Skocz do zawartości

Zdjęcie

budowa domu

70 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zetor14

zetor14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza

Napisany 09 styczeń 2011 - 17:24

budowa domu Witam. Wraz z ojcem mamy zamiar wybudować nowy dom ;). Miał by to być dom jednorodzinny, z poddaszem użytkowym (ok 140mkw), dla 5 osobowej rodziny. Chciał bym się dowiedzieć jaki był by orientacyjny koszt budowy do stanu surowego uwzględniając ( mam 10 topoli więc na dach wystarczy, stal na zbrojenia fundamentów są). Będzie on wykonany z betonu komórkowego. Sorry, może to nie to forum ale wiadomo chłop to chłop i swój rozum ma :lol:. dzięki za wszystkie odp

pozdrawiam zetor14
Prezes z wykształcenia :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
budowa domu Dzisiaj, 22:31
  •  

#2 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 17:37

budowa domu Mnie 105m2 + 17m2 garażu z poddaszem użytkowym ok 110 000zł z oknami drewnianymi które sam wykonałem :D , lecz jeszcze bez drzwi wejściowych. W środku wylany chudziak+ rozprowadzona kanalizacja na dole. Drewno mnie kosztowało ok 5tyś. Więc w sumie jak masz stal i drewno to gdzieś minus 10tyś licz

Edytowany przez gelo707, 09 styczeń 2011 - 17:42.

c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#3 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 17:38

budowa domu Materiały typu cegła/pustak 15 000 zł
Fundament z bloczka 4 500 zł.
Murarz 20 000 zł.
Dokumenty (plan zezwolenie geodeta itp) 10 000 zł
Drewno ok 25 m3 *400 zł/m3 = 10 000 zł
Dodatkowe koszty 10 000 zł

Pozostają posadzki, pokrycie (papą) montaż wierzchu, wykopy.

Bez drzwi i okien oczywiście.

Moim skromnym zdaniem jeżeli dom taki "normalny" to 100 000 zł na stan surowy powinno starczyć, bo jeżeli jakiś wydziwiasty to cieśla za zrobienie szalunku do schodów potrafi wziąć 2 500 zł ale taki dom nie nazywamy mianem "normalnego".

Edytowany przez Sadek, 09 styczeń 2011 - 17:43.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mszk8

mszk8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i informatyka no i fajne dziewczyny ;]

Napisany 09 styczeń 2011 - 17:56

budowa domu Metodą gospodarczą w 100 tys + odliczenia vatu powinieneś się zmieścić.
Ps. Czekamy na wiankowe, powodzenia B)
Windows jest jak kobieta lekkich obyczajów - łapie każdy syf...
"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

#5 Share zetor14

zetor14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 18:04

budowa domu Zapomniałem dodać iż; wujek mi założy dach, kanalizacje i instalację, a bloczków na fundament raczej nie bd stosował. Będzie budowany jak najbardziej gospodarczą, a za powodzenia nie dziękuje :D

#6 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 18:05

budowa domu Nawet jak nie jesteś na Vat to bez problemu odliczysz sobie różnicę z 23% do 8% teraz.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 18:20

budowa domu No tak jak piszą przedmówcy. W 100tyś powinno się zmieścić. Ale do wprowadzenie całość ok 300 tyś.I miej nadzieje że te 300 starczy. Mój ma 180 mieszkalnego, 20 garażu i 105 piwnicy. Jak się wprowadzałem to było na liczniku 440, w 2008 roku, po elewacji i paru rzeczach dobiłem do 530. Jeszcze mam do zrobienia jedną łazienkę, meble do sypialni, taras i ogrodzenie. Cement tira 26,5t ściągałem z Białorusi. Fundament sam kopałem. Bloczki na fundament robiłem sam, 3200 szt, to była jazda!! Piach sam woziłem z żwir z rzeki mój. Murarza miałem jednego od fundamentu do końca, takiego lubiącego %, ale byłem zadowolony. No i jakiś pomocnik. Na dach brałem górali, za 10 tyś zrobili. Dach dachówka ceramiczna, kopertowy, 3 lukarny. 6 okien dachowych. Dach kosztował cały 60 tyś. Piwnica z parterem 55 tyś. To było do 2006 roku. Ściany z bloczków ceramicznych, max 25 + 10 styropian. Działka moja. Przy wykańczaniu żona liczyła że brakuję nam 100 tyś do wprowadzenia, coś zrobiliśmy;liczy, brakuję ponad 100 tyś. Znów coś zrobiliśmy ;liczy brakuję 110 do wprowadzenia: PRZESTALIŚMY LICZYĆ.

Mógł byś używać spacji po kropce i przecinku??

Edytowany przez andrzej2110, 09 styczeń 2011 - 18:33.

#8 Share zetor14

zetor14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 18:35

budowa domu wiem wiem, jak już zaczne to cały czas będzie kasy brakłooo :o narazie mamy 50tys swojej mamony, myśle że z 50 jeszcze i pod stan surowy podprowadzimy :P a powiedzcie czy topól, jak teraz w zimę mamy zamiar obalić te 10 pieńków(ok 2m obwodu) to długo musi schnąć żeby na tartak poszły?? chodzi mi o to aby się nie powykrzywiały :blink:

#9 Share kostekk1990

kostekk1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 18:48

budowa domu I ile mi się wydaje to dach powinien być zbudowany ze świerka albo ewentualnie sosny

#10 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 19:18

budowa domu Ja też z 50 tyś zaczynałem. Drzewo na dach tylko teraz ścinać, bo nie ma soków. Słyszałem że są regiony że tylko z topoli robią. Więźbę powinno się robić z mokrego drzewa. Samo na dachu wyschnie i się ułoży. Radził bym ją od razu pociąć i równo złożyć. Ja postawiłem piwnicę i parter w jednym roku, a w drugim roku dach w marcu. Rok stał nic nie robiłem. Otwory okienne pozabijałem deskami. Dom się "ułożył"a szczególnie dach.Krokwie z 18 cm na 17 zeszły. A płyty na poddaszu i tak pękły w paru miejscach, na łączeniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 19:32

budowa domu U mnie leżała 0,5 roku i na tartak później znowu schla 0,5 roku pod dachem

#12 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 19:35

budowa domu Więźbę zgodnie z książkami powinno robić się z suszonego drewna :lol: Tylko jest kilka ale: ciężko znaleźć takie zakłady co się tym zajmują
Koszt takiego suszonego drewna byłby kilka razy droższy niż mokrego, bo trzeba by suszyć całe bale, które w czasie suszenia mogą się odkształcać, no i pocięte elementy trzeba wystrugać, czyli sporo materiału odpada na cięcie i struganie
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#13 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 20:34

budowa domu Pociąć mokro topól?? Zanim na dach położyć masz wszystko krzywe. Na dachu tak samo się powygina. Ciałem topól na krajzadze to przy cieciu na pół wzdłuż zrobiła się kołyska.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#14 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 09 styczeń 2011 - 21:00

budowa domu Stan surowy otwarty czy zamknięty? Podejrzewam ze otwarty.
Projektu pewnie jeszcze nie masz...Co do więźby to możesz pociąć wcześniej drewno i ułożyć zęby wyschło trochę, bo mokra topola może siadać i się krzywić na dachu. Beton komórkowy to całkiem dobry materiał, ile ton stali masz i jakiej jeśli można wiedzieć?
Podejrzewam że tak zwanym systemem gospodarczym jak będziesz budował to tak gdzieś 110do 130 tyś.- to zależy jak bardzo będzie to system gospodarczy :D (może i ok.100)
Co Ci mogę doradzić? Nie żałuj na izolację termiczną...wszystko Ci się wróci po kilku zimach w naszym klimacie, chociaż jesteś z nad morza.../chyba/

>>>>>> 

#15 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 09 styczeń 2011 - 21:55

budowa domu Ja na wiosnę rozpoczynam też budowę. Ale to będzie tylko przybudówka. Co do topoli to Andrzeju nie mogłeś pewnie przeciąć ponieważ nie była tarcz dobrze naostrzona i wyszrankowana.

#16 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 22:20

budowa domu Tarcza cięła dobrze tylko ze jedna połowa po rozcięciu szła w prawą a druga w lewą.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#17 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 09 styczeń 2011 - 22:21

budowa domu Kolego jestem uprawnionym kosztorysantem wiec mogę pomóc. Koszty wahają sie od 150 w górę.

#18 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 00:39

budowa domu

max 25 + 10 styropian

Styropianu daje się 15, niby na start trzeba wydać trochę więcej, ale zwraca się całe życie na ogrzewaniu. No i podstawa, wymurowane ściany i stropy jak najszybciej przykrywaj więźbą, bo ci tak wilgoci ceramika z betonem nabierze, że będziesz kilkanaście lat czekał na suche ściany.

#19 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 styczeń 2011 - 10:59

budowa domu

No tak jak piszą przedmówcy. W 100tyś powinno się zmieścić. Ale do wprowadzenie całość ok 300 tyś.I miej nadzieje że te 300 starczy. Mój ma 180 mieszkalnego, 20 garażu i 105 piwnicy. Jak się wprowadzałem to było na liczniku 440, w 2008 roku, po elewacji i paru rzeczach dobiłem do 530. Jeszcze mam do zrobienia jedną łazienkę, meble do sypialni, taras i ogrodzenie. Cement tira 26,5t ściągałem z Białorusi. ...

Dużo taniej ten cement wyszedł?
Pytam bo też zaczynam się rozglądać za kredytem do końca życia ;)
Tylko mnie tak do 105m2 dom + garaż na dwa pojazdy + "kotłownia" w oddzielnym budynku interesuje.

I ile mi się wydaje to dach powinien być zbudowany ze świerka albo ewentualnie sosny

Dokładnie a czasem w niektórych miejscach daje się modrzew.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 13:14

budowa domu A dawałeś ten cement do pomiarów? Bo ten sprzedawany w Polsce lubi nie trzymać parametrów, a co dopiero ten ze wschodu. Dom buduje się raz, więc nie oszczędzał bym na podstawowych komponentach.