sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

adamgaleon    7

zonk masz rację, ja też podejrzewam że tucznik będzie szedł w górę, zacznie się grilowanie i będzie potrzebna karkówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Wcale nie neguję tego, że pójdą w górę, baa, pragnąłbym tego ;)

Odniosłem się tylko do wypowiedzi Avendriona o spadku ceny, zawsze tak jest w okresie wczesno przed i poświątecznym.

U mnie przed Świętami 4.8 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Koledzy z dawna dawien tuczniki najtańsze były styczeń luty za tzw ''psie pieniądze" a najdroższe maj czerwiec lipiec .Dlatego nigdy nie oddaje śwń w styczniu i lutym no chyba że z przymusu zawsze nastawiam się na sprzedaż od marca, bo wtedy są w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi777    3

Gość który odbiera ode mnie tuczniki mówił że towaru brakuje i jak tak dalej będzie to on przewiduje że cena dojdzie do 7 zł.Oby jego słowa się sprawdziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Raczej do tego nie dopuszczą ,bo miasto by się wzburzyło , a zresztą chyba zbliża się termin otwarcia chłodni z zmagazynowanym mięsem, które zostało wcześniej skupione podczas tzw. interwencji UE na rynku trzody..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

A dokladniej kiedy na rynek maja trafic te zapasy?

U nas 4,5 + vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

A dokladniej kiedy na rynek maja trafic te zapasy?

U nas 4,5 + vat

 

Były trzy terminy przechowywania 90 ,120 lub 150 dni, a jak mnie pamięć ni myli skup zaczał się na początku lutego, tak więc te przedsiebiorstwa co wybrały najkrótszy okres przechowywania, powinny niebawem otworzyć chłodnie. Patrząc dalej w mięsiach tzw. "grilowych" ,będą kończyły się kolejne terminy przechowywania, tak więc moim zdaniem cena latem powinna oscylować ok. 5 zł ,a za duże i wyrównane partie to wiadomo dostaniemy więcej..ale nie 7 zł..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zonk masz rację, ja też podejrzewam że tucznik będzie szedł w górę, zacznie się grilowanie i będzie potrzebna karkówka

 

tylko, że samej karkówki z tucznika nie wytniesz, a dla samej karkówki ceny nie będą windowane nie wiadomo do jakiej ceny <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

U nas cały czas 5.00 zł , ale jest brak tuczników , a jak są to "liche" czyli bez wagi i chude.O ładne sztuki ciężko.O takie np --- dsc02344i.jpgdsc02335b.jpgdsc02342ex.jpg

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Świnia dobrze zbudowana dla ZM ale nie koniecznie dla zjadacza tego mięsa ,to dwie kule połączone wąskim pasem mięcha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Farmer wstaw fotke swoich tuczników ......pooglądamy co tam masz ciekawego :rolleyes: Dla twej wiadomości podam że odbiorca odemnie zawsze jest zadowolony z swinek.Sam sobie zabijałem na święta taką 140 kg i utopiłem zaledwie słoik 2 litry smalcu........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@zonk28 tylko mi nie chodziło o wielkość, tylko o "rzeźbę" ciała, tzn. mięśnie itp. nie są jeszcze aż tak wykształcone. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

Sąsiad kupił ode mnie tucznika 120 kg i też utopił 2 kg smalcu i był niezadowolony, powiedział, że za chudy.u nas skup ok. 4,20kg.Ja oddaję na wbc do PMB za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Farner Pawlos bo te tuczniki mają dopiero po 110-115 kg a gdzie tam jeszcze do 140-150 :) nic się nie martw jak bedą do odstawy to fotki będą .....puki co czekam na twoje fotki :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

oj pizduś pizduś nie wiem czy ty taki głupi naprawdę jesteś czy tylko udajesz :lol: myślisz że ci ktoś uwierzy w te 2l smalcu ze 150kg przecież to jest niecałe 1,5% masy ciała no chyba że błonę wywaliłeś i nie odcinałeś tłuszczu od mięsa :D a te z obrazka na pewno samego mięsa nie nabiorą tylko sporo tłuszczu ;) bo widać po nich w tej chwili że bardzo dobrej mięsności to one nie mają

ale wciskaj kit dalej przynajmniej jest wesoło :D

Piotrek w której części lubelskiego są po 3,8? bo bym kupił prosiaka na wyroby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj