Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena trzody chlewnej

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2878 odpowiedzi na ten temat

#761 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 08 kwiecień 2011 - 15:05

Cena trzody chlewnej Dodam od siebie że DUDA produkuje najgorsze wędliny na swiecie , tego wogóle nie da się przecież jeść , cuchnie i wogóle to smaku nie ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena trzody chlewnej Dzisiaj, 12:46
  •  

#762 Share maxi777

maxi777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 20:06

Cena trzody chlewnej Wczoraj poszły po 4,60 z vat .Od nas ubojnia odbiera do 120 kg bo większych nie chce.Kolego @zonk28 te 30 groszy to do tych 4,5 czy już ten dodatek pieniężny już wliczony w te 4,5.

#763 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6295 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 kwiecień 2011 - 21:08

Cena trzody chlewnej

Tu nie chodzi o jakość mięsa tylko o to, że jak tucznik ma 130kg to ma porządny schab, szynkę, a oko polędwicy jest dużo większe niż przy tuczniku wagi 100kg. Wolałbyś jako konsument kupić mały schabik na obiad, czy porządny schab? <_< A w ogóle jak prosiaki są drogie, to bardziej ekonomiczny jest tucz do wagi 130kg, bo już później to jest zbyt duże zużycie paszy do przyrostów.

Wolę kupić?
Nie dziękuję - tego gówna co jest w sklepach nie da się zjeść.
A ubijamy sobie przy 100-120kg - smaczeniejsze mięso.
Kolega woli np ubijać maciory wybrakowane bo tam to jest mięcha od groma a i tańsze niż z tucznika.
Każdy lubi coś innego.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#764 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 21:10

Cena trzody chlewnej

Cichy osoba która odbiera od nas tuczniki dopłaca 30 groszy za taką wagę , on powiewdział że taka waga mu najbardzie4j odpowiada.A małych tuczników w wadze 120 kg to nie kupuje.Jak jest tucznik mięsny to czy on ma 100 kg czy 150 to słonina będzie na 1 cm.Ja kupiłem 20 swinek 28 grudnia i w sobote najwieksze zwazyłem to miało 139 kg.A najmniejsze 112kg.Tak więc jeszcze z 3 tyg trzeba podchować do sprzedaży. :rolleyes: FarmerPawlos......dokładnie tak jak piszesz jest......... :rolleyes: elemer zastanów sie co piszesz!!!!!!!!ty masz pojęcie wogóle o życiu? tucznik 130-150 to słonina?Paranoja co piszesz!!!!!!!!Zapraszam do mnie to ci otworze oczy bo jak narazie to słabo spogladasz na świat , pisząc takie bzdety

Zonk co to za firma odbiera od Ciebie, bo w ubiegłym tygodniu sprzedawałem duże sztuki do pośrednika który miał klienta na sztuki powyżej 130 kg. To jakiś zakład z radomia czy okolic ale nie wiem bo fakture na pośrednika pisałem. Może bespośrednio bym się z nimi skontaktował bo mam jeszcze troche dużych na przyszły tydzień.

#765 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 07:40

Cena trzody chlewnej Jakie wybrakowane maciory? :mellow: Ogarnij się kolego jeśli dla ciebie 130kg tucznika to maciora to tucznik do uboju powinien iść w wadze 70kg? :blink: Jak chcesz to sobie ubijaj nawet prosiaczki odstawione od loszki to będziesz miał jeszcze lepsze mięso. A jeśli chcesz wiedzieć to akurat schab jest najmniej szprycowaną częścią świni, która idzie do bezpośredniej konsumpcji i nie każdy zakład pakuje nie wiadomo ile solanek w mięso. :o

#766 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 09 kwiecień 2011 - 13:16

Cena trzody chlewnej Pisałem już na forum i podawałem kolegą namiary do gościa co kupuje takie tuczniki.Samn mi powiedział że "malizn"nie kupuje bo mu się to nie kalkuluje.Tucznik ma mieć 135-155 kg , jest wtedy z czego coś zrobić a nie z "świnki" 110-120 kg. Niedawno zawoziłem swoją do ubojni , miała 149 kg i słoninka była na maxxxxxx 1.5 cm.To w ubojni pytali się co to za gatunek , a ja mówie że sposób podawania paszy i odpowiednii gatunek i nie ma prawa być słoniny więcej jak do 2 cm.A miałem nawet przypadki że było na grubość najmniejszego palca słoniny.Więc waga nic tu nie ma do rzeczy.PawełWlk..... ten gość jest spod Częstochowej i kupuje jak przyjeżdża do ciebie minimum 50 sztuk , w innym przypadku mu się nie opłaci tak mówił , dlatego ja sprzedaje z sąsiadem .4.50 z vat....bez żadnego odbicia.A od poniedziałku cena 15 groszy do góry z tego co słyszałem.

Edytowany przez zonk28, 09 kwiecień 2011 - 13:19.

#767 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 kwiecień 2011 - 13:17

Cena trzody chlewnej To ja powiem że jak sami robimy dla siebie miesko to warchlaka od 20kg karmimy inna paszą niż ta która idzie masowo dla tuczników.
Różnica w smaku jest kolosalna...

#768 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 13:51

Cena trzody chlewnej koledzy ale ja nie zacząłem tego tematu z tym który tucznik jest lepszy bo pewnie ten 110 i 150 smakuje tak samo. Chodzi o ekonomie tuczu. Ciekawe czy HubertOjdana przy 50 sztukach tygodniowo pozwoliłby sobie na takie straty paszy, żeby tuczyć do 150 kilo. Po prostu wszystko co się zarobi to ta świnia w tych kilogramach pożre paszy. U was jest akurat taka sytuacja, że dopłacają 30 gr no i mniejszych nie biorą więc jesteście w kropce i inaczej nie możecie hodować ja to rozumiem. Ale nowoczesne rolnictwo polega na czym innym niż 30 lat temu. A wogołe to czym się rożni duży schab od małego? Zjesz 3 zamiast 2 i bedzie to samo.

A ja wam powiem, że u mnie to w ogole na wagę się nie patrzy. Tucznik musi zejść po 5,5-6 miesiącach od urodzenia bo kolejne maciory się proszą i miejsce trzeba robic. Czasem tucznik średnio wyjdzie 106 a czasem 116.

#769 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 13:56

Cena trzody chlewnej To słabo cihu ida Ci te tuczniki jak sprzedajesz po 5.5 -6 mc :blink: jakaś nietypowa odmiana widze.Ja znów nie pozwolił bym sobie na tak długie chowanie 4.5 mc to maxxxxxxx czasem zdarza się 5 mc hować od urodzenia ale to rzadkość.U mnie po 4-4.5 mc tucznik musi mieć minimum 135 kg.Dostaje maxxxx dawke i nie ma mowy by przyrost nie był.

#770 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 kwiecień 2011 - 13:57

Cena trzody chlewnej zonk@ czytaj uważnie a nie pleciesz głupoty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 14:06

Cena trzody chlewnej w 4 miesiące od urodzenia 135 kilo... WOooooooooooooo. To jest dopiero bajka i na pewno teraz wszyscy ci wierzą! Oki to ty nam dalej bajki opowiadaj a ja się z tobą nie wdaję w rozmowę. Napisałem co i jak i tyle. Jeżeli wszystkie badania pokazują brak ekonomicznych przesłanek za chowem do 150 kilo to ja się z tymi badaniami zgodzę a z toba i tak nie będę się kłócił. Pozdrawiam

#772 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 09 kwiecień 2011 - 14:29

Cena trzody chlewnej 4- 4,5 mieś, i 135 kg, to nawet żadna literatura, czy plany żywienia różnych firm tego nie ogarnia

#773 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 14:29

Cena trzody chlewnej Wszystko zależy od daty urodzenia jaką podasz do agencji , u mnie około 4.2 + vat .

#774 Share maxi777

maxi777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 14:32

Cena trzody chlewnej Wynik kolegi zonk jest wg mnie chyba do zrealizowania.U nas od urodzenia mają około 115do 120 kg azajmuje to czasu około 5 miesięcy.Bardzo ważne są też szczepienia w odpowiednim czasie, raz spóźniliśmy się z szczepieniem na odrobaczenie i to niestety poskutkowało zatrzymaniem wzrostu co poskutkowało wydłużeniem czasu tuczenia świń.

#775 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 15:49

Cena trzody chlewnej Dzisiaj dostaliśmy 4,20zł/kg, o 20groszy więcej od innych. W innej rzeźni 3,80zł/kg. Ceny + vat :) . Województwo Śląskie.

Edytowany przez MarcinPykuS, 09 kwiecień 2011 - 15:51.

#776 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6295 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 kwiecień 2011 - 16:07

Cena trzody chlewnej

Jakie wybrakowane maciory? :mellow: Ogarnij się kolego jeśli dla ciebie 130kg tucznika to maciora to tucznik do uboju powinien iść w wadze 70kg? ...

do mnie pijesz?
Napisałem przecież wyraźnie że każdy ubija co lubi.

koledzy ale ja nie zacząłem tego tematu z tym który tucznik jest lepszy bo pewnie ten 110 i 150 smakuje tak samo. Chodzi o ekonomie tuczu. Ciekawe czy HubertOjdana przy 50 sztukach tygodniowo pozwoliłby sobie na takie straty paszy, żeby tuczyć do 150 kilo.
....
A ja wam powiem, że u mnie to w ogole na wagę się nie patrzy. Tucznik musi zejść po 5,5-6 miesiącach od urodzenia bo kolejne maciory się proszą i miejsce trzeba robic. Czasem tucznik średnio wyjdzie 106 a czasem 116.

dać mu wódki bo dobrze gada.
To że skup chce 120-150 kg to tylko wynika z tego że mogą takie coś nabić dobrze solanką i w efekcie wyjdzie im wagowo więcej mięsa. Taka ekonomia zakładów skupowych - nie liczy się jakość i zadowolenie klienta ale ich zarobek.
Patrząc z punktu widzenia rolnika i jego zarobku do Cihu ma rację bo jak przejrzycie publikacje naukowe to najepsze wykorzystanie paszy i przyrosty są do 115 kg i z punktu widzenia rolnika to jest masa do której powinien tuczyć bo powyżej to już koszt każdego grama przyrostu jest wyższy (więcej paszy, dłużej stoi w chlewni i dłużej trzeba przy tym chodzić w efekcie). Każdy robi jak chce ale jeżeli idzie o kasę to tuczyć powyżej 130kg się nie opłaca z ekonomicznego punktu widzenia.

PS1: u nas mieszkańcy czasem chcą kupić świniaka powyżej 120kg - pytam dlaczego a oni: bo jest tańszy o 20groszy na kg bo to druga klasa ;)
PS2: Obstaję przy swoim że najlepsze smakowo mięsko jest przy 100-115kg.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#777 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 16:15

Cena trzody chlewnej suzuki21l widze że ciebie ciężko do czegoś przekonać daj mejla mi na PW to ci pokaże jak wygladają u mnie tucznik po 4 mc i jakie kupuje małe.A dopiero potem coś pisz w temacie i o przyrostach.

#778 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...:)

Napisany 09 kwiecień 2011 - 18:27

Cena trzody chlewnej Zonk z Twojego postu wywnioskowałem, że kupujesz prosiaki, więc 5 miesięcy od kupna, nie urodzenia( tak wnioskuje, prosze bez obelg) jest wynikiem normalnym, żeby nie powiedzieć słabym.

#779 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 18:46

Cena trzody chlewnej U nas też się tuczy do 120kg bo później już nie jest to ekonomiczne. No czasami się zdarzy do 130.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 18:47

Cena trzody chlewnej Kolego kupuje w większości ale mam tez swoje maciory :rolleyes: z dobrej rasy czyli PBZ a knurka zawsze puszczam Pierain X Duroc.

Edytowany przez zonk28, 09 kwiecień 2011 - 18:52.