Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Wzdęcie u bydła.

trojgraniec wzdety byczek byk

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
28 odpowiedzi na ten temat

#1 matbar

matbar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 07:40

Wzdęcie u bydła. Mam byka 9 miesięcy i wzdęło go i nie wiem dlaczego. Może ktoś wie co zrobić.
  • 0

#2 kaniuka125

kaniuka125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 08:38

Wzdęcie u bydła. Wsadź mu węża do pyska to powietrze zejdzie i po kłopocie.
  • 0

#3 Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów
  • 3310833
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 09 styczeń 2011 - 08:42

Wzdęcie u bydła. Trokarem go
  • 0

#4 matbar

matbar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 08:48

Wzdęcie u bydła. Jak głęboko wepchnąć mu tego węża??
  • 0

#5 damianbizon

damianbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane

Napisany 09 styczeń 2011 - 09:09

Wzdęcie u bydła. Do żołądka :)
  • 0
Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

#6 dywcio

dywcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • 18209796
  • Zainteresowania:Zwierzata i wszystko z nimi związane szczególnie bydło miesne ::P

Napisany 09 styczeń 2011 - 09:58

Wzdęcie u bydła.
W tym przypadku trzeba działać szybko. U przypadku mojego bydła zwykle pomaga mocne uciskanie żwacza kolanem, nogą, Niedawno koleś w okolicy przy mocnym wzdęciu wlał bykowi oleju przepalonego do pyska pomogło :blink: W ostateczności pozostaje trokar
  • 0

#7 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9330 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 10:17

Wzdęcie u bydła. Daj mu 0,5 czystej albo wyborowej. To mu ruszy żołądek.
  • 0
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#8 masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1431 postów
  • 11697871

Napisany 09 styczeń 2011 - 10:20

Wzdęcie u bydła. Słyszałem że dobrze jest takie spuszone zwierzę wygonić z obory i ganiać go po podwórku to może spowodować ruch żwacza i trawienie nie wiem ile w tym prawdy.
  • 0
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#9 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9330 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 10:23

Wzdęcie u bydła. Kiedyś krowa mi się wzdęła. Prowadzałem po podwórku. Nie pomogło. Nawet nie chciała zazbyt chodzić. Wolała stać miejscu lub się położyć.
  • 0
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#10 masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1431 postów
  • 11697871

Napisany 09 styczeń 2011 - 10:36

Wzdęcie u bydła. W tym roku miałem taki problem z byczkiem miał z 200 kg przebijałem go dwa razy z ojcem nie pomogło już myślałem że padnie wezwałem dobrego lekarza weterynarii naszpikował go jakimiś białymi proszkami pomogło z tego co mi mówił to byczek miał zakwaszony żwacz dziś ma już z 500 kg i spokój.
  • 0
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#11 Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 10:36

Wzdęcie u bydła. Zadzwoń do weterynarza on wprowadzi jej taką specjalną sprężynę którą byk zassa do żołądka i przejdzie węża nie radziłbym koleś rozwalił bykowi płuca poszła krew i możesz się z bykiem pożegnać, jak będzie się powtarzać te wzdęcia po tym to możesz byka sprzedać bo jak zpuszy go na 2 strony to może być już po nim
  • 0
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

#12 kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 10:49

Wzdęcie u bydła. Sprężyny nie trzeba mu wpychać, na początku tylko trzeba wprowadzić w przełyk a później sam powinien wciągnąć
  • 0

#13 dywcio

dywcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • 18209796
  • Zainteresowania:Zwierzata i wszystko z nimi związane szczególnie bydło miesne ::P

Napisany 09 styczeń 2011 - 10:49

Wzdęcie u bydła. jeśli chodzi o ruch (ale nadmierny) ja utrzymuję byki luzem i jak do tej pory odpukać miałem jeden przypadek wzdęcia ( po skarmianiu ziemniaków) Złapałem byka linką i przywiązałem do płotu( nigdy nie był na uwięzi) jego wariacje i zmaganie się z linką pomogły: :rolleyes: Jeśli chodzi o wódkę to nie u mnie nie pomagało. Najlepiej poprosić o poradę fachowca( gdy wzdęcie grubobańkowe to można sobie samemu poradzić przy wzdęciu drobnobańkowym to już trudniej niestety
  • 0

#14 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9330 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 10:53

Wzdęcie u bydła. A ile tej wódki dawałeś ze nie pomogło??
  • 0

#15 zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 12:34

Wzdęcie u bydła. U mnie jak byka wzdęło to weterynarz wprowadził mu przez pysk do żołądka taką ruro-sprężynę i powietrze zaraz zeszło potem byczek ok.200 kg tydzień był tylko o sianie i wodzie i się wylizał a ciężko już było-piana z pyska i strasznie sapał :(
  • 0

#16 danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6467 postów
  • 12937955

Napisany 09 styczeń 2011 - 13:09

Wzdęcie u bydła.

Słyszałem że dobrze jest takie spuszone zwierzę wygonić z obory i ganiać go po podwórku to może spowodować ruch żwacza i trawienie nie wiem ile w tym prawdy.

Kiedyś krowa mi się wzdęła. Prowadzałem po podwórku. Nie pomogło. Nawet nie chciała zazbyt chodzić. Wolała stać miejscu lub się położyć.

To pomaga. W tamtym roku krowa dostała wzdęcia i ze 3 godziny z nią chodziliśmy i ponad 100 razy jej się odbiło. Przeszła z 5km a było to po 23:00 więc nie było sensu wołać weterynarza.

Mam byka 9 miesięcy i wzdęło go i nie wiem dlaczego. Może ktoś wie co zrobić.

Czasami jak się jesienią krowy wygoni na poplon i w dodatku na rosę (mokry poplon) to krowa może dostać wzdęcia.

Edytowany przez danielhaker, 09 styczeń 2011 - 13:12.

• 0
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#17 matbar

matbar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 18:06

Wzdęcie u bydła. Dzięki za odpowiedzi; Dałem mu wódkę i nacierałem polewając zimną wodą i to pomogło.
  • 0

#18 Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • 5840761
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 09 styczeń 2011 - 18:57

Wzdęcie u bydła. Heh widzę, że macie różne sposoby. Sąsiad niedawno opowiadał, jak to był w Niemczech i zauważył jak tam postępowano z wzdęciem. Sam to zastosował i podziałało. Krowie do pyska wsadził knebel, a w tyłek lufkę i 4 papierosy krowa spaliła tyłkiem. Ludzie się z niego naśmiewali, a pomogło
  • 0

• Guests

Napisany 10 październik 2012 - 20:14

Wzdęcie u bydła. mi dzis rana byk 200kg sie wzdel z lewej strony. przez caly dzien dostal tylko siano.do wieczora mu nie przeszlo.
  • 0

Google AgroFoto Ads Wzdęcie u bydła.

• Reklama google
Dzisiaj, 02:35
  •  

#20 Tomek1215

Tomek1215

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 10:28

Wzdęcie u bydła. Mój byk (6miesięczny)mięsny też miał ostatnio wzdęcie..strasznie sapał....:(
Przyjechał weterynarz i najpierw go przebił...zeszły z niego gazy....i włożył mu taka ruro-sprężynę jak wcześniej kolega wspomniał a pożniej mu lał cos do pyska.....3 dni był o sianie i wodzie i wyszedł z tego.:)
Na koniec powiedzał weterynarz że jak raz miał ten byk wzdęcie to że teraz aby uważać na niego bo znów może dostac za jakiś czas.
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s