Skocz do zawartości

Zdjęcie

budowa domu

70 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 12 styczeń 2011 - 19:03

budowa domu "Ścianę stawiać na tzw pojedynkę czy na półtora pustaka". Masz na myśli ścianę bez ocieplenia i trójwarstwową?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
budowa domu Dzisiaj, 16:18
  •  

#42 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 12 styczeń 2011 - 19:15

budowa domu Ja osobiście uważam że taniej i szybciej jest robić ścianę dwu warstwową. A pustaki czy H+H czu SOLBET to różnicy znacznej nie bedzie brać ten który tańszy nie polecam takiej firmy z warszawy PREFABET. Krzywe i kruche.
Dla jasności
ściana jednowarstwowa tylko np pustak
ściana dwuwarstwowa np pustak i styropian
ściana trójwarstwowa np pustak styropian pustak

#43 Share zetor14

zetor14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza

Napisany 12 styczeń 2011 - 19:17

budowa domu bez ocieplenia na pojedynczy pustak czy na półtora, a w środek styropian lub wełna mineralna ale raczej styropian ;)
Prezes z wykształcenia :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 12 styczeń 2011 - 19:44

budowa domu @janusz20 , akurat w domkach jednorodzinnych i powiedzmy w budynkach do 3 kondygnacji standardem jest stosowanie B15 na ławy fundamentowe (C12/15 Panie Januszu),
chyba że tereny są mokre i sie projektuje płytę...albo inne wynalazki,chyba że na terenach szkód górniczych...
Co do gazobetonu, szare pustaki zawierają popioły, niby bardziej promieniują, ale podobno mniej niż pustaki ceramiczne, nie mam,nie świecę, nie wiem,
ale ludzie żyją w tym i nie narzekają
to że jest kruchy to zależy od odmiany czy np 400 czy 600, ale i od firmy produkującej..
ściana dwuwarstwowa czyli pustak+ocieplenie, chyba najlepsza... moim zdaniem, bo na trójwarstwową od razu trzeba kase wyłożyc na styropian,
wełna, czy styropian? styropian ale tylko z tego wzgl że tańszy..
Ty dajesz kase , ty wybierasz

>>>>>> 

#45 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 21:12

budowa domu Wszystkie projekty domów jakie w naszej okolicy były budowane a których projekty miałem do wglądu miały na ławy fundamentowe beton C15-B20. osobiście uważam że lepiej zapłacić więcej a mieć pewność że wszystko jest jak należy bo z regułu dom dla siebie buduje się raz. i te kilka tyś więcej wydanych po rozłożeniu na lata nie robi już takiego wrażenia. Bro boże nikomu nie chce narzucać sposobu i jakości wykonania to jest tylko wyłącznie moja opinnia.
Budynek po postawieni musi sobie postać w stanie surowym. moja sąsiadka postawiła cały dom w pól roku a po następnym pół roku mieszkania tynk na ścianach wyglądał jak freski w kaplicy sykstyńskiej.

#46 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 21:15

budowa domu Janusz nie dziwie Ci się że ten żelbeton ciężko Ci było kuć taka już jego natura, a patrz na tej budowie co teraz robimy też ku;i porządnym młotem i też był zbrojony lany metodą taczkową min 15 lat temu i też się naprodukowali żeby go skuć

#47 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 21:28

budowa domu Nie no nie myślcie że ja uważam że beton robiony w własnym zakresie to szajs sam często tak robię bo wołać gruch do 5 metrów to nie ma sensu i wszystko stoi.

#48 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 23:12

budowa domu

Budynek po postawieni musi sobie postać w stanie surowym. moja sąsiadka postawiła cały dom w pól roku a po następnym pół roku mieszkania tynk na ścianach wyglądał jak freski w kaplicy sykstyńskiej.

Ciekawa nowina. Ja bym powiedział inaczej, im dłużej dom stał bez przykrycia, tym dłużej musi sobie postać z przykryciem, ale bez zamknięcia by ta wilgoć wyszła. Dzisiaj dąży się do tego by w czasie budowy jak najmniej wprowadzić wilgoci do konstrukcji (ściany bez zapraw, stropy gęsto żebrowe itp). Jeśli mógłbym cokolwiek wtrącić, to budując dziś dom nawet bym nie spojrzał na inny materiał na ścianę niż ceramika, bądź beton komórkowy. Mimo że droższe w zakupie, zarabiają na siebie przez całe życie. Po co się brać za budowę, gdy się nie ma nawet na materiały lepszej jakości... na konstrukcji domu nie można oszczędzać no chyba, że budujecie zgodnie z porzekadłem "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie"

#49 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 13 styczeń 2011 - 09:52

budowa domu Ale oczywiście ze jest dla budynku lepiej gdy sie przesezonuje budynek tak jak pisze @janusz20, bo wtedy osiądzie wstępnie, potem sie nie rysują tynki,
to ze budynek jest w stanie surowym to nie znaczy ze nie ma dachu...
Co do konstrukcji...to wystarczy się trzymać zaleceń materiałowych z projektu,
bo nawet dodanie zbrojenia "bo będzie lepiej" tam gdzie nie trzeba może źle wpłynąć na elementy, statyka...

>>>>>> 

#50 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 20:05

budowa domu Ja jak zastanawiałem się z czego budować to pod uwagę brałem Ytong, siporex [beton komórkowy biały]i ceramikę.Ytong trochę za drogi mi się wydawał, ale za to 36,5 cm ściana z jednego pustaka.Ale teraz to nigdy w życiu bym tak nie robił.

Poważnie brałem beton komórkowy i ceramikę. Wybrałem ceramikę a dlatego że; Ceramika jak się namoczy to wodę odda, beton komórkowy nie. A znajomy co na hurtowni mi sprzedawał te materiały na dom, to mnie tak przekonał do ceramiki;

Byłem w Egipcie i widziałem jak ceramika stoi parę set albo i tysięcy lat.

Więc wybór został prosty. Brałem pióro-wpust 24 lub 25. Ale dawałem zaprawę między bloczki.Kuzynka też brała takie bloczki, ale nie dawała zaprawy między bloczki, to teraz wyzywa że sobie wiatę postawiła a nie dom.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 22:37

budowa domu Beton komórkowy też wodę odda, tylko trochę wolniej. Co ci po tej szybkiej wymianie wilgoci w ceramice, jak zapewne dom okryłeś styropianem. Beton komórkowy jest bardziej nasiąkliwy, dlatego jak ktoś zamierza postawić ściany i trzymać bez okrycia kilka lat, to z pewnością się nie nada. Ceramika owszem jest trwalsza, ale na dziś dzień właściwości termiczne ma słabsze. W dodatku szybkość budowy na zaprawie klejowej i późniejsze bruzdowanie spienionego betonu nie ma sobie równych. Ściany stawia się wygodnie (jest lekki) i szybko. Jedyna przeszkoda to cena, bo ja raczej mówię tu o wyższej jakości betonie, odmianie minimum 400, no ale coś za coś.

Budujesz dom na tysiąc lat? Mnie by wystarczyło jak postoi 100, zresztą jeszcze trochę a dotychczasowe materiały izolacyjne przejdą na emeryturę. Zastąpi je znacznie cieńszy, lżejszy i dużo bardziej izolacyjny materiał, daję mu 5-10 lat i będzie standardem.

#52 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 styczeń 2011 - 23:19

budowa domu Jeśli zależy na czasie, to chyba najlepszym wyjściem jest porotherm stawiany na piankę. Miałem przyjemność stawiać ściankę działową tą metodą, coś pięknego :rolleyes: .

Edytowany przez Mariusz x, 13 styczeń 2011 - 23:19.

#53 Share zetor14

zetor14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 17:21

budowa domu Ytong na pewno odpada. moja ciocia budowała dom z ytongu jakieś 7 lat temu. Wtedy był to materiał innowacyjny jeszcze nie sprawdzony, i jej mąż był na stanowisku jakiegoś dyrektora w orlenie więc wziął go na testy wytrzymałościowe. Te testy wypadły wówczas w miarę pomyślnie (test kosztował ok 3tys zł) więc postanowili go użyć. Teraz mówi żeby tego szajsu nie kupować bo ściany popękały i są miękkie :( . Jeśli nie w tym, to w przyszłym roku się zacznie. To zależy od majstra :)

#54 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 17:50

budowa domu 7 lat temu? To chyba 99,9% majstrów nawet nie wiedziała co to ytong i jak się to układa. Kurcze to ja za domem mam stare bloczki z gazobetonu jeszcze szare i stoją na deszczu i nic im nie jest. Tak jak piszesz wina leży po stronie tego co to układał, a nie po stronie materiału.

#55 Share zetor14

zetor14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 19:30

budowa domu Tak. 7 albo i więcej. Uwierz wiem co mówię. Być może wtedy materiał nie był taki jak teraz. A wykonywała ten dom firma, która chyba by się nie podejmowała czegoś czego nie umie :P

#56 Share matys89

matys89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 16:56

budowa domu Najważniejsze jest aby bloczki typu YTONG czy betonu komórkowego nie dawać jako ściany piwnicy bo będą zawilgocone a koszty izolacji przeciwwilgociowej i wodnej takiej ściany są bardzo duże. Drewno liściaste raczej nie nadaje się na konstrukcje dachu ponieważ korona drzewa niżej się zaczyna i drewno z takie drzewa posiada wady (sęki) co zmniejsz wytrzymałość takiego drewna.

#57 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 19:57

budowa domu @matys89 YTONG jest to firma która produkuje beton komórkowy.

#58 Share zetor14

zetor14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 11:59

budowa domu Ale ytong to nie jest to samo co np solbet czy h+h. Jest podobny ale ma inne właściwości

#59 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 13:07

budowa domu Ytong, solbet, h+h to są firmy produkujące beton komórkowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share zetor14

zetor14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 11:54

budowa domu Dziś obaliliśmy jedną z topól :lol: jeszcze tylko 9 i po sprawie :D Nie wiecie może ile sztuk może wyjść na taką budowlę?? Ile całych i ile połówek?? Zaczyna mnie ta budowa przerażać :o