Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena trzody chlewnej

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2878 odpowiedzi na ten temat

#1001 Share Cypiz5

Cypiz5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 21 maj 2011 - 20:24

Cena trzody chlewnej dzisiaj świnki poszły 4.30 zł + VAT woj.łódzkie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena trzody chlewnej Dzisiaj, 03:54
  •  

#1002 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 21 maj 2011 - 21:31

Cena trzody chlewnej

A co myślicie o takiej cenie ? u mnie z 4,3 na 3.8 + vat . a zboże w górę .........

Tak powinno być :D :D :D
Zboże jest na poziomie jak trzeba oby tak dalej , gorzej z tymi co nachłapali się kredytów jak było po 35zł i sie przeliczyli a myśleli że sielanka będzie z 10lat hahaha
powodzenia hodowcom
Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

#1003 Share mateuszpodyma

mateuszpodyma

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 21 maj 2011 - 21:56

Cena trzody chlewnej oj kolego @binladen w końcu ktoś ci się dobierze do skóry za takie posty.

a co do tematu to świń nie ma i nie będzie, wiem co mówie bo od przeszło 10 lat usługowo śrutuje ludziom zboże i kiedyś tygodniowy przemiał liczyłem w tonach a teraz w kilogramach i osób przyjeżdżających do śrutowania z tygodnia na tydzień maleje.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1004 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 21 maj 2011 - 22:00

Cena trzody chlewnej A myślałem że binladena już nie ma , a tu proszę następca się znalazł , Obama i tak cię znajdzie .

#1005 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 22 maj 2011 - 09:50

Cena trzody chlewnej @Binladen ogarnij się człowieku. W rolnictwie to wy macie przesrane (producenci roślinni), a nie my. Ile lat zboże jakie tanie było, pewnie z 3. A tu 1 taki rok, po tej waszej "klęsce" i od razu naśmiewacie się. Irytuję mnie takie dzieciaki, które nie potrafią zrozumieć, że działalność gospodarcza, to nie sielanka i różnie bywa. Jesteś po prostu "przykładem" prawdziwego Polaka. Jak ci nie idzie to wielki lament i płacz, a jak już coś dobrze się dzieje, to wszystkim dookoła "podstawia nogi" i "nuż w plecy wbija". ;[

#1006 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 22 maj 2011 - 10:15

Cena trzody chlewnej A fige z tych świń jest i zboża........ja jak by nie ziemniaki to bym niczego się na tucznikach nie dorobił , pomimo dobrej ceny za jaką sprzedawałem.Mieć pewnych odbiorców i pewne i stałe miejsca gdzie się wstawia ziemniaka za dobrą cene.......Tu się kasę bije... :rolleyes: , handelek i jeszcze raz handelek.

#1007 Share konury125

konury125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta z mojego gospodarstwa lubię też majsterkować w zawodzie ślusarz

Napisany 22 maj 2011 - 15:34

Cena trzody chlewnej Zobaczycie ze świnie na pewno nie będą po 6 zł. Mieszkam nie daleko dużej rzeźni i widzę ile świń przyjeżdża z zagranicy to się w głowie nie mieści świnie może będą po 5 zł ale nic więcej. A jak narazi to do tych je.....ch świń dokłada się a zysku nie ma wcasle w małych gospodarstwach nie wiem jak tam jest w dużych

#1008 Share Stryju

Stryju

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:wszystko związane z rolnictwem,sprzętem rolniczym,motoryzacją

Napisany 22 maj 2011 - 15:37

Cena trzody chlewnej Jeszcze troche i zborze stanieje ,jak dalej będzie ubywać hodowców to komu w te zborze sprzedacie .

#1009 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 22 maj 2011 - 15:59

Cena trzody chlewnej ciężko aby staniało, skoro w go na świecie brakuje, rząd tyle lat ludzi zwodził, że są zapasy ( jak w sumie w całej UE), że teraz są tego skutki.
Jakby nie patrzeć jak będzie mniejsza liczba hodowców w co wątpię bo jakby nie patrzeć wielcy producenci mają ceny, że strat nie przynoszą ;) także niewielkie są szanse na to co piszesz. Zauważ, że nie tylko świnia je zboże
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#1010 Share konury125

konury125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta z mojego gospodarstwa lubię też majsterkować w zawodzie ślusarz

Napisany 22 maj 2011 - 16:06

Cena trzody chlewnej zgadzam się z tobą ale kto zrezygnuje z tych świń idź do sklepu i kup 1kg świńskiego mięsa to zapłacisz co najmniej 10 zł a ty dostaniesz za świnie po 4.40zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1011 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 22 maj 2011 - 16:10

Cena trzody chlewnej My kupujemy świniaka i robimy wyroby :P i zauważyłem, że coraz więcej osób tak robi :), mamy zaprzyjaźnionego rolnika który trzyma kilkadziesiąt sztuk i żadnej nie sprzedaje na skup :blink: wszystkie naturalną śmiercią od obucha giną u niego na podwórku, ma miejsce gdzie rozbiera i robi wyroby, wędzarke i chłodnie na ścierze mięso. Zapisywać się do niego trzeba z miesięcznym wyprzedzeniem, chyba że święta idą to jeszcze wcześniej :D
Po za tym trzeba się zrzeszać w grupie siła ;)

Edytowany przez Lukasz1987, 22 maj 2011 - 16:10.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#1012 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 22 maj 2011 - 18:09

Cena trzody chlewnej To prawda, że w kupie siłą, bo kupy nikt nie ruszy. :lol:

Powiedzcie mi tylko jedno. Jak wam się nie opłaca hodować świń to po jaką cholerę je trzymacie? :blink: Ja to od razu bym z tego zrezygnował, a nie pakował kasę w coś co nie przynosi zysku. Dla mnie i tych którym się "opłaca" to było by jeszcze lepiej, bo było by mniej trzody na rynku i jeszcze lepiej by płacili.

A jak jest z tymi skupami interwencyjnymi? Zboże jest z nich wyprzedane czy co?

#1013 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 22 maj 2011 - 18:24

Cena trzody chlewnej Każdy krzyczy że się nie opłaca a zwiększa obsadę.

Może to jest marketing wmawianie sąsiadowi że się nie opłaca, sąsiad skasuje i upadnie a Ja się rozwinę. :D :D

Wiadomo nie zarabia się całym rokiem ale nie jesteśmy w stanie sprzedawać tylko wtedy kiedy jest drogo zysk rozbija się na cały rok.

A czy ktoś rozwija/kasuje to jego indywidualna sprawa , znajomy już krzyczy z 3 lata że dokłada ale stanu trzody nie zmniejszył - WARIAT :o ????

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#1014 Share mateuszkonrad

mateuszkonrad

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 23 maj 2011 - 15:40

Cena trzody chlewnej 24-05-2011 Rynek tuczników w Polsce.

http://www.cenyrolnicze.pl/news/433

#1015 Share danielo324

danielo324

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 23 maj 2011 - 21:51

Cena trzody chlewnej popieram każdy płacze że się nieopłaca niepasuje nie hodować,a galeria AF pełna nowego sprzętu ciekawe skąd kasa skoro na niczym nie idzie zarobić

#1016 Share faja41

faja41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 23 maj 2011 - 23:52

Cena trzody chlewnej Kolego a o bankach to Ty nie slyszales?

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 24 maj 2011 - 12:41.

#1017 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 24 maj 2011 - 06:45

Cena trzody chlewnej Ale do banków też trzeba oddać, sąsiad sprowadził sprzętu i już siedzi za granicą bo się troszkę przeliczył :blink: , za mała produkcja do inwestycji.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#1018 Share faja41

faja41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 24 maj 2011 - 07:44

Cena trzody chlewnej Sadek on po prostu odrabia to co dostal od uni a wiekszosc ma to szczescie ze unia pozwala im odrabiac w Polsce . No chyba nie wierzyli ze za darmo cos dostana.

Edytowany przez krolikNH, 24 maj 2011 - 12:43.

#1019 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 24 maj 2011 - 07:58

Cena trzody chlewnej ty to pierwsze regulamin poczytaj, a później ludzi pouczaj. poprzedniego posta się nie cytuje <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1020 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 24 maj 2011 - 11:25

Cena trzody chlewnej wlasnie od niedawna jestesmy zmuszeni kupowac zboże, naszego juz prawie nie ma. ciezko bylo tak naprawde prognozowac wczesniej czy stanieje blizej żniw czy nie. Jak widac jakiegos spadku nie zauwazylismy, ale teraz trudniej zdobyc w mojej okolicy jakas dobra partie zboża. A na domiar tego, w zasadzie wiekszosc obsady mamy 80-90kg... nie ma wyboru, trzeba bulic 1000zł/t....
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.