Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszenie w trudnych warunkach

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 21:35

Koszenie w trudnych warunkach Proszę o informację, kto ma jakie doświawdczenie w koszeniu w trudnych warunkach nazwijmy glebowych, czyli po prostu jak jest mokro. Jakie rozwiązanie pozwoli poprawić trakcję kombajnu
Optymalne rozwiązanie, to powiedzmy coś takiego:

Tylko koszt takiej jednej gąsienicy to pewnie niezłe pieniądze. Orientuje się ktoś może ile?
Jak się sprawdzają szerokie opony, takie powiedzmy 800 i szersze? Ja mam doświadczenie z 650. Szału nie ma, ale narzekać też za bardzo nie mogę oczywiście do pewnego stopnia).
Jak na trakcję w trudnych warunkach wpływa tylny napęd i oczywiście pytanie jeakie są koszty takiego usprawnienia?
Najbardziej interesują mnie te zagadnienia w kombajnach NH serii CSX, ale każde praktyczne spostrzeżenie z innej maszyny mile widziane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koszenie w trudnych warunkach Dzisiaj, 12:04
  •  

#2 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 styczeń 2011 - 22:36

Koszenie w trudnych warunkach W sumie to nawet nie źle to wygląda ale to już musi być bagno do koszenia QQ to będzie dobre :rolleyes: U mnie pewna spółka ma pola to takie by im się przydało bo co roku zostawiają kawałki nie skoszone :D

#3 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 23:16

Koszenie w trudnych warunkach ja Ci powiem tak...choćbyś opony i gąsienice nie wiem jakie założył to jak będzie bardzo mokro to i tak będzie kąpiel;] najprostszy sposób i stosunkowo w miarę tani są koła bliźniacze...a tylni napęd widział kiedyś kombajn w akcji lexa serii 500 miał pełen zbiornik i wjechał w podmokły kawałek zaczął siadać ale operator zauważył zaczął szybciej jechać i widać było że tył mu pomaga, tak samo jak w ciągnikach przód;]
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 styczeń 2011 - 00:06

Koszenie w trudnych warunkach

Tu widać bardziej jak sobie radzi w lekko ciężkich warunkach :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share xsysiek

xsysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:29

Koszenie w trudnych warunkach Dla ciągnika o mocy do 100 KM to chyba 15000$ od sztuki (dla samochodu terenowego to 35000$ za całość). Ale ile takie wielkie kosztują to nie mam pojęcia. To już lepszy jest tylny napęd i szerokie opony lub bliźniaki. Sam kosiłem jęczmień, który stał pod wodą i była to straszna walka, ale nie zakopałem się ani razu (opony 800) - znaczy się nikt mnie wyciągać nie musiał. Jakby były ciut szersze plus tylni napęd to byłoby dużo łatwiej. A pole wyglądało jak po bitwie - same okopy :)