powinny ostro ruszyć do góry. Ale czy to prawda? Czas pokaże. P{ożyjemy zobaczymy. :P

@PRZEMEK321 tylko musisz wziąść pod uwagę, że UE to taki jeden wielki rynek i spadek pogłowia w jednym państwie nie spowoduje nagłego wzrostu cen.

#1036 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 29 maj 2011 - 07:49

Cena trzody chlewnej ruszą do góry za ok miesiąc jak skończy się im mięso z prywatnego przechowalnictwa co wjechało z Niemiec, te z czasów afery dioksynowej. Na razie jednak czekają nas obniżki, podobno od poniedziałku o kolejne 10 gr

#1037 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 29 maj 2011 - 08:59

Cena trzody chlewnej tak ceny ruszą ale na jakieś 2-3 miesiące a to za mało zeby zarobić i w pażdzierniku znów cena spadnie na dłużej -najbliższe lata to wegetacja na tuczniku niestety ale kto przetrwa bedzie miał za co żyć. według GUS pogłowie trzody wynosi 13,1 miliona świń a prognozy na przyszłość mówią o około 7-8 i tyle zostanie -żal na to patrzeć ale rozejrzyjcie sie to sie dzieje naprawde.

#1038 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 29 maj 2011 - 09:08

Cena trzody chlewnej Moje dwa słowa. Może nie napisze cen bo o tym wątek ale moja prognoza na przyszlośc. Polska i UE to system naczyń połączonych. Obecnie bardzo niskie poglowie trzody w Polsce spowodowane jest importem półtusz z niemiec i sprzedaża zapasów zgromadzonych w styczniu/lutym. W Niemczech, Francji zanosi się na suszę. Dlatego tam cena mięsa na pewno pójdzie w górę odbije się to także na krajowym rynku. Myślę że obecnie kto ma zboże (jeszcze)powinien kupować prosięta jest to najlepszy czas bo za pół roku będzie miał świniaka (czyli w okresie grudniowym kiedy jest spore zapotrzebowanie) dochodzą sluchy że od polaków prosięta wykupują po 500 zl za parę słowacy.... Te wszystkie okoliczności daję sobie i innym pod rozwagę.... Moim zdaniem przed końcem roku zobaczymy 7 zlotych za kilo żywca....Ale pozyjemy zobaczymy... ;)

#1039 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 29 maj 2011 - 09:44

Cena trzody chlewnej Musi spaść pogłowie, bo tylko u mnie w okolicy pogłowie spadło o kilka tysięcy sztuk. No kolego wyżej amerykę normalnie odkryłeś. Już od jakiego czasu próbuje uzmysłowić forumowiczom, że tak małe państwo jakim jest Polska nie ma wpływu na ceny zbóż, tuczników, bydła itp. w UE. Jak ty kupisz prosiaka i sprzedajesz go dopiero po pół roku to życzę ci powodzenia w hodowli. Od kiedy to okres zimowy jest okresem zwyżki cen za tuczniki? Przecież ceny tuczników idą w górę dopiero na lato. Całkiem odwrotna sytuacja jest na rynku prosiąt importowanych. One idą do góry w zimę, bo Hiszpanie i tamte ciepłe kraje zaczynają kupować więcej prosiąt, a cena spada na lato, bo ograniczają produkcję. Dorosły niech nawet kosztuje i 10zł/kg, to ręce do Boga będziemy składać, tylko co to da jak od razu pójdzie do góry cena wyrobów wędliniarskich w sklepach i zrobi się zastój, bo ludzie nie są aż tak bogaci by kupować 1kg kiełbaski po ok 40zł. A wracając do pogłowia świń w Polsce to ile było rekordowo najwięcej i najmniej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 29 maj 2011 - 09:54

Cena trzody chlewnej pół roku to było ogolnie :D Nie bierz tego ani do mnie ani do siebie. ;) Tu:GUSmasz dane GUS-owskie. A Tu masz dane z rynku niemieckiego: Agrarmarkt w grudniu ceny może nie zwyżkują znaczaco ale zwykle są na zdecydowniae wyższym poziomi niż styczeń/luty kiedy jest kompletny zastój. a co do kielbasy po 40 zlotych jak budzetówka dostanie podwyżkę (a to możliwe przed wyborami) to chyba nie bedzie problemu..... :D zartowalem oczywiście.

Edytowany przez wolowik, 29 maj 2011 - 09:58.