sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zonk28    1
Napisano (edytowany)

Janek Jelonek ile u was kosztuje takie kropnięcie? U nas 50 zł z rozebraniem.Co do ceny na dzień dzisiejszy to nie wiem po ile tuczniki , bo mam mase roboty przy ziemniakach i nie mam czasu się kolegi zapytać , ale pozostało mi ostatnie 19 świnek :rolleyes: , wagi nie mają jeszcze bo maja tak z "oka" od 100-120kg.Jeszcze z 3 tyg minimum trzeba pochować.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

U mnie kropnięcie z rozebraniem taniej, 40 zeta :D


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

czasami lepiej zapłacić dwa razy więcej, żeby człowiek nie miał uporów jak je świnie później bo jak u jednego widziałem jak rozbiera to biliśmy u siebie na podwórko, a teraz tylko wybierasz prosiaka, przywozisz pojemniki i dodatki i odbierasz gotowe wyroby B)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Woj.Lubelskie ,Powiat Janów Lubelski ,ZPM Matthias 4zł netto ,kilka tygodni cena była wyższa o 20 groszy ale wygląda na to że stwierdzili że rolnikom spadły koszty produkcji i trzeba obniżyć cenę żeby nam nie było za dobrze .Hodowla świń robi się coraz droższym hobby ,trzeba się chyba przerzucić na króliki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Czacha17 dobrze mówisz , dlatego po przeliczeniu kosztów rezygnuje z hodowli trzody chlewnej.Pilnuje ziemniaków , tzn ojcu pomagam bo na tym mamy największy zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czacha17 dobrze mówisz , dlatego po przeliczeniu kosztów rezygnuje z hodowli trzody chlewnej.Pilnuje ziemniaków , tzn ojcu pomagam bo na tym mamy największy zysk.

 

No jak dostawałeś za tucznika po750 zł na rękę i rezygnujesz :lol: jeszcze Ci rosły szybciej niż drożdże !!!!!!!! :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

rezygnacja czeka wielu trzodziaży bez zaplecza paszowego-w uni mamy nadprodukcje trzody i ceny nie bedzie przez najbliższe 2-5lat(mam na myśli godziwe zyski) gdyż potentaci jak dania i niemcy zbyt wolno zmniejszają pogłowie i wszelkie nadwyżki wywożą do polski tak wiec panowie trzymajcie sie bo takiego kryzysu jeszcze nie było bo co to za cena jak wyskiczy na 2-3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znacie Pana Rogoziewicza? Mój ojciec z nim rozmawiał na temat cen tuczników, to powiedział, że jeszcze troszkę i powinny ostro ruszyć do góry. Ale czy to prawda? Czas pokaże. P{ożyjemy zobaczymy. :P

 

@PRZEMEK321 tylko musisz wziąść pod uwagę, że UE to taki jeden wielki rynek i spadek pogłowia w jednym państwie nie spowoduje nagłego wzrostu cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

ruszą do góry za ok miesiąc jak skończy się im mięso z prywatnego przechowalnictwa co wjechało z Niemiec, te z czasów afery dioksynowej. Na razie jednak czekają nas obniżki, podobno od poniedziałku o kolejne 10 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

tak ceny ruszą ale na jakieś 2-3 miesiące a to za mało zeby zarobić i w pażdzierniku znów cena spadnie na dłużej -najbliższe lata to wegetacja na tuczniku niestety ale kto przetrwa bedzie miał za co żyć. według GUS pogłowie trzody wynosi 13,1 miliona świń a prognozy na przyszłość mówią o około 7-8 i tyle zostanie -żal na to patrzeć ale rozejrzyjcie sie to sie dzieje naprawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Moje dwa słowa. Może nie napisze cen bo o tym wątek ale moja prognoza na przyszlośc. Polska i UE to system naczyń połączonych. Obecnie bardzo niskie poglowie trzody w Polsce spowodowane jest importem półtusz z niemiec i sprzedaża zapasów zgromadzonych w styczniu/lutym. W Niemczech, Francji zanosi się na suszę. Dlatego tam cena mięsa na pewno pójdzie w górę odbije się to także na krajowym rynku. Myślę że obecnie kto ma zboże (jeszcze)powinien kupować prosięta jest to najlepszy czas bo za pół roku będzie miał świniaka (czyli w okresie grudniowym kiedy jest spore zapotrzebowanie) dochodzą sluchy że od polaków prosięta wykupują po 500 zl za parę słowacy.... Te wszystkie okoliczności daję sobie i innym pod rozwagę.... Moim zdaniem przed końcem roku zobaczymy 7 zlotych za kilo żywca....Ale pozyjemy zobaczymy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musi spaść pogłowie, bo tylko u mnie w okolicy pogłowie spadło o kilka tysięcy sztuk. No kolego wyżej amerykę normalnie odkryłeś. Już od jakiego czasu próbuje uzmysłowić forumowiczom, że tak małe państwo jakim jest Polska nie ma wpływu na ceny zbóż, tuczników, bydła itp. w UE. Jak ty kupisz prosiaka i sprzedajesz go dopiero po pół roku to życzę ci powodzenia w hodowli. Od kiedy to okres zimowy jest okresem zwyżki cen za tuczniki? Przecież ceny tuczników idą w górę dopiero na lato. Całkiem odwrotna sytuacja jest na rynku prosiąt importowanych. One idą do góry w zimę, bo Hiszpanie i tamte ciepłe kraje zaczynają kupować więcej prosiąt, a cena spada na lato, bo ograniczają produkcję. Dorosły niech nawet kosztuje i 10zł/kg, to ręce do Boga będziemy składać, tylko co to da jak od razu pójdzie do góry cena wyrobów wędliniarskich w sklepach i zrobi się zastój, bo ludzie nie są aż tak bogaci by kupować 1kg kiełbaski po ok 40zł. A wracając do pogłowia świń w Polsce to ile było rekordowo najwięcej i najmniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23
Napisano (edytowany)

pół roku to było ogolnie :D Nie bierz tego ani do mnie ani do siebie. ;) Tu:GUSmasz dane GUS-owskie. A Tu masz dane z rynku niemieckiego: Agrarmarkt w grudniu ceny może nie zwyżkują znaczaco ale zwykle są na zdecydowniae wyższym poziomi niż styczeń/luty kiedy jest kompletny zastój. a co do kielbasy po 40 zlotych jak budzetówka dostanie podwyżkę (a to możliwe przed wyborami) to chyba nie bedzie problemu..... :D zartowalem oczywiście.

Edytowano przez wolowik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

tucznik nigdy nie bedzie po 7zł choć by dlatego ze zachonie państwa liczą na zwyżke cen i nadal mają wysokie pogłowie a na zime cena bedzie juz niska. nasi żądzący twierdzą ze wszystko idzie w dobrym kierunku ze mali likwidują a duże gospodarstwa mają zwiększać tylko tak sie niestety nie dzieje i polska hodowla trzody powoli zanika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faja41    0

Cos mi sie zdaje ze wiekszosci ochote do hodowli ceny odebraly i 7/kg calkiem realne na zime ,bo jak cena na zboze po zniwach sie utrzyma to koncem lata 70%loch grilowcy upieka .pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

słyszałeś o czymś takim jak tucz kontraktowy? zakłady nie pozwolą na taką cene i już znalazły dobry sposób na pozyskiwanie tanich tuczników-dają 30zł od sztuki i zapewniają pasze i warchlaka a resztę pokrywa głupi chłop i sie cieszy ze mu zostało pewne 15 zł na sztuce-zal mi tych ludzi ale cóż. 7zł nie realne nigdy i sukcesem bedzie 5zł w tym roku i w przyszłym i to w krótkim okresie czasu wiec kto bedzie miał farta i trafi w tą ruletke to coś zarobi a reszta bedzie miała obornik na pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Cena kiełbasy za 40 zł, słyszałem że ceny kiełbasy zaczynają się od 3,5 zł/kg.

 

Szczęście że wyroby mamy własnej produkcji. :D


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227
Napisano (edytowany)

OOLNa dziś to jedyny plus tej produkcji że wyroby mamy własne i ekologiczne i żadna unijna choroba nas nie dotknie . Ostatnio 4,1 +vat .

Edytowano przez andrzej612b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

cena z dzisiaj na skupie 4,2 zeszly tydzien 4,3 za fermowe zeszly tydzien wzialem 4,7. woj Świętokrzyskie powiat Jędrzejowski.


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Sąsiad wczoraj sprzedał 40 sztuk po 4.80 .Pomagałem ładować i pytałem.Waga 130-160 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj