Skocz do zawartości

Zdjęcie

budowa domu

70 odpowiedzi na ten temat

#21 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 10 styczeń 2011 - 17:09

budowa domu @łukasz akurat zgodnie z prawem do kosztorysowania nie trzeba mieć żadnych uprawnień :P , poprostu kosztorysować może każdy /też jestem powiązany z tym /chyba ze się coś w ostatnich tygodniach zmieniło??/ wątpię
Na dzisiaj obstawiam do130koła, ale to jest czysto teoretyczne gdybanie, trzeba by widzieć pro., bo np. widziałem domki ze na same fundamenty 100 to mało...
@ łukasz - PW

Edytowany przez GABBER85, 10 styczeń 2011 - 17:33.

>>>>>> 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
budowa domu Dzisiaj, 15:37
  •  

#22 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 10 styczeń 2011 - 17:20

budowa domu Ja też w tym siedze. Masz racje ale wątpie aby biuro projektowe zatrudniało każdego kto tylko chce. A tak na marginesie to fajnaa sprawa zawsze do studiów można sobie dorobić. A jakie masz wykształcenie jeśli można wiedzieć oczywiście.

#23 Share zetor14

zetor14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza

Napisany 10 styczeń 2011 - 17:51

budowa domu Dokładnie to nie wiem ile stali jest ale na zbrojenie fundamentów i ławy wystarczy :lol: planu jeszcze nie mamy, ale nie długo trzeba by się za czymś rozejrzeć ;) chciał bym aby mój dom był wykonany z ceramiki no ale ta cena... dobrze by było doprowadzić go do stanu surowego otwartego, ale jak zalejemy fundamenty, a termin trochę późny, to nie będziemy zaczynali dalej. Najwyżej podłoże trochę się "ułoży" :)
Prezes z wykształcenia :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 19:52

budowa domu Pytaliście się o cement. Te same pieniądze płaciłem co u mnie, ok 280 zł tona. U nas podobnie kosztował. To było w 2005 roku. Ale to był cement 500. Rok przed też przywieźli nam tira. Robiliśmy z niego u sąsiada boksy na kostkę granitową a pół tira ja i teściu kupiliśmy na fundament pod bin. Boksy z tego cementu to się trzymają do tej pory jak cholera, a pod bin też super. Koło bin robiłem jeszcze wylewki z Polskiego to się różni, kruszy się no i widać że to nie to. Ja na betoniarkę 150 na posadzki daję zawsze 3 worki cementu 32,5 albo lepiej. To raczej mało nie daję. Tamtego dawałem trochę mniej.

#25 Share marcin509

marcin509

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 21:06

budowa domu Jednak stanowczo odradzam topolę na dach, jeżeli chcesz mieszkać w tym domu długo bez remontu dachu to zainwestuj w porządne drzewo. Lepiej dziś zapłacić 10000 za drewno niż za 20 lat zmieniać całe pokrycie.

#26 Share zetor14

zetor14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 18:34

budowa domu Dlaczego mam kupować drzewo jak już mam?? :) Pytaliśmy się pewnego cieśli że drewno topolowe nadaje się jak każde tylko trzeba je dobrze wysuszyć i porządnie zabezpieczyć przed wilgocią to wytrzyma swoje. ;)

#27 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 11 styczeń 2011 - 18:42

budowa domu Topola jest bardzo mocna. W suchą deskę spróbuj wbić dobry gwóźdź. Najważniejsze to dobrze ułożyć na ziemi i końce pozbijać do kupy żeby się nie powyginały.

#28 Share ursusy

ursusy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo mechanictwo

Napisany 11 styczeń 2011 - 19:00

budowa domu Panowie po waszych wypowiedziach zgadzam się z połową, w moim przypadku dom ponad 200mkw + garaż z kotłownią 30mkw czyli 230mkw wyniósł w stanie surowym + okna i dzwi, 90 tysięcy złotych oczywiście wszystko robiliśmy sami (fundamenty posadzki ściany więźbę dachową i pokrycie) tylko na strop przyjechała firma i wylewali. Więc jak na dzień dzisiejszy musisz szykować około 80tyś złotych na budowę domu jeśli będzie robił majster to trochę więcej. Gdzieś tak o 25 tys więcej. I tak jeszcze wracając do pytania zapamiętaj nigdy nie rób więźby dachowej z topoli(niewiem dlaczego ale słyszałem od wieluuu ludzi). Jeżeli mi się uda to wstawię parę fotek domu oczywiście w najbliższym czasie.
Powered By NEW HOLLAND
Ursus: Polubisz każdą drogę

Podlasie

#29 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 11 styczeń 2011 - 19:10

budowa domu 3 worki cementu na 150 betoniarke to przecież z niej wywalic się nie da tego później :blink: i w betoniarce nie opłaca się robic takiego betonu,
1.dobry cement
2.żwir
3.kruszywo odpowiedniej grubości
4.ludzie
5.czas
6.nie spójność wylewanego elementu bo na fundament to już cały dzień trzeba lać zwykłą betoniarką
te wszystkie czynniki przemawiają za kupnem betonu towarowego z betoniarni.
Topola jest ,,trudna" ale jesli chodzi o właściwości takie jak trwałość to nie można jej nic zarzucić.

Edytowany przez janusz20, 11 styczeń 2011 - 19:15.

#30 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 20:27

budowa domu W poprzednie żniwa rozmawiałem z osobo która zalewała fundament. Prasowałem słomę u znajomego i on przyjechał pożyczyć betoniarkę. Zapytałem czemu fundament leje z mieszanki robionej samodzielnie. Powiedział że 4 tys różnicy w kosztach. Na strop miał tylko zamówić gruszkę wraz z podajnikiem.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 11 styczeń 2011 - 21:14

budowa domu Mówiąc prosto, na budowie nie jest możliwe wykonanie mieszanki takiej jak w betoniarni, mieszankę może zrobić dziecko z przedszkola, ale dobrą mieszankę nie każdy,
Do fundamentów nie potrzeba super wytrzymałej mieszanki, także można robić samemu jak się komuś chce...
Z wypowiedzi Andrzeja wynika że gość na same fundamenty dał mniej o 4 koła, czyli jakieś 12m3 zakupionych w betoniarni...moim zdaniem to...nierealne, no chyba że w ławy ładował kamień co uzbierał na polu, to się zgodzę
...no w sumie niewiadomo jeszcze jak wielka to była budowa :P

>>>>>> 

#32 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 21:22

budowa domu Ja fundament wylewałem sam. Na 3 betoniarki, 150, 250 i 500. Ponad 105 metrów i lana była płyta. Od razu z posadzkami. Całość. Robiliśmy od 8 do 16. Strop na parterze 12 cm na dwuteownikach to do południa. 1 piętro to nie zdążyło się w dzień. Na drugi kończyliśmy.

#33 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 22:00

budowa domu zetor14 ty nie masz drzewa;p tą topole to sobie zetnij i w piecu napal choć do tego też się nie nadaje;p gadacie głupoty z tym betonem kiedyś gotowy beton nie był taki popularny i domy dalej stoją i lepiej się trzymają niż te robione z betonu z betoniarni. pracuję jako hydraulik i trochę tych chałup widzę zarówno nawych jak i remontowanych i z tym betonem z tzw. gruch to się tak nie podniecajcie bo nie ma czym...

#34 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 22:10

budowa domu Mam 4 betoniarnie w promieniu 30km. Może się więcej znajdzie. I wiem że w jednej jest najlepszy beton i z tej biorę, tanio niema ale wiem że będzie ok z betonem. fakt fundamenty pod krawężniki czy jakieś płoty to się leje z betoniarki. Choć jakbym chciał to by mi porządne kruszywo z tej betoniarni przywieźli też, bo drobny żwir to wystarczy że szpadel wbije na placu i mam. Więc trzeba wiedzieć gdzie kupować beton.

Ten topól sprzedaj albo zamień na sosnę z dopłatą.

#35 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 22:53

budowa domu

Mówiąc prosto, na budowie nie jest możliwe wykonanie mieszanki takiej jak w betoniarni, mieszankę może zrobić dziecko z przedszkola, ale dobrą mieszankę nie każdy,
Do fundamentów nie potrzeba super wytrzymałej mieszanki, także można robić samemu jak się komuś chce...
Z wypowiedzi Andrzeja wynika że gość na same fundamenty dał mniej o 4 koła, czyli jakieś 12m3 zakupionych w betoniarni...moim zdaniem to...nierealne, no chyba że w ławy ładował kamień co uzbierał na polu, to się zgodzę
...no w sumie niewiadomo jeszcze jak wielka to była budowa :P

Nie wiem czy dawał kamień. Dom nie za duży. Sam mi mówił ze wyszła taka różnica. Początkowo chciał właśnie kupić gotowy żeby się nie męczyć z mieszaniem takiej ilości no ale jak usłyszał cenę zrezygnował. Ja osobiście nie kupowałem gotowej mieszanki. Jak coś robiłem to na własną rękę.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#36 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 23:19

budowa domu

gadacie głupoty z tym betonem kiedyś gotowy beton nie był taki popularny i domy dalej stoją i lepiej się trzymają niż te robione z betonu z betoniarni. pracuję jako hydraulik i trochę tych chałup widzę zarówno nawych jak i remontowanych i z tym betonem z tzw. gruch to się tak nie podniecajcie bo nie ma czym...

Chaty z gliny też można jeszcze spotkać :lol: jak ci przyjdzie zrobić 40m betony w ciągu jednego dnia to zmienisz zdanie na samych ludzi do obsługi tej niezliczonej liczby betoniarek trzeba by było wydać majątek.
4 lata temu gdy pracowałem na budowie a raczej rozbudowie toru łyżwiarskiego na Stegnach w warszawie miałem okazje kuć taki beton z betoniarni i to nie byle czym bo młotem pneumatycznym to naprawdę trzeba było się ostro na skakać żeby kilka metrów zalanego i dobrze zazbrojonego toru skuć. Więc nie mów mi że jakiś chłopek zrobi w betoniarce znacznie lepszy beton niż w betoniarni, we własnym zakresie to maks B15 a na fundament musi być minimum B20-25(operuje starymi normami) ktoś mówił że na fundament nie musi być mocny beton :lol: dobre sobie :lol: przecież to podstawa domu każda wada fundamentu wyjdzie w dalszej eksploatacji. Na betonie i zbrojeniu nie warto oszczędzać.

#37 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 11:01

budowa domu Koledzy zauważcie że jeżeli przychodzi ekipa to beton idzie z gruszki, jeżeli ktoś ma własną siłę roboczą to idzie z betoniarki.

A od kiedy beton z gruszki stał się taki powszechny 5/6 lat temu, tzn że budynki stawiane przed tymi latami skazane są na zawalenie.

Zależy wszystko jak jest to zrobione.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#38 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 17:13

budowa domu Nie są na nic skazane na nic tak samo jak wszędzie w każdej dziedzinie normy idą w górę kiedyś dobry był maluch a teraz.... proste po co robić dobre jak można lepsze.
A co do siły to fakt jak da się zebrać kilku ziomków to ma to sens ale nie zawsze da się ich zebrać.

#39 Share zetor14

zetor14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 18:03

budowa domu Ja tam drzewa na więźbę nie bd kupował, co innego np na deski to już trzeba będzie. ;) beton też będziemy "produkować" sami. Mamy betoniarkę 250l bodajże. A jak myślicie ścianę stawiać na tzw pojedynkę czy na półtora pustaka? Jaką firmę polecacie solbet czy może h+h?? Która firma produkuje równiejsze pustaki??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ursusy

ursusy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo mechanictwo

Napisany 12 styczeń 2011 - 18:44

budowa domu @zetor ja ci polecam firmę ze Śniadowa bardzo dobre pustaki, ja myślę że najlepiej będzie stawiać ściany na półtora pustak, a odnośnie drewna to topole mogą nawet być przerobione na deski np.