Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki opryskiwacz wybrac na 25ha ?

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michaelo90

michaelo90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 17:30

Jaki opryskiwacz wybrac na 25ha ? witam. mamy zamiar kupic opryskiwacz na jakiej 25ha, w przyszlosci moze cos przybedzie jeszcze..ale nie mozna byc tego pewnym.kawalkow duzych raczej nie mam ,tylko sa dwa po 3 ha i to najwieksze.pola sa raczej rowne tylko pare slupow sie zdazy.cena do 8 tys zl brutto...co polecacie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki opryskiwacz wybrac na 25ha ? Dzisiaj, 17:43
  •  

#2 Share Masseyek6290

Masseyek6290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    rolnictwo

Napisany 09 styczeń 2011 - 18:21

Jaki opryskiwacz wybrac na 25ha ? a interesuje cie ciągany czy może zawieszany? :)

Edytowany przez Masseyek6290, 09 styczeń 2011 - 18:22.

Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

#3 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 18:42

Jaki opryskiwacz wybrac na 25ha ? najwazniejsza sprawa jak daleko od domu masz te pola ? jak blisko http://allegro.pl/op...1387494540.html masz tu oferte 400l Ci wystarczy w zupelnosci szerokosc jak juz chcesz

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share michaelo90

michaelo90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 22:26

Jaki opryskiwacz wybrac na 25ha ? wolalbym cos nowego wiec raczej ciagany odpada bo to za duzy wydatek...a kolego 400l to jest za maly, mam 300 i wlasnie chce cos wiekszego, myslalem nad 800l i 15 metrow belka.bo sluzyl by do tego ciagnik 70 konny.pola mam niezbyt daleko,pare kawalkow oddalonych o jakiej 3 lub 4 km.tylko ze dojazd po tych drogach do najprzyjemniejszych nie nalezy.jaka firme polecacie i w jakim wyposazeniu? bo jestem zielony...a i mam pytanie z innej beczki, czy moze wie ktos jak rolnik sie rozlicza z podatku, dodam ze nie jest watowcem.sory za to pytanie ale na swieta wydarzyla sie nie przyjemna sprawa i teraz musze jakos wszystko ogarnac...dzieki za odpowiedzi i prosze o podpowiedzi przy wyborze

#5 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 22:37

Jaki opryskiwacz wybrac na 25ha ? to jak kawalki masz 3 ha najwieksze to kup 600L i lance dobierz pod siwenik do zboza jakie sciezki mozesz robic i bedzie super ja mam 50 ha i takim pryskam sasiad ma 80 i tez dawal rade ale teraz kupujemy ciagany bo daleko mam pola i duze kawalki mi dzoszly

#6 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 22:44

Jaki opryskiwacz wybrac na 25ha ? trzeba bylo odrazu mowic ze ciagnik 70 km, ale przeciez skotarek tez ma tam takie, a kolega wyzej dobrze mowie, jak masz siewnik 3m to 15m pasuje idealnie, odnosnie vatu pisz do mnie na gg 5791273

#7 Share michaelo90

michaelo90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 09:32

Jaki opryskiwacz wybrac na 25ha ? no tak mam poznaniaka przerobionego z 2.7m na 3m ,bo byla taka potrzeba pod agregat.sciezek jeszcze nie robie ale moze teraz na wiosne zaczne, jak skombinuje jakis mechanizm do tego.koledzy a co powiecie o firmie jar-met? bo mam oferte juz za 7600zl 800litrow z pelnym wyposazeniem, pompa wloska 130l/min, stabilizajca,15m lance,potrojne dysze,rozwadniacz,zawor stalocisnieniowy, oprocz podnoszenia lanc hydraulicznie (tego nie chce bo mi jest nie potrzebne,potem jak podczepie inny ciagnik to sie oleje beda mieszac).i jak mowicie to dobra oferta?

#8 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 styczeń 2011 - 10:47

Jaki opryskiwacz wybrac na 25ha ? Ja wziąłem 500litrów z belką 12stką marki KRUKOWIAK. Po roku nie narzekam, fajny prosty sprzęt z paroma bajerami - kosztował mnie 9500brutto. Brałem 12m bo pasuje mi do siewnika 4m.
Kupowałem go właśnie pod 72 konnego NH ale NH zamieniłem na 90 konnego belaruska i opryskiwacz trochę za mały do niego jest. Zastanawiam się nad skołowaniem 200 litrowego zbiornika na przód ciągnika i podpięciem go do tylnej beczki opryskiwacza ale to za parę lat jak przybędzie ziemi.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 10 styczeń 2011 - 11:14.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#9 Share michaelo90

michaelo90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 10:51

Jaki opryskiwacz wybrac na 25ha ? kolego pewnie szerokie slady robisz takim ciagnikiem z tak malym opryskiwaczem. masz elektryczne sterowanie jakies? bo słyszałem ze to jest super sprawa

#10 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 11:18

Jaki opryskiwacz wybrac na 25ha ? aż tak nie zaszalałem choć myślałem o tym ;)
5 pozycyjne głowice (ale po 3 rozpylacze + dwie zaślepione), hydraulicznie podnoszona belka i regulowany jej skos, jakieś amortyzacje itp.
Śladów wiele nie ma, tak jak i zniszczeń a komfort i widoczność lepsza w Belarusie większy niż w C330M.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share michaelo90

michaelo90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 12:00

Jaki opryskiwacz wybrac na 25ha ? zawsze wikszy ciagnik to i sie lepiej prowadzi, nie ma takich zawahań jak w przypadku lekkiego ciagnika ktory nie jest tak stabilny. kolego wiem o czym mowisz bo sam wlasnie tez mam c330. ale jak na polska mysl to jest to super sprzet, jedyna wada to brak komfortu. a zna ktos moze ceny opryskiwaczy bury? polecacie marke czy nie bardzo?

#12 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 16:34

Jaki opryskiwacz wybrac na 25ha ? do d*py na 12 bo gorzej by bylo kombinowac ze sciezkami, przy 15m to bys najpierw zamknal 3 przejazd, a potem co piaty, za kołami ciagnika, co do jarmetu to chyba tez dobry tylko pamietaj ze 800 l to potezny nacisk na tylna os i na wiosne niema bata zebys nie wpad

#13 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 17:00

Jaki opryskiwacz wybrac na 25ha ? mi na 12m lepiej bo mniejsze mam kawałki, pola nie zawsze różne (a belką 15m to bym albo garnął o ziemię albo non stop regulował położenie hydrauliką), mam siewnik 4m. Przy 3m siewniku i ścieżkach to może i lepiej 15metrowy.

...kolego wiem o czym mowisz bo sam wlasnie tez mam c330. ale jak na polska mysl to jest to super sprzet, jedyna wada to brak komfortu. a zna ktos moze ceny opryskiwaczy bury? polecacie marke czy nie bardzo?

A więc ja KRUKOWIAKA brałem też do ciapka ale jak zaleję 500litrów to tak sobie to idzie (potrzeba obciążnik na przód doczepić) no i w ciapku nie mam hydrauliki zewnętrznej a nie chce mi się teraz ładować w koszta jej założenia. Dlatego ciągam go MTZ'em.

Co do BURY - myślałem go brać bo niby tańszy ale jak go policzysz z bajerami to już tak tanio nie wychodzi a czytałem o nim różne opinie.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#14 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 17:19

Jaki opryskiwacz wybrac na 25ha ? jest sens tego capka tak obciazac? 500l wystraczajaca, u nas ma koles skotarka 600l i 360 musi pryskac, bo wiadomo, pryska sie na wiosne i jesien jak jest mokro a nacisk jest ogrromny na tyl, brak 4x4, na temat krukowiaka ani burego nic nie powiem bo niemam pojecia, nikt takiego u nas niema wiec nawet nie widzialem go w pracy, za to 90% ma skotarka i sobie chwala, wiecej niz 600l nikt zawiezszanego niema

#15 Share michaelo90

michaelo90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 17:32

Jaki opryskiwacz wybrac na 25ha ? wlasnie mam ciagnik 4x4 i z zapadaniem sie moze by nie bylo tak zle.jak jest bardzo mokro to nie trzeba do pelna lac i tez pojdzie, a jak sucho to wtedy do pelna i jazda.tylko jestem ciekawy jak ta rama wytrzymuje w tym jarmecie bo wyglada chyba nie zbyt masywnie (przynajmniej mi sie tak wydaje).u mnie ciapek chodzi z tym jugoslawianskim sprzetem agromechanika on ma 300 czy tam 400 litrow problem z obciaznikami nie bylo.moze dlatego ze zaczepy na szelki ciagnika ma blizej srodka beczki i mniejsza przeciwwaga.tadlen wie ktos ile kosztuje tadlen w takiej lepszej wersji wyposazenia? tzn zawor stalocisnieniowy, stabilizaja i nie wiem co tam jeszcze moze miec, bo cennika do tych opryskiwaczy nie ma a chyba sa w miare dobre

#16 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 17:48

Jaki opryskiwacz wybrac na 25ha ? http://allegro.pl/op...1390371948.html tu masz dobrego Tolmet firma, ja rok temu kupilem u nich ciaganego 1200l 15 i nie narzekam na niego chodzi z 330 i 360

#17 Share michaelo90

michaelo90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 18:22

Jaki opryskiwacz wybrac na 25ha ? dzieki kolego dosc ciekawy...szkoda ze nie mozna zadnych elektrozaworow itp zamowic.zawsze jak sie czlowiek zamknalby w kabinie to smrodu by nie wdychal.no i druga sprawa jak to sie mowi 'kupilby pan wies, tylko pieniazki gdzies'.a ma ktos cennik tadlena? bo chcialbym sobie wszysto porownac, na ich stronie cen nie ma, zal....

#18 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 18:25

Jaki opryskiwacz wybrac na 25ha ? Odnośnie tego Tolmeta-jaką ma pompę i o jakiej wydajności?

#19 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 18:39

Jaki opryskiwacz wybrac na 25ha ? a niewiem dobra pompa jak pryskam to tak 1200 obr w 360, co do tadlena, to duzo drozsze bo pytalem o ciaganego tam, ale cennik powinienem gdzies miec, jak znajde to podesle

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 19:08

Jaki opryskiwacz wybrac na 25ha ? Jeżeli czas pozwoli, to bardzo bym prosił żebyś zobaczył na tabliczce znamionowej pompy jaka tam jest napisana jej wydajność. Z góry dziękuje.

Dodaj odpowiedź