Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Beton komórkowy też wodę odda, tylko trochę wolniej. Co ci po tej szybkiej wymianie wilgoci w ceramice, jak zapewne dom okryłeś styropianem. Beton komórkowy jest bardziej nasiąkliwy, dlatego jak ktoś zamierza postawić ściany i trzymać bez okrycia kilka lat, to z pewnością się nie nada. Ceramika owszem jest trwalsza, ale na dziś dzień właściwości termiczne ma słabsze. W dodatku szybkość budowy na zaprawie klejowej i późniejsze bruzdowanie spienionego betonu nie ma sobie równych. Ściany stawia się wygodnie (jest lekki) i szybko. Jedyna przeszkoda to cena, bo ja raczej mówię tu o wyższej jakości betonie, odmianie minimum 400, no ale coś za coś.

 

Budujesz dom na tysiąc lat? Mnie by wystarczyło jak postoi 100, zresztą jeszcze trochę a dotychczasowe materiały izolacyjne przejdą na emeryturę. Zastąpi je znacznie cieńszy, lżejszy i dużo bardziej izolacyjny materiał, daję mu 5-10 lat i będzie standardem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli zależy na czasie, to chyba najlepszym wyjściem jest porotherm stawiany na piankę. Miałem przyjemność stawiać ściankę działową tą metodą, coś pięknego :rolleyes: .

Edytowano przez Mariusz x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor14    34

Ytong na pewno odpada. moja ciocia budowała dom z ytongu jakieś 7 lat temu. Wtedy był to materiał innowacyjny jeszcze nie sprawdzony, i jej mąż był na stanowisku jakiegoś dyrektora w orlenie więc wziął go na testy wytrzymałościowe. Te testy wypadły wówczas w miarę pomyślnie (test kosztował ok 3tys zł) więc postanowili go użyć. Teraz mówi żeby tego szajsu nie kupować bo ściany popękały i są miękkie :( . Jeśli nie w tym, to w przyszłym roku się zacznie. To zależy od majstra :)


Prezes z wykształcenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7 lat temu? To chyba 99,9% majstrów nawet nie wiedziała co to ytong i jak się to układa. Kurcze to ja za domem mam stare bloczki z gazobetonu jeszcze szare i stoją na deszczu i nic im nie jest. Tak jak piszesz wina leży po stronie tego co to układał, a nie po stronie materiału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor14    34

Tak. 7 albo i więcej. Uwierz wiem co mówię. Być może wtedy materiał nie był taki jak teraz. A wykonywała ten dom firma, która chyba by się nie podejmowała czegoś czego nie umie :P


Prezes z wykształcenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matys89    1

Najważniejsze jest aby bloczki typu YTONG czy betonu komórkowego nie dawać jako ściany piwnicy bo będą zawilgocone a koszty izolacji przeciwwilgociowej i wodnej takiej ściany są bardzo duże. Drewno liściaste raczej nie nadaje się na konstrukcje dachu ponieważ korona drzewa niżej się zaczyna i drewno z takie drzewa posiada wady (sęki) co zmniejsz wytrzymałość takiego drewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor14    34

Ale ytong to nie jest to samo co np solbet czy h+h. Jest podobny ale ma inne właściwości


Prezes z wykształcenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor14    34

Dziś obaliliśmy jedną z topól :lol: jeszcze tylko 9 i po sprawie :D Nie wiecie może ile sztuk może wyjść na taką budowlę?? Ile całych i ile połówek?? Zaczyna mnie ta budowa przerażać :o


Prezes z wykształcenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ile sztuk to nikt nie wie bo zależy co z takiej jednej topoli da się wyciąć. Weź sobie wyrysuj na tej topoli kilka belek o takim wymiarze jaki chcesz uzyskać wyciągnij jakąś średnia, weź też poprawkę na szrank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor14    34

Nie napisałem ile sztuk pustaków wyjdzie. ;[ sorry za błąd :(


Prezes z wykształcenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Co to tej topoli to będzie dobra jeśli nie próchnieje, od środka ją bierze najpierw jest miękka a twoja jak tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusy    16

Człowieku nie rób z nigdy z topoli więźby dachowej, bo będziesz potem żałował topolę możesz przeznaczyć np na deski


Powered By NEW HOLLAND
Ursus: Polubisz każdą drogę

Podlasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor14    34

trochę sie boje użyc tego drewna no ale zaryzykuje. znajomy ma też właśnie więźbę z topoliny i narazie się nic złego nie dzieje. podkreśla żeby dobrze wysuszona jest barrdzo twarda.


Prezes z wykształcenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

System gospodarczy to taki kiedy inwestor też bierze udział w budowie (pomaga, robi sam) , a nie tylko wykłada kasę i nic poza tym.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

Człowieku nie rób z nigdy z topoli więźby dachowej, bo będziesz potem żałował topolę możesz przeznaczyć np na deski

Co za dobry inżynier polecił więżbę z topoli ludzie i potem ma się pod tym podpisać osoba z uprawnieniami, sosna świerk owszem i to ma mieć odpowiednie parametry norma mówi że na więżbę należy stosować drewno klasy K 27. Jeśli nie sosna czy świerk to może być modrzew nawet z rozbiórki np. stodoły. Topola ma to do siebie, że jest krucha i temu nie jest stosowana jako drewno konstrukcyjne.


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1251
Napisano (edytowany)

Znam takiego inż. co mowi ze "mozna by zrobić z topoli konstr." ale nie uwazam go za dobrego...

Generalnie na "wsiowe" domki i budynki projektuje sie z C24 i C27, mowiac prosto, drewno iglase swierk, jodła, sosna,

w koncu koszt więźby dla domku jednorodzinnego nie jest jakis duzy takze bez zastanowienia zamowilbym na tartaku...

powtorzę, topola jest krucha.

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Drewno na domek 170 m2 11800 brutto w stanie okrągłym (sosna 104 lata).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj