Skocz do zawartości

Zdjęcie

dzierżawa a wykup ziemi

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Przemo

Przemo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 16:01

dzierżawa a wykup ziemi @ Joachim miałem bardzo podobną sytuację do Twojej pole dzierżawione pow ok 2 ha graniczy z moim w dzierżawie mam 0,5 ha uprawiam ponad hektar bo reszta straszne bagno ( co do kontroli to gościu powiedział że nie ma problemu że wiecej uprawiam przynajmniej odłogiem nie leży) chciałem wykupić tą działkę to za 1,5 ha zaproponowali mi prawie 20 tys ( jak dla mnie o wiele za dużo za to bagno) a za 0,5 ha było jkaoś prawie 8 tys. zrezygnowałem z pierwokupu i są ustalane przetargi narazie czekam zobaczymy do ilu zejdą. Do tej działki nie ma drogi dojazdowej granicze z nią tylko ja i ziemia osoby która mieszka w gdańsku i wydzierżawiła swoje pole.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dzierżawa a wykup ziemi Dzisiaj, 11:50
  •  

#22 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 23:31

dzierżawa a wykup ziemi Z tego co wiem to ziemia z ANR nie może nie mieć dojazdu. Sprawdź dokładnie na mapie czy nie ma może jakiejś 2 metrowej drogi albo coś która jest zaorana

#23 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 23:41

dzierżawa a wykup ziemi Skoro już mowa o tej drodze dojazdowej to czy jak miałem łąkę 500 metrów długości i dokupiłem graniczącą dalej i teraz już jest 600m a tamta łąka miała drogę dojazdową to mogę nią jeździć? Mi się wydaje że tak ale jeden gościu już ją sobie kosi i to tak wygląda jakbym mu po łące jeździł ale tam była droga dojazdowa. W tym roku wyleciał do mnie z gębą że mu jeżdżę. Bo lepiej mi kawałeczek przejechać tą dojazdową i na szosę niż wracać się po torfowej łące
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#24 Share banan29

banan29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 23:51

dzierżawa a wykup ziemi biez chlopie i niesep kasy ja w czerwcu 2010 kupowalem po 25 tys za chektar i to 3a i troszke 2 a teraz to 27 tys trzeba wylozyc biez niezastanawiaj sie to 0,6 ha a nie 60

#25 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 23:54

dzierżawa a wykup ziemi Najlepszy pomocnik: http://maps.geoporta...v.pl/webclient/
Wystarczy że znasz numery własnych działek.

#26 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 23:56

dzierżawa a wykup ziemi Właśnie za 12,5 tys za ha to u mnie 6 lat temu było teraz chcą po 30-50 za ha a agencyjne tez do 25 dochodzi i pełno głodnych ziemi :D

#27 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 00:08

dzierżawa a wykup ziemi @silva dzięki ;) Na mapie droga jest
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#28 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 00:13

dzierżawa a wykup ziemi

Skoro już mowa o tej drodze dojazdowej to czy jak miałem łąkę 500 metrów długości i dokupiłem graniczącą dalej i teraz już jest 600m a tamta łąka miała drogę dojazdową to mogę nią jeździć? Mi się wydaje że tak ale jeden gościu już ją sobie kosi i to tak wygląda jakbym mu po łące jeździł ale tam była droga dojazdowa. W tym roku wyleciał do mnie z gębą że mu jeżdżę. Bo lepiej mi kawałeczek przejechać tą dojazdową i na szosę niż wracać się po torfowej łące

Jeśli ta droga istnieje na mapkach gminnych i jest drogą gminną lub częścią łąki do której prowadziła to śmiało jeździj.

#29 Share Joachim

Joachim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 08:50

dzierżawa a wykup ziemi

@ Joachim miałem bardzo podobną sytuację do Twojej pole dzierżawione pow ok 2 ha graniczy z moim w dzierżawie mam 0,5 ha uprawiam ponad hektar bo reszta straszne bagno ( co do kontroli to gościu powiedział że nie ma problemu że wiecej uprawiam przynajmniej odłogiem nie leży) chciałem wykupić tą działkę to za 1,5 ha zaproponowali mi prawie 20 tys ( jak dla mnie o wiele za dużo za to bagno) a za 0,5 ha było jkaoś prawie 8 tys. zrezygnowałem z pierwokupu i są ustalane przetargi narazie czekam zobaczymy do ilu zejdą. Do tej działki nie ma drogi dojazdowej granicze z nią tylko ja i ziemia osoby która mieszka w gdańsku i wydzierżawiła swoje pole.

U mnie dochodzi jeszcze jeden mały problem ponieważ mam ta dziale włączona do dopłat rolnośrodowiskowych, ale doradca powiedział ze bez problemu można z niej zrezygnować, tylko ze to jest znowu jakaś tam strata kasy i nie wiem co lepsze, a w agencji powiedzieli ze cena jest nienegocjowalna i ze ceny nie będą obniżać tylko po 3 nieudanych przetargach zrobią przetarg na dzierżawę ale po większych stawkach.

A co do drogi to u nas tez praktycznie niema bo jak pisałem jest ona w środku mojej działki, ale na mapie teoretycznie istnieje

Edytowany przez Joachim, 21 styczeń 2011 - 08:51.

#30 Share Przemo

Przemo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 09:50

dzierżawa a wykup ziemi @Silva na bank nie ma drogi dojazdowej widziałem mapki i jeszcze na wykazie przetargów ANR jest zaznaczone "do działki brak drogi dojazdowej"

Edytowany przez Przemo, 21 styczeń 2011 - 09:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 21 styczeń 2011 - 11:31

dzierżawa a wykup ziemi To ciekawe co powie notariusz jak przyjdzie do podpisania aktu nootarialnego, bo prawo nie zezwala na sprzedaż nieruchomości bez drogi dojazdowej. Musi być co najmniej zapisana służebność przejazdu przez działkę sąsiednią.

#32 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 11:33

dzierżawa a wykup ziemi Jak nie chcą Ci opuścić, to sprzedaj im drogę dojazdową za np. 25 tys. A jak nie to pozostaje im śmigłowiec :)

#33 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 21 styczeń 2011 - 11:34

dzierżawa a wykup ziemi maniek33 miałem to samo zaproponować :)
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

#34 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 16:40

dzierżawa a wykup ziemi No jeśli jest zaznaczone że jest brak drogi to wtedy nie ma. Ale jeśli nie to do działki jakoś dojedzie bez problemu.

#35 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 20:34

dzierżawa a wykup ziemi Lub sądownie zrobią służebność.

#36 Share PavloRolnik

PavloRolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 12:40

dzierżawa a wykup ziemi Witam szanownych kolegów.Zwracam się do was z prośbą o pomoc. Rodzice moich teściów posiadali na własność ziemie o powierzchni 10 ha od 1947r.W roku 1983 ojciec teściowej zdał ziemię na skarb państwa a teściu z tych 10 ha wziął działkę o powierzchni 1,07 ha w dzierżawę która dzierżawi do dziś.Nie dawno teściowie pojechali do agencji żeby dowiedzieć się o gdyż kończy się umowa dzierżawy to usłyszeli że będzie dzierżawa jeszcze na rok a potem przetarg.Teściowie powiedzieli że chcą kupić tą ziemie to powiedziano im że na tą działką już jest ktoś zainteresowany. Powiedzcie jak się zabrać za wykup tej ziemi i jak jest z pierwokupem,bardzo was proszę o pomoc.

#37 Share Ryszard12

Ryszard12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 październik 2011 - 19:52

dzierżawa a wykup ziemi witam wszystkich jestym nowy mam pytanie mianowicie czy po zerwaniu umowy dzierżawy zawartej miedzy spółką a ANR trwającą dłużej niż 4 lata ,wspólnicy tejże spółki mają jakieś nabyte prawa do zakupu dzierżawionych gruntów ? Np. nie wiem ee... w ciągu powiedzmy 14 dni od daty zerwania umowy dzierżawy moze jeden ze wspulników wykupić od ANR w "drodze PIERWO KUPU" całość dzierżawionych gruntów płacąc gotuwką ?

Edytowany przez Ryszard12, 05 październik 2011 - 19:53.

#38 Share Krzysztof81

Krzysztof81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 20:55

dzierżawa a wykup ziemi

Witam. Znajomy dzierżawi od ANR około 30 ha pola i ma podpisaną umowę na 3 lata, ale nie ma chęci na dalszą uprawę. Czy jest możliwość przepisania formalnie dzierżawy na moją osobę w agencji?

#39 Share kocur666

kocur666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 21:02

dzierżawa a wykup ziemi

niema szans musi sie odbyc przetarg ;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 22 grudzień 2015 - 09:49

dzierżawa a wykup ziemi

Witam. Znajomy dzierżawi od ANR około 30 ha pola i ma podpisaną umowę na 3 lata, ale nie ma chęci na dalszą uprawę. Czy jest możliwość przepisania formalnie dzierżawy na moją osobę w agencji?

Być może jest jakiś myk aby tą dzierżawę wnieść do jakiejś spółki z której znajomy się następnie wycofa ale to u prawników byś musiał sprawdzić Na każdy paragraf jest jakiś sposób