Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat na przednim TUZ .

52 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 08 styczeń 2011 - 19:02

Agregat na przednim TUZ . Dysponuję dwoma ciągnikami z przednim TUZ (105 i 125 km) dotychczas miałem na nich tylko obciążniki ,myślę o ich wykorzystaniu do uprawy przedsiewnej . Jak się zachowuje ciągnik z agregatem pchanym ? Co polecacie przy uprawie gleby gliniastej ( wyrównanie + kruszenie ,głębsze spulchnienie +wyrównanie ).Z tyłu będzie typowy agregat uprawowo-siewny bierny .Pozdrawiam .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat na przednim TUZ . Dzisiaj, 09:35
  •  

#2 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 styczeń 2011 - 19:38

Agregat na przednim TUZ . No ja ci polecam agro-masza tylko być musiał spytać czy z packerem mają bo na gline tylko packer ty zobacz jak to idzie :)

#3 Share dawid0605

dawid0605

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 19:39

Agregat na przednim TUZ . Pytanie troche nie potrzebne ale z ciekawości pyta jakie masz te ciągniki ?

#4 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 08 styczeń 2011 - 19:47

Agregat na przednim TUZ . a co powiesz na coś takiego
Photo00294.jpg

#5 Share Dawid17Farmer

Dawid17Farmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 20:01

Agregat na przednim TUZ . To z agro-maszu jest bardzo fajne znajomy ma i sobie chwali.

#6 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 20:29

Agregat na przednim TUZ . Ja mam zamiar pchać wał typu Croskill-Cambrige 3m z tym , że jest on zbudowany w ten sposób ,że jest podzielony na jakby 10 sekcji na sprężynach (wydaje mi sie to dobre przy kopiowaniu pola ) i zastanawiam się czy nie dołożyć łap z przodu aby spulchniać i równać pola.

Sebau1212 jeśli dołożyć do takiego agregatu (na TUZie) z tyłu Packera to na 100% będzie on się zapychał i zaklejał na mokrej glinie a co do filmiku to nie wiem czy jest sens pchania i ciągnięcia identycznego agregatu ;)
lepiej już by było jakby wał przed siewnikiem byłby pełny B) pozdro

Edytowany przez boku27, 08 styczeń 2011 - 20:31.

#7 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 08 styczeń 2011 - 20:39

Agregat na przednim TUZ . Tak dobra rzecz na przodni TUZ, ale jak masz Amortyzowaną przednią oś to nawet nie masz co kombinować.. Amortyzowana oś nie nadaje sie do pchania agregatu. Podczep do ciągnika który nie ma amortyzacji osi przedniej. Super sprawa, bo przed tobą to wyrówna a ten na końcu doprawi. :)@Duzy1 dobrze mowi, jak chcesz na gline to wes to co on poleca :)

#8 Share rolnik9595

rolnik9595

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 111 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 20:42

Agregat na przednim TUZ . Też jestem za agregatem z przodu :rolleyes:
Jeżeli miałbyś ewentualny problem z wyborem firmy to polecam Agro-Masz ;)
Mam taki (co prawda na tył) no ale pole po nim jest równiutkie i niema żadnych brył.

#9 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 08 styczeń 2011 - 20:53

Agregat na przednim TUZ . Dzięki za odpowiedzi ! mam nadzieję że temat się rozwinie . Dodam .że agregat bierny ma 3m.Myślę siać ciągnikiem 125km ( Steyr 9125 )jest na sztywnej osi. Z założenia chcę zrezygnować z bronowania orki (plug obracalny, ażur ) Mam koła i osie od Cambella , ale na glinie ich nie widzę .Zgadzam się z Boku27. Jeśli chodzi o koszty to nie będę szalał, coś używanego lub sam połączę jakieś wały i zęby .

#10 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1191 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 21:01

Agregat na przednim TUZ . Yyy a co ma do tego amorka ośki? Ustawiasz ramiona w TUZie w pozycji pływającej i jest okej..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 08 styczeń 2011 - 21:24

Agregat na przednim TUZ . jeszcze co takiego znalazłem
FrontTerraC.JPG

Edytowany przez Duzy1, 08 styczeń 2011 - 21:24.

#12 Share kilonek

kilonek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 14:43

Agregat na przednim TUZ . co do tego filmiku to dlamnie taki zestaw to jest bez sensu
bo te 2 agregaty działaja zupełnie tak samo
juz lepiej na przód dac wał Cambel a z tyłu agreget z dobrym wałem packer lub Croskila
albo najlepiej agregat aktywny, wtedy na lzejszych i średnich glebach mozna zapomniec o przednim agregacie lub wale

#13 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 25 kwiecień 2011 - 09:59

Agregat na przednim TUZ . Witam agrofotowicze już dawno nikt nie pisał w tym temacie no ale mam pewien dylemat otóż posiadam brone wirnikową niemeyer 3m z wałaem packera i jestem zadowolony z jej pracy ale jest pewien niedosyt ponieważ mam troche gliniastych pól do obrobienia, troche rędziny i przy uprawie po świeżej orce gleba mogłaby byc lepiej rozdrobniona i zastanawiam się nad czymś na przedni tuz. Co byście doradzili ? zastosowałbym wał campbella ale trudno zdobyc pierścienie, czy lepiej zastosowac 2 rzędy zębów czy talerzy ? jaki wał jeśli z tyłu mam packera ? Myślałem nad taką kombinacja: wał campbella +2 rzędy żębów+ wał ale chyba za długi by był....Aha ciągnik to pronar 1221A
zobacz załącznik:

Załączone miniaturki

• Zdjęcie0761.jpg
  • Zdjęcie0587.jpg

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#14 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 25 kwiecień 2011 - 11:02

Agregat na przednim TUZ . Słuchaj wał campbella jest o lepszego osiadania gleby. Do rozkruszenia lepszy będzie wał crosskill lub cambrigde.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#15 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 11:07

Agregat na przednim TUZ . podwojny campbell z waskimi ostrymi pierscieniami lepiej rozkruszy bryly w takiej ziemi niz crosskill czy cambridge.

tamte dwa bez wczesniejszego spulchnienia nic nie zrobia w ogole.

tylko wydaje mi sie, ze kon nie da rady.

tutaj pojedynczy z wloka. tylko jest pewne, ale.
raz, ze wymagaja sporo mocy (o czym wspominalem), zeby dobrze pracowaly musza byc ciezkie, dobrze wykonane tego typu narzedzia sa drogie.

skoro to ma isc przed brona wirnikowa, to przerob stary kultywator z 2 czy 3 rzedami lap, tak aby mozna go zapiac na przedni tuz i osiagniesz ten sam efekt jesli chodzi o rozbicie bryl za minimalne pieniadze i spokojnie ciagnik wystarczy.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#16 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 25 kwiecień 2011 - 14:06

Agregat na przednim TUZ . Myślisz że wystarczy? no to pomyśle nad tym i może masz racje że nie ma co dużo wymyślac... A mam jeszcze jedno pytanie trochę nie związane z tematem ale tak przy okazji: Jak lepiej jest stosowac wał cambella przy pługu czy na przedni tuz ????

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#17 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 14:41

Agregat na przednim TUZ . przy plugu.

w tamtym roku ojciec tak pod buraki uprawial. w tym roku zrobilem doswiadczenie, jesli okaze sie, ze lepiej jest zrobic wszystko za jednym przejazdem ze wzgledu na wilgoc, a raczej jej brak to bede rozwijal ten projekt.
mam ciagnik z zapasem mocy, wiec jak najbardziej mam pole do popisu, przed kultywatorem chce zastosowac jeszcze wloke.
najlepiej by bylo zastosowac jeszcze jakies trzymanie prawidlowej glebokosci pracy, mozna zastosowac kolka, ale najlepiej sie sprawdza wal.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#18 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 18:43

Agregat na przednim TUZ . tylko coś dymi z tym zestawem na filmiku. lepsza by była przed agregatem włóka ona lepiej równa niż strunowy wał

tylko coś dymi z tym zestawem na filmiku. lepsza by była przed agregatem włóka ona lepiej równa niż strunowy wał, odniosę się do przedmówcy. Ale czasami lepiej jest zrobić przed południem to zanim zrobisz to przewieje i lepiej się sieje, ale ja również jestem zwolennikiem 1 razowego przejazdu belarus+brona wirnikowa+siewnik zawsze zrobisz szybciej i wszystko robisz na raz, myślę nad dorobieniem włóki przed broną oraz zrobienie dodatkowych bron z podwójnymi wałkami strunowymi które podczepił bym na hydropak zamiast siewnika gdy będę robił na buraki. Bo w tym roku gdy robiłem i było troszki mokro to wał packera zlepiał ziemię i marnie to wyglądało, więc podczepiłem 4 brony lekkie na hydropak i od razu było lepiej. Myślę że te 2 wałki strunowe które dorobie do bron dadzą jeszcze lepszy efekt.

Edytowany przez piotrb14, 25 kwiecień 2011 - 18:48.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#19 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 18:44

Agregat na przednim TUZ . odświeże troche temat czy ktoś ma coś takiego . jeżeli tak to piszcie czy jest to warte uwagi.
http://allegro.pl/ag...2928499815.html
sprzedam kombajn fortschritt E 517

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 12 styczeń 2013 - 20:12

Agregat na przednim TUZ . Wygląda dobrze choć zakład ślusarski go produkujący nie jest zbyt znany i osobiście dwa razy bym sie zastanowił czy ryzykować.

Inna kwestia ... patrząc na filmiki czy to AgroMaszu czy inne ... jaki jest sens pchania jednego agregatu i ciągnięcia drugiego? Nie wystarczy jeden. Wydaje mi się, że to jednak delikatny przerost formy nad treścią.