Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wzdęcie u bydła.

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 01 luty 2013 - 22:07

Wzdęcie u bydła. Moi drodzy Gospodarze, ostatnio w sieci natkęłam się na bardzo ciekawy i edukacyjny filmik. Przyznam się że dość sceptycznie podeszłam do niego ze względu na czas w którym powstał, ale niektóre problemy są ponadczasowe. Oczywiście większość z Was jednogłośnie orzeknie że nie bawiłaby się w takie coś, ale moim zdaniem warto wiedzieć.

Ale do rzeczy (dla niecierpliwych minuta 6:10) ja wiem - ja rozumiem ale dla mnie to hardcore :blink:

http://www.youtube.com/watch?v=_KvyIIywUhQ

Wiadomo chce się pomóc zwierzęciu ale jak to dobrze odmierzyć - a jeśli nie trafię :unsure: , jak to wbić - przecież nie mogę jej tak dźgać, czy nie ma się żadnych oporów moralnych... :mellow:

No właśnie czy Wy w ogóle stosowaliście to narzędzie z prehistorii, czy dzięki niemu udało Wam się uratować jakąś sztukę, czy teraz jest jakieś inne narzędzie zastępcze Opiszcie swoje doświadczenia z tym specyfikiem bo wywarł na mnie spore wrażenie.

Połączony

Edytowany przez MAT912, 01 luty 2013 - 23:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wzdęcie u bydła. Dzisiaj, 15:36
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2013 - 22:20

Wzdęcie u bydła. W moich okolicach ten trójgraniec nazywany jest trokarem.
Trochę o tym przeczytasz w tym temacie
http://www.agrofoto....zdecie-u-bydla/
Co do oporów moralnych to ich nie ma, w końcu chodzi o zdrowie i życie zwierzaka.
Co do narzędzia zastępczego to istnieje coś takiego jak sonda czyli taki wąż wprowadzany przez przełyk do żołądka celem odprowadzenia gazów
O ile od ponad 15 lat nie był stosowany u mnie trokar to sonda przydała się w niejednym przypadku.

Edytowany przez KRISTOFORn, 01 luty 2013 - 22:57.

#23 Share yaroC330M

yaroC330M

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 luty 2013 - 22:14

Wzdęcie u bydła. -- połączono --

Co możecie poradzić ponieważ wzdeło mi byczka ok.8 miesięcznego-dokładnie lewy bok.prosze o pomoc.pzdr

Edytowany przez Marcin91, 04 luty 2013 - 22:34.
dublowanie tematów

#24 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 listopad 2013 - 10:57

Wzdęcie u bydła. Tematy połączone

Cześć, :mellow: od tygodnia mam problem z bykiem simentalem w wadze około 500 kg, ma wzdęcie co około dwa dni, normalnie wydala je z apetytem tylko jak przychodzę rano patrze a ten ma brzuch jak stodoła , (jak wprowadzę mu sondę to nie pomaga), rano nie je po około 1-2 godzin samo mu schodzi i wieczorem już trochę je, i to się powtarza, dostał wlew na wyregulowanie ph żwacza i to mu nie pomogło, do jedzenia dostawał ziemniaki i buraki pastewne rozdrobnione oczywiście, a teraz mu daje tylko buraki, śrutę i siano zaczyna mnie ta sytuacja wkurzać ;[ macie może jakieś sposoby, rady. Może zjadł sznurek? Ja nie mam pojęcia co mu jest, przecież dostaje lekko strawną pasze <_<

Edytowany przez KRISTOFORn, 13 listopad 2013 - 11:04.

#25 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 15:05

Wzdęcie u bydła. Kilka dni na samym sianie i wodzie nie dawaj żadnych buraków ani kartofli. Miałem taki przypadek i tak zalecił lekarz wzdeło go tylko raz ale był najlepszy a przy sprzedaży najsłabszy zamiast rosnąć to chudł. Olej jadalny pamiętam mu wlewaliśmy, ostatni wzdeło mi cielaka 100kg wlałem około 1l oleju i rano było ok

#26 Share szwagier24

szwagier24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 15:22

Wzdęcie u bydła. ja bym proponował sprzedać go - może się okazać że któregoś poranka będzie już za późno na pomoc czego Ci nie życzę
ostatnio znajomy mówił że on wkłada do przełyku tawot\smar i to za każdym razem pomaga zwierzęciu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów
  • Zainteresowania:zootechnika i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 13 listopad 2013 - 20:04

Wzdęcie u bydła. U mnie kiedyś stosowaliśmy lek na wzdęcie nazwy nie pamiętam już była to butelka nieduża coś ok 250 ml na sztukę ok 500kg, lecz ten lek został już wycofany (wielka szkoda bo był skuteczny). Teraz stosuje jak kolega wyżej napisał wlewam 1l oleju jadalnego lub 0.5 litra wódki i to pomaga. Czasami stosuje też drożdże rozpuszczając je w wodzie i wlewa się je do żołądka

#28 Share dywcio

dywcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Zwierzata i wszystko z nimi związane szczególnie bydło miesne ::P

Napisany 14 listopad 2013 - 20:20

Wzdęcie u bydła. Pewnie chodzi o silitympakon myślałem że to jeszcze jest w obrocie u mnie wet jeszcze to miał niedawno. Szukam w necie i rzeczywiście jakby już wycofane..

#29 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów
  • Zainteresowania:zootechnika i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 14 listopad 2013 - 22:26

Wzdęcie u bydła. Tak dokładnie. Bardzo dobry był jeszcze mam buteleczkę w zapasie w razie nagłego wypadku.

#30 Share milioner8558

milioner8558

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 07:04

Wzdęcie u bydła. .

Edytowany przez milioner8558, 03 lipiec 2016 - 21:12.

#31 Share ezil

ezil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 07:38

Wzdęcie u bydła.

Jaki system pojenia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share milioner8558

milioner8558

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 19:49

Wzdęcie u bydła. .

Edytowany przez milioner8558, 03 lipiec 2016 - 21:13.