Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 61xx

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gajor01

gajor01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 15:38

MF 61xx WITAM te skrzynie w MF61xx to są takie same jak w 30xx wadliwe czy te są juz dobre bo znalazłem ciekawa oferte i nie wiem jak z ta skrzynia???? Z góry dzieki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 61xx Dzisiaj, 19:23
  •  

#2 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 15:44

MF 61xx ale jaka w nim skrzynia jest? Dynashift?
Tak czy tak w serii 30XX skrzynie nie są awaryjne, jeśli juz się psuje to z powodu złego użytkowania, ludzie poczytajcie troche zanim coś piszecie.

#3 Share pawlo694

pawlo694

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 15:49

MF 61xx tak sie składa ze mam cały artykuł o tych MF i pisze tu ze "skrzynie biegów to element najbardziej kontrowersyjny w używanych ciągnikach Massey Ferguson serii 30xx i 60xx" i nie jest tu wspomniana seria 61xx

#4 Share dymek333

dymek333

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 16:03

MF 61xx Witam ja miałem MF 6150 ze skrzynia dynashift i byłem z niego bardzo zadowolony ;)
i tak jak kolega Bartek72511 napisał ,wszystko zależy od użytkowania ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 16:05

MF 61xx @pawlo694 kontrowersyjny bo wiele osób nie miało z nimi do czynienia a zaczynają rozmowę bo sąsiad mówił że coś tam jak wymienił to dał 20 tyś bo jeździł jak nie powiem kto zmieniał kierunki bez zatrzymania i rewers padł bo fajnie koła mieliły w miejscu. dawał półbiegi na wysokich obrotach w transporcie, zmieniali zakres AB podczas jazdy, i raczej na pewno nie robili nic z trybami tylko z synchronizatorami bo tryby od biegów są grube i ciężko że rozwalić.
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#6 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 18:27

MF 61xx budzące kontrowersje... no i co z tego?? właśnie dlatego ktoś założył temat bo nie jest to kwesta jednoznaczna (kontrowersyjna). przytaczasz jeden fragment który niczego nie wnosi. Tak się składa że cały artykuł jest w trochę innym tonie. Cytując: "W większości przypadków awaryjność MF-a NIE wynika z błędów konstrukcyjnych... Powaznym problemem jest niewłaściwa obsługa" i tak dalej i tak dalej.
Także nawet w prasie już piszą ze nie ma czegoś takiego jak wadliwa skrzynia serii 30xx bo to wiąże się z błędem w konstrukcji. Jest tam wyraźnie napisane że takich błędów nikt nie znalazł.

@pawlo694 jeżeli uważasz inaczej czekam na konkrety i nie mieszaj ludziom w głowach. Jeżeli bierzesz się za przytaczanie literatury to bierz pod uwagę wydźwięk całego artykułu a nie jedno zdanie.

PS. nawet nie umiesz dobrze przeczytać i zacytować artykułu. Cały artykuł jest o serii 30xx nawet nie wspomniano o serii 60xx bo taka nie istnieje.

Edytowany przez rafik256, 09 styczeń 2011 - 18:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share pawlo694

pawlo694

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 18:45

MF 61xx @rafik256 ja te informacje znalazłem w agromechanice jak nie wierzysz moge zrobic zdjęcie i wstawić. Ja nie wiem z kim oni tą rozmowe prowadzili ale wychodzi na to ze z użytkownikami tych właśnie ciagników. A po za tym chodziło mi o podkreślenie tego ze nie dotyczy to modeli 61xx. Nie mówie bo można znaleść zadbane modele ale trzeba mieć szczęście. Może i to wynika z niedbałości ale nie uwierze ze np w zetorze ludzie dbają a nie słyszałem zeby ktos narzekał

http://img708.images.../p1030675n.jpg/

Edytowany przez pawlo694, 09 styczeń 2011 - 19:35.