Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupuje ciągnik - 85 KM

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share blazo

blazo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 23:15

Kupuje ciągnik - 85 KM Cześć chłopaki, mój ojciec nosi się z zamiarem modernizacji gospodarstwa. W związku z tym szuka NOWEGO CIĄGNIKA. Niestety tu pojawia się wielki problem, gdyż nie podążał za tymi wszystkimi nowinkami i nie za bardzo wie za jaki sprzęt się brać. Mamy gospodarstwo - 30 ha, z czego 20 orne. Ciągnik ma mieć charakter uniwersalny, nie tylko do pola. Dobrze by było aby był kompatybilny z turem, którego przy dobrej cenie mógłby zakupić w jednym pakiecie. No i jak ognia pragnie uniknąć elektroniki. Wiem, że w dzisiejszych czasach jest to trudne ale szukamy czegoś co nie będzie nafaszerowane za mocno tymi udogodnieniami. Nie za drogie części i w miarę tani serwis. Może zbyt wiele oczekuje...
Zastanawialiśmy się nad NH,Zetorem, Deutz Fahrem. Jeśli chodzi o Deutz to model Agrofarm 410 DT E3 wersja D; cena w granicach 170 tys. zł -I TAKA CENA BYŁABY GÓRNĄ GRANICĄ.
Jak możecie, doradźcie coś. Pozdrawiam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupuje ciągnik - 85 KM Dzisiaj, 12:51
  •  

#2 Share GRZESIEK1684

GRZESIEK1684

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 23:29

Kupuje ciągnik - 85 KM a może nh t5040 86km elektroniki nie za wiele z ładowaczem też dobrze współpracuje :rolleyes:

#3 Share RafalJD

RafalJD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 23:38

Kupuje ciągnik - 85 KM Ja rok temu kupiłem JD 5720 80 km r turem. warty polecenia naprawde swietnie sie sprawuje z turem a spalenie jest tesz spoko. ok 8l
:rolleyes:

#4 Share lukasz150

lukasz150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 08:12

Kupuje ciągnik - 85 KM Mało elektroniki to ma Zetor Proxima, NH seria TD, NH seria T5000 ma trochę więcj ale też jeszcze w miarę :), Case JX, Farmtrac, Ale jak z ładowaczem tu szukaj z rewersem elektrohydraulicznym :)

#5 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 09 styczeń 2011 - 09:06

Kupuje ciągnik - 85 KM A może John deere 5080 w wersji G Lub M bo już wersja R to ma dużo elektroniki. A z konstrukcjo ramowo do ładowacza idealny

#6 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 09 styczeń 2011 - 09:06

Kupuje ciągnik - 85 KM jesli do 170 tys to moze John Deere serii 5M ? Dobry do ładowacza ale nie tak dobry jak seria 5R, warto by było zastanowic sie nad np. 5080R bo to ciagnik niemalże stworzony do ładowacza a w ciezszych pracach równiez sobie poradzi.
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#7 Share kaskader911

kaskader911

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:kubota m8540

Napisany 09 styczeń 2011 - 09:16

Kupuje ciągnik - 85 KM Kubota m8540 byłaby też dobrym sprzętem pod tura bo jest bardzo zwrotna i napęd 4x4 działa nawet przy pełnym skręcie bo cały napęd oparty jest na przekładniach stożkowym :) oryginalne silniki kubota w sumie całośc oprócz kół i układu pneumatycznego przyjeżdża prosto z Japoniw B) prosta pompa paliwowa na zwykłych wtryskach. Elektroniki jest bardzo mało bo tylko wałek WOM i przedni napęd włączany jest za pomocą złączy elektrohydraulicznych, rewers bez potrzeby użycia sprzęgła przy kierownicy świetnie wykonuje swoje zadanie;D i myślę że zmieściłaby się w tej granicy cenowej;]i najważniejsze bo obciążniki przednie, klimatyzacje, rewers, biegi pełzające i dużo innych dostajesz w standarcie :D pozdrawiam

#8 Share artur6180

artur6180

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:ciągniki i jescze raz ciągniki

Napisany 09 styczeń 2011 - 09:29

Kupuje ciągnik - 85 KM Ja to polecał bym ci Masseya 5425 w standardzie ma DYNA-4 EHR itp. Elektroniki to on już w standardzie
posiada sporo ale elektroniki nie należy się bać przecież to się nie psuje co drugi dzień lecz jak już to po przepracowaniu kilkunastu tyś motogodzin ale to i tak przeważnie z winy właściciela ale zauważ jak ta elektronika usprawniła by prace tego cięgnika gduż on ma pracować z ładowaczem gdzie pierwszożędno sprawo przy wyborze ciągnika radził bym sugerować się rewersem elektohudraulicznym ponieważ on będzie się żadzej psół ponieważ będzie on na sprzęgle mokrym a nie suchym co jest kolejnym atutem.
Ale jeśli to ma być ciągnik bez elektroniki i niedrogi w utrzymaniu to polecam NH T5040 w okrojonej wersji może on wyjść wcale bez elektroniki
Pozdrawiam

Edytowany przez artur6180, 09 styczeń 2011 - 09:32.

#9 Share Pawel250

Pawel250

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 styczeń 2011 - 09:32

Kupuje ciągnik - 85 KM NH TD np 5040 ma mało elektroniki i drogi też nie jest :)

Edytowany przez Pawel250, 09 styczeń 2011 - 09:32.

#10 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 09 styczeń 2011 - 09:33

Kupuje ciągnik - 85 KM JD 5080R do tura byłby najlepszy bo ma elektrohydrauliczny rewers a to bardzo fajna rzecz ale blazo nie chce elektroniki a tutaj jest jej już sporo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zetorek5011

zetorek5011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:moje maszynki i nie tylko

Napisany 09 styczeń 2011 - 09:48

Kupuje ciągnik - 85 KM Ja osobiście proximkę. Wygodna kabina , nie taka ciasna jak w tych NH i DF. Mało elektroniki.Wysoko się siedzi więc tym lepiej by operować turem.Co prawda za zwinna to ona nie jest . Cena przyzwoita.
Te NH odradzam . Jak dla mnie te mniejsze NH są wogóle niedorobione. Te większe owszem ale jeśli coś 80 km to tylko zetorek.
O DF się nie wypowiem . A;e też mają trochę taką sobie kabinę. Ale zauważyłem ,że DF rzadko mają tura przyłączonego. Ciekawe czemu?

#12 Share GRZESIEK1684

GRZESIEK1684

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 10:07

Kupuje ciągnik - 85 KM dlaczego mówisz że w nh jest mało miejsca w kabinie siedziałem w proksimie i różnicy nie widziałem poza tym że nh lepiej wykonany

#13 Share artur6180

artur6180

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 10:15

Kupuje ciągnik - 85 KM Kolego zetorek5011 i co z tego że wysoko się siedzi nic z tego nie wynika ponieważ zeby pracować turem najbardziej jest potrzebny luk dachowy i jak już wcześniej wspomniałem rewers elektrohydrauliczny dlatego jak najbardziej polecam MF który posiada jedno i drugie lub DF,JD niestety NH jeszcze nie posiada w luku dachowego.

Edytowany przez artur6180, 09 styczeń 2011 - 10:30.

#14 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 styczeń 2011 - 11:58

Kupuje ciągnik - 85 KM Ja polecam Lamborghini R3 85 (lub bracia w innym kolorze), tylko w wersji GS.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#15 Share bigosek54

bigosek54

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i sportem

Napisany 09 styczeń 2011 - 13:02

Kupuje ciągnik - 85 KM sąsiad ma proxime 85km te starszą z turem i mówi że jest za wąska na zakrętach go obala...jednak wysokość i wąskość robi swoje..

#16 Share blazo

blazo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 15:47

Kupuje ciągnik - 85 KM A jak u Zetora z serwisem ? Bo słyszałem, że serwis nie należy do najtańszych... A i pali dosyć dużo. Więc jak to jest ?

#17 Share lukasz150

lukasz150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 16:47

Kupuje ciągnik - 85 KM CO do Zetora to te nowe ponoć dużo palą ;/ A co do serwisu to nie wiem.

#18 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 09 styczeń 2011 - 16:56

Kupuje ciągnik - 85 KM To tak samo jak mówią że stare Zetory tak strasznie dużo palą. Narzekasz na spalanie w swoim?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#19 Share GRZESIEK1684

GRZESIEK1684

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 17:10

Kupuje ciągnik - 85 KM NH od 2010r zaczęły wychodzić z przeszklonym lukiem dachowym tak by najmniej czytałem i tak zapewniał mnie diler ja niestety mam jeszcze ten bez ale szczerze mówiąc trzeba naprawde wysoko podnieść (praktycznie do końca) żeby nie widzieć...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share artur6180

artur6180

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 20:41

Kupuje ciągnik - 85 KM GRZESIEK1684 ale t5000 zaczeły wychodzić z lukiem dachowym?
W grudniu takowego oglądałem i nie dostrzegłem żeby posiadał to okno :(

Edytowany przez artur6180, 09 styczeń 2011 - 20:42.