Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena trzody chlewnej

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2878 odpowiedzi na ten temat

#741 Share pawlo90

pawlo90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 17:54

Cena trzody chlewnej to pochwal się jaka miały mięsność i ile sztuk poszło i jaka średnia waga :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena trzody chlewnej Dzisiaj, 01:19
  •  

#742 Share cypisek

cypisek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem.

Napisany 06 kwiecień 2011 - 17:57

Cena trzody chlewnej podlaskie 5,50 + vat po uboju

#743 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 06 kwiecień 2011 - 18:16

Cena trzody chlewnej Po serwatce jest dobry przyrost oraz dobra mięsność , sam swojego czasu tak dawałem ją ale nie mam czasu by do mleczearni jeżdzić i babrać sie w tym :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#744 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 18:24

Cena trzody chlewnej Dawaj nie bądź żyła. :lol:

#745 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 18:55

Cena trzody chlewnej

U mnie 4.50 stoi w miejscu.Ale po niedzieli ma coś cena podskoczyć.Kolega ma oddać po niedzieli ale narazie nie mają wagi mało które ma od 135-155 kg.

135-155 ? jak ktoś trzyma tuczniki do takiej wagi to dla mnie taki hodowca to nie ma pojęcia zielonego u tuczu świń. 155? Ja w to miejsce na tym samym zbożu uchowałbym dwa tuczniki ale o rozsądnej wadze. Jakie są przyrosty miedzy 130 a 150? 0,5 kilo mięsa na każde 4 kilo pobranej paszy ? :):):) ....normalnie czysty zysk. :/ Taka jest moja opinia

#746 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 19:29

Cena trzody chlewnej Nawet były w Polsce badania i dowiodły tego że hodując tucznika do 150 kg tą samą paszą możemy odchować dwa tuczniki do 100kg. Czysta matematyka 200kg a 150kg to jest różnica. Poza tym co za ubojnia bierze takie mięso :blink:

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#747 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 20:10

Cena trzody chlewnej Tu nie chodzi o jakość mięsa tylko o to, że jak tucznik ma 130kg to ma porządny schab, szynkę, a oko polędwicy jest dużo większe niż przy tuczniku wagi 100kg. Wolałbyś jako konsument kupić mały schabik na obiad, czy porządny schab? <_< A w ogóle jak prosiaki są drogie, to bardziej ekonomiczny jest tucz do wagi 130kg, bo już później to jest zbyt duże zużycie paszy do przyrostów.

#748 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 20:17

Cena trzody chlewnej No ale i przyznasz że taki 130-150kg to ma słoniny od groma czego większość ubojni nie chce. Co innego jest w stanach tam lubią tłuste mięsko :lol: Poza tym już powyżej 110-120kg znacznie wzrasta zużycie pasz.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#749 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 22:19

Cena trzody chlewnej no Hubert po chwal się swoim osiągnięciem :rolleyes:

#750 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 06:40

Cena trzody chlewnej <Hubert,jaki termin platności w PMB? A Hose trzymasz w tajemnicy do kogo sprzedajesz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 07 kwiecień 2011 - 06:49

Cena trzody chlewnej 4,10 + vat

#752 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2011 - 12:55

Cena trzody chlewnej Mięsność 59,7 z 100sztuk. Sporo było klasy S czyli takich 63% - 64% Póki co rekord
Na moje oko PMB się machnęło z tą miesnością.
PMB płaci 2 tygodnie chyba. Ale jak się podzwonie i powie że kasa potrzebna pilnie to na 2 dzień mogą przelać.
Ceny ze sprzedaży nie pamiętam dokładnie, musiałbym ojca zapytac ale chyba coś ponad 4,7zł netto

#753 Share pawlo90

pawlo90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 17:50

Cena trzody chlewnej to tylko pogratulować takiego wyniku
:)

#754 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 07 kwiecień 2011 - 19:05

Cena trzody chlewnej Cichy osoba która odbiera od nas tuczniki dopłaca 30 groszy za taką wagę , on powiewdział że taka waga mu najbardzie4j odpowiada.A małych tuczników w wadze 120 kg to nie kupuje.Jak jest tucznik mięsny to czy on ma 100 kg czy 150 to słonina będzie na 1 cm.Ja kupiłem 20 swinek 28 grudnia i w sobote najwieksze zwazyłem to miało 139 kg.A najmniejsze 112kg.Tak więc jeszcze z 3 tyg trzeba podchować do sprzedaży. :rolleyes: FarmerPawlos......dokładnie tak jak piszesz jest......... :rolleyes: elemer zastanów sie co piszesz!!!!!!!!ty masz pojęcie wogóle o życiu? tucznik 130-150 to słonina?Paranoja co piszesz!!!!!!!!Zapraszam do mnie to ci otworze oczy bo jak narazie to słabo spogladasz na świat , pisząc takie bzdety

Edytowany przez zonk28, 07 kwiecień 2011 - 19:08.

#755 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 19:22

Cena trzody chlewnej @elemer ty masz chyba krowy, to lepiej przy tym zostań, bo widzę, że nie masz pojęcia o żywcu. Ostatnio ktoś z rodziny chciał takiego trochę większego tucznika, więc sprzedaliśmy im specjalnie takiego dłużej trzymanego o wadze 150kg. Wiesz ile on miał tłuszczu? Pewnie nie zgadniesz.... jak wytopili smalec to się zmieściło w 5l wiadereczko. B) Fakt, że zużycie było większe, ale to był taki jeden "na specjalne zamówienie". :lol:

#756 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 19:29

Cena trzody chlewnej FarmerPawlos dokładnie.Dlatego ta ubojnia dopłaca 30 groszy do takiej wagi i im sie nie dziwie.Mają schaby , szynki takie jak się należy a nie byle co zmałego 120 kg tucznika czy mniejszego.Ludzie myślą że jak tucznik ma 110 kg to że jest chudy ...a to nie prawda , wszystko zależy od rasy i sposobu chowu tucznika.Tyle w temacie.

#757 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 19:57

Cena trzody chlewnej Dajcie już spokój, bo to temat o cenach, a nie o mięsności tuczników. :P

#758 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:12

Cena trzody chlewnej Aha to jeszcze mi powiedzcie czemu np taki Duda w WBC zakwalfikuje w klasach najgorzej płatnych wasze półtusze jeśli w ogule będzie chciał je kupić? :P Poza tym nie dam sobie wmówić że taki tucznik pow 120kg będzie miał wysoką mięsność a jeśli będzie mniej mięsa to będzie więcej tłuszczu i kośćca. To macie jakieś super hiper świnie bo ja tylko raz kupiłem tucznika powyżej 120 kg czego potem żałowałem...

#759 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:25

Cena trzody chlewnej Duda to cwaniak ;) ma w RP władze i ją wykorzystuje :o
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:37

Cena trzody chlewnej To ja nie wiem skąd ty brałeś tego tucznika. :o

Z niego to taki mądrala, że w******ł tych swoich akcjonariuszy, a potem miał problemy. Chociaż nie tylko on taki, bo stokłosa dając łapówki kolegom z rządu umorzył sobie 40mln podatku. :blink:

Edytowany przez milanreal1, 14 kwiecień 2011 - 20:59.