Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat na przednim TUZ .

52 odpowiedzi na ten temat

#41 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 10:59

Agregat na przednim TUZ . ja potrzebuje 4m a wszyscy w koło mają 3m zreszta kto ci pożyczy taki sprzęt w sezonie siewnym ? :)
nie ma szans to tak jakbys poszedł do sąsiada i powiedział że chcesz żeby kosił dziś u ciebie bo jest pogoda a jutro u siebie bo ma padać :) wydaje mi się ze się mylisz z tym wspulchnianiem gleby te talerze powinny właśnie ją zagęścić a nie wspulchnić a na tym mi najbardziej zależy. rozglądam sie jeszcze za czymś zachodnim ale tam ceny mają kosmiczne więc wtedy taniej wyszło by kupic jakiś agregat aktywny na te gliny ale znowu na piaski taki agregat się nie nadaję więc i tak źłe i tak niedobrze. musze wybrac mniejsze zło. :)

http://www.landwirt....Messeregge.html
znalazłem jeszcze cos takiego :) wygląda solidnei i tez powinno zrobic fajna robote

Edytowany przez lukasz27, 13 styczeń 2013 - 11:02.

sprzedam kombajn fortschritt E 517

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat na przednim TUZ . Dzisiaj, 05:48
  •  

#42 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 13 styczeń 2013 - 11:05

Agregat na przednim TUZ . Ja nie mówię by Ci pożyczył w czasie siewu. Pożycz wcześniej nawet taki 3m i wjedź w pole na sucho, nawet bez ziarna, przejedź 50m i zobacz czy to jest to czego oczekujesz. Dodatkowo jeszcze będziesz miał łatwo porównać obszar robiony bez tego agregatu i z nim.
Ziemię zagęściłby Ci jakiś wał, czy to packer, czy gumowy, czy jakiś crosskill, ale nie talerze ewidentnie mające charakter tnący więc zagłębiające się w ziemię, a nie ją ubijające.
Niestety ... nie ma uniwersalnego sprzętu. Jak się ma skrajnie różne ziemie trzeba się liczyć z tym, że sprzęt trzeba mieć różny, dostosowany do tych ziem. :-(
Konstrukcja, której link podałeś wygląda naprawdę solidnie i ... niesamowicie ciężko. Przy 4 metrach będzie ważyła min. 1200 kg moim zdaniem. No i ta cena ... 4 razy większa niż polskie konstrukcje. :-(

Edytowany przez RafZielak, 13 styczeń 2013 - 11:07.

#43 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 11:09

Agregat na przednim TUZ . dokładnie tylko trzeba znaleść złoty środek żeby wilk był syty i owca cała :)
żeby za tym agregatem był jeszcze jakiś wał to by było idealne rozwiązanie pocieło by gline i dodatkowo przygniotło.

#44 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 13 styczeń 2013 - 11:18

Agregat na przednim TUZ . Pochwal się co Ty za agregat z siewnikiem ciągasz bo aż dziwne dla mnie, że on jest tak niesamowicie ciężki i że nie ma sposobu na jego wyregulowanie zgodnie z potrzebami by się tak nie zapadał.
Niestety nie widziałem przednich agregatów z ciężkimi wałami dogniatającymi. Większość ma raczej lekkie wały rurowe lub płaskownikowe. Inna sprawa to sens dogniatania, drapania i kolejnego dogniatania. Zdecydowanie jednak polecam się rozejrzeć za wałem do pługa zamiast dodatkowego agregatu przedsiewnego.

#45 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 11:36

Agregat na przednim TUZ . @RafZielak mówisz że wał do pługa lepiej bedzie no pewnie że tak bo już masz równe pole i zatrzymanie parowania ale ile tej mocy potrzeba do tego wału?? 140-150km na moich ziemiach a wał z przodu ciągnika mówie cały czas o Cambridge o szerkości 3m z agregatem upr-siewnym jest lepszym rozwiązaniem bo wystarczy 120-130km na spokojną pracę. Dodam że ziemia nie zagęszczona przed ciągnikiem a ciągnik i stosunkowo wąskich kołach zostawia po sobie koleiny jak siejesz w świeżą orkę pozatym jak mówiłem który agregat na tył ciągnika ma kopiowanie terenu bo te z agro-maszu to napewno nie mają. Nic dziwnego że nie widzisz sensu w tym na przodzie jak w twojej okolcy są same rurowe albo płaskownikowe no bo jaką to robote zrobi na glinie?? :huh:

#46 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 11:59

Agregat na przednim TUZ . W agregatach uprawowo-siewnych raczej kopiowanie terenu jest traktowane przez producentów jako zbędne bo one mają ten teren wyrównać, zniwelować wszelkie górki, dołki, koleiny zamiast powtarzać i jedynie spulchniać to co zastały na polu.
Oczywistym jest, że wał jaki by on nie był będzie potrzebował mocy. Oczywistym jest, że to zwykle w pługu ciągnik jest wykorzystywany najsilniej i dołożenie wału podczas orki jest najbardziej ryzykowne, ale ... skoro nasza Kubota mająca 105 KM daje radę ciągnąc na glebach 3B/4A pług 4x45 i podwójny, ciężki wał zębaty o szerokości 1,7 m to nie przesadzałbym z tymi 150 KM zwłaszcza z jakimś wałem typu Cambell. Sam Cambridge z przodu nie da rady rozbić brył ziemi po orce. Ogniecie to co zastanie niewiele ingerując w strukturę. A agregatów z zębami i Cambridgem nie widziałem. Nie pisałem też, że wszyscy u mnie mają same wały rurowe lub płaskownikowe tylko, że nie widziałem w ofertach producentów agregatów na przedni tuz z innymi niż właśnie takie wałami.

#47 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 12:19

Agregat na przednim TUZ . A kto produkuje takowe wały na przedni tuz co mówisz bo rurowy czy płaskowiniowy to dopiero mija się z celem?? Bo Cambridge i Cambel(ale tylko podwójny z ostrymi pierścieniami) to większość, zęby z przodu szerokie zęby maja za zadanie wyrównąć i rozbić cześciowo ziemie tzw włóka. Jeśli ciągacie taki pług z wałem 105km ciągnikiem to o czym my tu rozmawiamy gdzie umnie w 4 skibach porządnych 45-50cm na korpus chodzą ciągniki 120-150km.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 12:35

Agregat na przednim TUZ . Kto produkuje agregat na przedni tuz z wałami rurowymi lub płaskownikami ... ano właśnie wspomniany w 2 poście tego tematu Agro-masz. I tamten agregat krytykuje od początku swojej aktywności w tym temacie jako totalnie pozbawiony sensu.
Na zachodzie wiesza się z przodu w zasadzie tylko ciężkie wały jak np. wspominane przez Ciebie Cambridge lub Cambel i to ma sens. Agromasz chciał być lepszy i zdublował agregaty wieszając z przodu i z tyłu ciągnika bliźniacze konstrukcje, ale widać się z tego wycofał bo na ich stronie po tej konstrukcji nie ma już śladu.
Mamy miejsca gdzie oczywiście nie ma szans by ciągnąć jeszcze wały, ale ogólnie 105 KM do wspomnianego 4x45 (a może 4x40 ... muszę zobaczyć jak jest ustawiony) wystarcza choć wcześniejszy MF 3070 mający w teorii 93 KM dość często wymagał zdjęcia jednej skiby i po zmianie ciągnika stwierdziliśmy, że albo nowy jest dużo mocniejszy, albo tamten był totalnie zajechany. Konie na silniku to jedno, a drugim jest ile tych koni trafia faktycznie na koła. Początkowo zastanawialiśmy się czy Kubota będzie dobrym wyborem, a po 1,5 roku pracy uważamy ją za prawie idealny ciągnik. Tu faktycznie ten malutki bądź co bądź silniczek jest wykorzystany na maksa. Ciężko znaleźć chociażby drugi ciągnik w którym tak duży procentowo udział mocy silnika byłby możliwy do wykorzystaniu na wałku WOM.

#49 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 15:13

Agregat na przednim TUZ . agregat to kuhn combiliner integra. mam chyba zdjecie gdzies u mnie w galerii
jest strasznie ciężki i stąd moje problemy z siewem i szukanie rozwiązania żeby polepszyć ten siew,
a teb agregat co wspominasz to faktycznie jest bez sensu z przodu pchać bo po co 2 razy robic to samo mi zależy na wstępnym ugnieceniu gleby i rozbiciu brył na glinie stąd pomysł przedniego wału tego typu co pokazałem w linku

#50 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 15:47

Agregat na przednim TUZ . Ten co podłeś agro-masz to niezda egzaminu bo jest za lekki a doćisnąć nie dociśniesz zabardzo bo rama nie wytrzyma. Wybieraj coś z cambela albo cambridge i najlepiej z przodu żeby były szerokie łapy bo wąskie są nic nie warte. Cambel nawet pojedynczy wyjdzie drożej niż cambridge.

#51 Share myster

myster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 19:32

Agregat na przednim TUZ . Witam. Interesuje mnie jakis agregacik na tuza 3m. Wpadl mi w oko Agromasar Front Disc
Mial ktos do czynienia z tym sprzetem? Chcialbym wiedziec jak sie sprawdza w ciezszej ziemi?

Edytowany przez myster, 13 lipiec 2014 - 16:40.

#52 Share myster

myster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 16:51

Agregat na przednim TUZ . Witam> Mysle o zakupie jakiegos agregatu na przedni tuz co polecacie? CO myslicie o agromasar front disc? Uzytkuje ktos z forumowiczow? mam ciezkie ziemie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#53 Share paszczak

paszczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 18:01