Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena trzody chlewnej

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2878 odpowiedzi na ten temat

#921 Share cobra

cobra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 maj 2011 - 21:11

Cena trzody chlewnej

6 zł to chyba za WBC. :) Cena nie skoczy wiele - góra w okolice 5 zł. Nie pozwolą na to importerzy padliny z zachodniej granicy a polski robotnik pożre wszystko nawet gdyby normy dioksyn były 1000 krotnie większe niż dopuszczalne.

zgadzam sie z Toba w 100 % ceny za kg zywego tucznika 6zl to nie bedzie w tym roku napewno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena trzody chlewnej Dzisiaj, 08:46
  •  

#922 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 05 maj 2011 - 07:07

Cena trzody chlewnej Cobra zależy w których regionach.......bo u nas są po 5.00 zł a czytam na forum że na północy po 4.10. Więc ceny rozbieżne.

#923 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 05 maj 2011 - 08:14

Cena trzody chlewnej Ja tam jestem pewien ze jak kolega zonk28 przestanie produkowac swoje mega kabany to cena moze i podskoczyc do 10 zl ;)
A tak powaznie to jesli nawet i nie bedzie za wiele tucznika to jeszcze klient musi to wszystko kupowac a nie oszukujmy sie ze na grila wszystko pojdzie bo tam kroluje najtansza kielbasa w chemicznym flaku i dodatkowo miesa to w niej prawie nie ma a karkowka dla wielu grilowiczow jest za droga i juz. Co tu duzo gadac jesli cena by wzrosla do 6 zl to w sklepach o 30% do gory i popyt sie załamie a zaklady miesne juz biadola ze w wyniki podwyzszonych stawek weterynaryjnych juz stracily caly swoj zysk wiec to wszystko nie jest takie proste
U nasz po 4,5 zl +vat czyli bez zmian

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#924 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 05 maj 2011 - 10:46

Cena trzody chlewnej Pozdrawiam timasza i jego wspaniałą fotkę , u nas 4,3 + wat ale może powoli w górę ............

#925 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 05 maj 2011 - 16:46

Cena trzody chlewnej Timasz fotka spoko.Tak trzymaj :lol: To prawda,kończe z produkcją tuczników.Mam lepszy dochód z ziemniaków i swojej pracy.

#926 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 maj 2011 - 17:44

Cena trzody chlewnej A ja dalej czekam na swoją flaszkę....

#927 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 05 maj 2011 - 18:54

Cena trzody chlewnej Hubert kto Ci jest Smirnofa winien? :unsure:

#928 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 05 maj 2011 - 19:08

Cena trzody chlewnej Temat trochę na gg , ale chętnie się dołączę , byle "timasz" nie wyglądał jak na zdjęciu .

#929 Share maxi777

maxi777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 05 maj 2011 - 19:56

Cena trzody chlewnej U na scena wzrostowa.Teraz 5 zł a przed świętami 4.60zł.Świnek mało więc kolega zonk28 chyba będzie miał racje.

#930 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 06 maj 2011 - 07:12

Cena trzody chlewnej Obaj widze że jestescie z małopolski ,a tamten teren charakteryzuje sie małymi gospodarstwami(oczywiscie bez urazy), w których w większości została zlikwidowana hodowla , a ubojnie maja głód. Myśle że to jest własćiwy powód podwyżek w tym rejonie..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 06 maj 2011 - 11:10

Cena trzody chlewnej Gadałem wczoraj z sąsiadem to już po 5.00 zł powiedział że nie sprzeda.Bo ruch za świnkami jest duży , i co było do sprzedania ludzie sprzedali.........mówie o małych gospodarstwach.A więc chcesz mieć to płać :D .Ja sprzedaje w czwartek za tydzień połowę.Zobaczymy co będzie.

Edytowany przez zonk28, 06 maj 2011 - 11:10.

#932 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 06 maj 2011 - 18:15

Cena trzody chlewnej Niewiem, ale chyba nie którzy na tym forum nie zdają sobie sprawy że istnieje coś takiego jak import, który moim zdaniem przygasi wasze marzenia o 7zł za kg.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#933 Share maxi777

maxi777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 06 maj 2011 - 18:49

Cena trzody chlewnej Tak oboje z kolegą zonkiem jesteśmy z małopolski fakt ten rejon cechuje małe gospodarstwa o małej powierzchni gruntu(u nas 1 ha w jednym kawałku to rarytas), ale ten rejon cechuje tez bardzo duża chłonność rynku na wszystkie rodzaje płodów rolnych.Tylko nadmienię iż brat pracuje w hurtowni wędliniarskiej i do tej pory zaopatrywał ich jeden zakład mięsny teraz już nie wyrabia i zaczął dostarczać drugi zakład, o czymś to świadczy.Ja też uważam ze po 7 to raczej nie do zrealizowania marzenia.Żeby na temat u nas cały czas po 5 zeta za żywą.

Edytowany przez maxi777, 06 maj 2011 - 18:51.

#934 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 07 maj 2011 - 18:04

Cena trzody chlewnej Maxxxi 7.0 zł to bez przesady :unsure: ale pod 6.0 zł powinno dobić jak tak dalej będzie.Mój odbiorca z tego co mi sąsiad mówił to już za maluchy takie po 115-120 kg ---------5.0 płaci na czysto .Bo dużych brak :( Zobaczymy w czwartek bo oddajemy z sąsiadem , co nam odbiorca zaproponuje , a nasze średnia waga to będzie w okolicach 140 kg :rolleyes: a on właśnie takich szuka i lepiej płaci.

Edytowany przez zonk28, 07 maj 2011 - 18:06.

#935 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 07 maj 2011 - 20:54

Cena trzody chlewnej Panowie, ale piszcie przy cenach "brutto", "netto" lub "+vat", "z vat".

Bo tak to się nigdy nie dogadamy. <_<

#936 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 maj 2011 - 21:27

Cena trzody chlewnej

Maxxxi 7.0 zł to bez przesady :unsure: ale pod 6.0 zł powinno dobić jak tak dalej będzie.Mój odbiorca z tego co mi sąsiad mówił to już za maluchy takie po 115-120 kg ---------5.0 płaci na czysto .Bo dużych brak :( Zobaczymy w czwartek bo oddajemy z sąsiadem , co nam odbiorca zaproponuje , a nasze średnia waga to będzie w okolicach 140 kg :rolleyes: a on właśnie takich szuka i lepiej płaci.

Jak 115-120kg u Ciebie to są maluchy to chyba tak mało z sąsiadem produkujecie że zakłady mięsne wolą takie cabany 140 kilowe no to srednia to te największe to mają pewnie po 200kg :P żeby słoniną nadgonić niedobory :lol: no nie być taki skromny jak da to bierz po 7 zł, za takie okazy to wcale nie jest za dużo :rolleyes: oj cos mi się zdaje że u Ciebie to i pszczoły są dużo większe :D

Edytowany przez MAT912, 07 maj 2011 - 22:09.

#937 Share faja41

faja41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 maj 2011 - 10:37

Cena trzody chlewnej

Jak 115-120kg u Ciebie to są maluchy to chyba tak mało z sąsiadem produkujecie że zakłady mięsne wolą takie cabany 140 kilowe no to srednia to te największe to mają pewnie po 200kg :P żeby słoniną nadgonić niedobory :lol: no nie być taki skromny jak da to bierz po 7 zł, za takie okazy to wcale nie jest za dużo :rolleyes: oj cos mi się zdaje że u Ciebie to i pszczoły są dużo większe :D

Witam jestem z malopolski MAT912 chyba Ci sie dobrze zdaje w okolicy mowia ze pszczol ubywa moze tak urosly ze sie z wroblami myla.

#938 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 08 maj 2011 - 13:47

Cena trzody chlewnej Oj panowie widze że nie jesteście w temacie albo słabo śledzicie.Kiedyś wyjaśniałem dlaczego odbiorca woli tuczniki takie od 135-155.Cofnijcie się wstecz w moje posty to się dowiecie dlaczego za takie tuczniki płaci lepiei i dlaczego takich poszukuje.Cytował nie będę co kiedyś pisałem bo dostane % , na chyba że za zgodą moda.FarmerPawlos cena 5.00 na czysto , bez żadnego odbicia.........PRZYKŁAD!! tucznik waży 150 kg -dostajesz za niego na rękę 750zł.

#939 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 08 maj 2011 - 16:55

Cena trzody chlewnej @zonk28 tzn., że to co piszesz to podajesz ceny brutto. O ile się nie mylę na świnie jest 7% vat'u (jak nie to mnie poprawcie), to masz ok 4,7zł/kg netto, to taką cenę już kiedy podawałem i wielu inny forumowiczów pisało, więc 5zł/kg brutto to nie żaden szał i nowość.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 08 maj 2011 - 17:03

Cena trzody chlewnej Farmer Pawlos przeczytaj raz jeszcze mój post! Mam 5 zł netto za kg.Nie ma żadnych odbić , albo inaczej.....5.30 brutto.

Edytowany przez zonk28, 08 maj 2011 - 17:03.