sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

zonk28    1
Napisano (edytowany)

W sobote sąsiad sprzedał 40 sztuk po 4 zł .Gość przyjechał z Częstochowej , ale warunek taki że tucznik musi mieć wage od 140-150kg.Przy tej wadze płaci 4 zł na czysto , w innej wadze 3.70zł/kg . Sam jak sprzedaje to zawsze powyżej 140 kg , ponieważ za mniejsze sztuki mało co się weżmie kasy.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remix    0

Nie dajcie się okradać!!! 3zł/kg???

Na dzisiaj w Wielkopolsce realne ceny to:

3.70 + vat za tzw. spędówkę

4.20-4.40 + vat za wyrównane partie ok. 80 szt. mięsność ok.55%

4.80-5.40 + vat na wbc za kl.E

Poniżej tych cen nie "ODDAWAJCIE" swoich blondyn. Napisałem celowo nie oddawajcie bo to i tak poniżej kosztów produkcji!!!

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Woj.Lubelskie ,Powiat Janów Lubelski Z.P.M. Matthias cena 3,2+vat ,w porównaniu z poprzednim tygodniem wzrost o 0,20 zł. Wygląda na to że u nas są najniższe ceny w Polsce -niestety :(

hej tez tam oddaje na Kol.Zamek i rzeczywiscie cena jest najniższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Nie dajcie się okradać!!! 3zł/kg???

Na dzisiaj w Wielkopolsce realne ceny to:

3.70 + vat za tzw. spędówkę

4.20-4.40 + vat za wyrównane partie ok. 80 szt. mięsność ok.55%

4.80-5.40 + vat na wbc za kl.E

Poniżej tych cen nie "ODDAWAJCIE" swoich blondyn. Napisałem celowo nie oddawajcie bo to i tak poniżej kosztów produkcji!!!

Pozdrawiam!

to nie jest tak nie oddawaj...świnie to nie zboże jak sobie wyobrażasz przytrzymanie tucznika przez np dwa tyg. to jest chore myślenie żeby w tym biznesie zarobic trzeba miec zawsze i dużo. zreszta ty mowisz o cenach ktorych na wiekszosci rynkow lokalnych nie ma a transport 15 sztuk na dosyc znaczna odleglosc tez jest bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Co do cen remixa to się zgadza. W wlkp aktualna cena to 4,30 na zywa wage


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Woj.Lubelskie ,Powiat Janów Lubelski Z.P.M. Matthias cena 3,2+vat ,w porównaniu z poprzednim tygodniem wzrost o 0,20 zł. Wygląda na to że u nas są najniższe ceny w Polsce -niestety :(

 

 

sprzedajesz na żywiec czy rozliczasz się po ubojowo(wbc)??


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Co do cen remixa to się zgadza. W wlkp aktualna cena to 4,30 na zywa wage

 

Kto w Wlkp na żywą oferuje, aż 4,30 i z jakim terminem płatności? Czy to jest już cena wyjściowa, czy już po wliczeniu premii za np. ilość, lub dla stałego dostawcy itp.?


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Sprzedaję do Matthiasu na WBC ,podpisałem z nimi umowę i jak na razie współpraca układa się dobrze ,na żywą wagę to by się nie opłacało sprzedać ,na WBC po przeliczeniu na jedną sztukę wychodziło więcej o ok.60 zł. przy średniej mięsności 55,5% i wyboju 79,7%.

(Żeby nie dostać procentów za pisanie nie w temacie to cena 3,2+wat) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Województwo Śląskie, nadal 3,4zł/kg+vat. Powoli cena pewnie pójdzie do góry, ciekawe na jakim poziomie się zatrzyma przy tych cenach pasz, nawozów, oprysków czy paliwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remix    0

to nie jest tak nie oddawaj...świnie to nie zboże jak sobie wyobrażasz przytrzymanie tucznika przez np dwa tyg. to jest chore myślenie żeby w tym biznesie zarobic trzeba miec zawsze i dużo. zreszta ty mowisz o cenach ktorych na wiekszosci rynkow lokalnych nie ma a transport 15 sztuk na dosyc znaczna odleglosc tez jest bez sensu

Witam!Pisząc nie oddawaj, miałem na myśli o śledzenie cen i nie uleganiu presji kupujących. Ceny o których piszę są realne i sprawdzone z powiatu Gniezno oraz Żnin. A, umiem odróżnić specyfikę produkcji roślinnej od zwierzęcej :rolleyes:

Damasławek 3.70 +vat- przelew 3dni

Kołdrąb 3.70 +vat- przelew 3dni

Cena 4.20-4.30 +vat tak jak napisałem, w przypadku ilości min.80-100szt. tuczników o mięsnośca min 55% (Sokołów,Pini,Duda)

Pozdrawiam!

 

Co do cen remixa to się zgadza. W wlkp aktualna cena to 4,30 na zywa wage

Jak masz ilość,jakość i dobrze się pochandlujesz to się zgadza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

4,6 bazowa ZM Ełk WBC


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie dzis umie poszły po 4,9+vat za E zobaczymy jak reszta wyjdze kujawsko pomorskie


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firek    2

Salus wreszcie od jutra płaci po 5,40 za E ale to i tak jeszcze poniżej opłacalności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Salus wreszcie od jutra płaci po 5,40 za E ale to i tak jeszcze poniżej opłacalności...

A jak z przelewami w Salus bo nam proponowali 28 dni termin płatnosci a głosy dochodziły ze dłuzej nawet nie płaca


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remix    0

Salus wreszcie od jutra płaci po 5,40 za E ale to i tak jeszcze poniżej opłacalności...

Płaci czy mówi, że zapłaci? :rolleyes:

Uwaga na takie ubojnie jak Salus bo za kaską można trochę poczekać...

i się nie doczekać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Georg000    5

ja sprzedaje jutro po 3,60+vat

gm.Lubiewo a cena rośnie tak mówił koleś co skupuje :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj