tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

rafto    32

800 l na 15 ha to duża przesada :o może masz nieszczelności w ciągniku bo to wręcz niemożliwe żeby tyle spalił :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Ja dziś siałem do 4 rano, zasiałem po raz pierwszy repak.

zaorałem przed deszczem a spadło moze 5/6 lirów.

W zmoczoną wierzchnią warstwę siałem do upadłego i zasiałem 15 ha.

Na talerzówkę, orke i siew agregatem aktywnym poszło mi 400 litrów paliwa, ale ziemie lekkie V klasa., ale bryły przy orce straszne

Odmiana Monolit, ok 3 kg na ha.

Niestety jest juz za sucho na oprysk doglebowy, będziemy walczyć z chwastami później.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

proszę o opinie

sieje pod rzepak 150 polidap 46P/18N/5S i korn kali (40% K2O) magnez (6% MgO), siarkę (12,5% SO3) oraz sód (4% Na2O)

 

100kg jesień/100kg wiosna

 

czyli wychodzi w czystym składniku 31,5kg siarki w czystym składniku.

 

Nie stosuje saletrosanu tylko 2 razy saletra, jest to wystarczająca ilość siarki na plon około 4ton.nie stosuje siarczanu magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Kto zaryzykował ten zaryzykował,jak się nie uda to na wiosnę qq bedzie tylko zobaczymy jak w tym roku cena sie ukształtuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Kuilem odmiane Monolit i mam dylemat ile kg wysiac?

 

wczoraj zasiałem 3,1kg/ha co dało mi ok 60 roślin/m2

obniżyłem ilość roślin z sugerowanych 75szt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Panczo, czemu obniżyłeś ilość???

 

Bo ja przez własna głupotę podzieliłem 12 na 3 i wyszło mi 3 zamiast 4 i tak ostawiłem siewnik i po co te studia skoro 12 na 3 to 3.

 

Ale może na suszę 50 roślin na słabej glebie wyjdzie lepiej??? czy się tylko pocieszam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

To grubo jak 800l poszło na 15ha, mi na 14ha na orkę z wałem poszło 210l i na siew z agregatem dużym ciągnikiem posżło pewnie ze 100l i to wszystko. Orałem przed deszczem niemal w betonie, gleba średnia więc nie wiem jak może pójść aż 800l paliwa na 15ha. Co do siewu to też już zasiałem przed ostatnim deszczykiem i od razu zapryskałem na wilgotną glebę, troszkę grudek było ale nie powinno być źle. U mnie sporo ludzi dopiero orze bo czekało na deszcz.

 

 

800 l na 15 ha to duża przesada :o może masz nieszczelności w ciągniku bo to wręcz niemożliwe żeby tyle spalił :o

 

 

przesadzilem troche! sam po napisaniu postu zastanowiłem sie czy to nie zadużo? podczas gdy ja orałem ojciec talerzował ściernisko w sumie 20ha i zasiał efa 6ha i talerzował raz jjeszcze . poza tym 15ha orki + walowanie po orce + uprawa agregatem 2x to minimum aby rozbic bryły +siew z agregatem+ wałowanie po siewie. jeden kawałek 3.2ha orałem 6godzin z minutami powoli bo scinało sruby jak zapałki meka. nie orka ale taki los. ogółem wyszło 600l bo w bakach zostało jeszcze. działałem na dwa ciągniki. chyba że stary handluje ropą na boku trzeba przylukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

u mnie na kawałkach zasianych w sobotę to choć po wierzchu przeschło to tak jak poruszam w spód z 3cm jest ciemna ziemia i czuć wilgoć, a rano przeważnie jest mocna rosa to na pewno coś daje bo widać różnice rano w wieczorem 

i mam pytanie czy bryły i resztki słomy mogą utrudniać wschody i zaszkodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

wczoraj zasiałem 3,1kg/ha co dało mi ok 60 roślin/m2

obniżyłem ilość roślin z sugerowanych 75szt 

 

Myślę  że  i  tak posiałeś minimum 75 sztuk. Ja siałem siewnikiem punktowym miał ustawione 27 sztuk i wychodziło 1 kg/ha mi przestawił na 37 sztuk, jeszcze nie zwazyłem, ale lekko powyżej 1 kg/ha pewnie wyszło.

 W tamtym roku Szerloka  tym siewnikiem 27 sztuk wychodziło nie całe 0,5 kg/ha, tylko tej odmiany. Myśleli że siewnik się popsuł, ale znajomeme 3 siewniki też tak siały, więc to nie możliwe żeby 4 siewniki  tylko przy tej odmianie się popsuły.

Podstawowe pytanie, czy ktoś pokusił się policzyć te nasiona naprawdę, bo tylko wierzymy tylko w to co napisane, a nasion naprawdę jest 2,5 miliona zamiast 1,5 napisanego.

W takim przypadku siewnik punkotowy  wysiewa naprawdę to co jest, a  nie co jest napisane na opakowaniu.

 JA wysiałem Striip Tilem 1, 1 może, a zwykłym 2,4 max, mieszańce i hybrydy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

W ubiegłym roku wysiewałem znajomemu 2,2kg/ha. Plon z jednego (lepsza gleba) kawałka przekroczył 5t, z drugiego 3,5t (na 1 ha). Odmiana populacyjna, siew około 25 sierpnia. Zwykłym siewnikiem, rozstaw rzędów 26cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Co polecicie Panowie na zabieg przeciwko pchełkom, śmietce, gnatarzowi i chowaczu? I w jakiej fazie wykonać ten zabieg, chciałbym żeby ten zabieg był zapobiegawczy a nie interwencyjny. Rzepak nie zaprawny zaprawiony od insektów.  Może Decis Mega 50 w dawce 0,2l/ha ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Panczo, czemu obniżyłeś ilość???

 

Bo ja przez własna głupotę podzieliłem 12 na 3 i wyszło mi 3 zamiast 4 i tak ostawiłem siewnik i po co te studia skoro 12 na 3 to 3.

 

Ale może na suszę 50 roślin na słabej glebie wyjdzie lepiej??? czy się tylko pocieszam

 

Po prostu uważam że 75 roślin to za dużo dla tej odmiany bo lubi się położyć... Korcilo mnie zasiac jeszcze mniej ale przez tą suszę nie chciałem ryzykować...

Zobacz w mojej galerii jak zasialem rzepak chagall w zeszłym roku... Tak kiepsko powschodzil że w sciernisku po kombajnie rośliny były dosłownie co krok a mimo to oddał prawie 3t...

 

Myślę  że  i  tak posiałeś minimum 75 sztuk. Ja siałem siewnikiem punktowym miał ustawione 27 sztuk i wychodziło 1 kg/ha mi przestawił na 37 sztuk, jeszcze nie zwazyłem, ale lekko powyżej 1 kg/ha pewnie wyszło.

 W tamtym roku Szerloka  tym siewnikiem 27 sztuk wychodziło nie całe 0,5 kg/ha, tylko tej odmiany. Myśleli że siewnik się popsuł, ale znajomeme 3 siewniki też tak siały, więc to nie możliwe żeby 4 siewniki  tylko przy tej odmianie się popsuły.

Podstawowe pytanie, czy ktoś pokusił się policzyć te nasiona naprawdę, bo tylko wierzymy tylko w to co napisane, a nasion naprawdę jest 2,5 miliona zamiast 1,5 napisanego.

W takim przypadku siewnik punkotowy  wysiewa naprawdę to co jest, a  nie co jest napisane na opakowaniu.

 JA wysiałem Striip Tilem 1, 1 może, a zwykłym 2,4 max, mieszańce i hybrydy.

Tomek masz jakiś sposób liczenia? Chociaż do zimy coraz bliżej wiec czasu powinno być dużo :-):-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Też wczoraj posiałem Monolita. Zobaczymy czy coś z tego będzie bo w niektórych miejscach to ciągnik normalnie się topił w tym pyle  :D
Ja w tym roku pryskam po wschodach bo jest za sucho żeby pryskać zaraz po siewie. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Wyszlo okolo 110 litrow na 4.5ha rzepaku (oranie, siew nawozu, bronowanie, zbieranie kamieni :D(Tutaj akurat bylo robione C-330M) i sianie) To chyba nie duzo, MF 3085 :)

Rzepak posiany wczoraj, około 5kg-5.5kg/ha (sialem swoj i dlatego az tyle :P). Pod koniec siania zaczelo padac, troche zmoczylo, bo za agregatem juz sie nie kurzylo, ale i tak za wiele to nie dalo. Teraz dopiero nadaja u nas cos na czwartek, ale to tez nie wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U mnie zależnie od odmiany , wyszło na ha od 2,1 do 3,05 kg na ha czyli obsada wyszła około 45 sz na metr  , a na cała uprawe pod rzepak 9,5 ha ,siew nawozu20 l  orka 125 l , uprawa 60l i siew ok 50 l na całość 255 l


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

U mnie zależnie od odmiany , wyszło na ha od 2,1 do 3,05 kg na ha czyli obsada wyszła około 45 sz na metr  , a na cała uprawe pod rzepak 9,5 ha ,siew nawozu20 l  orka 125 l , uprawa 60l i siew ok 50 l na całość 255 l

strasznie ekonomiczny masz tec ciagnik, 13l orka na ha , 6l uprawa  co to za marka tej maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

ja tez będę pryskać dopiero po wschodach nie chce ryzykować bo jeśli nie skiełkuje to może za miesiąc będzie można chociaż przesiać pszenicą ozimą. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

ja zaryzykowałem i poszedł Metanazex 500 SC 1,5l/ha + Kalif 360 CS 0,25 l/ha. Podczas oprysku od ciśnienia cieczy z lanc ziemia 3a, b się kurzyła. Zobaczymy jak będzie.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michael31    36

proszę o opinie

sieje pod rzepak 150 polidap 46P/18N/5S i korn kali (40% K2O) magnez (6% MgO), siarkę (12,5% SO3) oraz sód (4% Na2O)

 

100kg jesień/100kg wiosna

 

czyli wychodzi w czystym składniku 31,5kg siarki w czystym składniku.

 

Nie stosuje saletrosanu tylko 2 razy saletra, jest to wystarczająca ilość siarki na plon około 4ton.nie stosuje siarczanu magnezu

 

polidap zawiera 5%S czyli w 150kg polidapu masz 7,5kgS

Korn Kali ma 12,5% SO3 co jest równe 5%S (1%S=0,4%SO3) to w 200kg masz 10kgS

w sumie masz 17,5kgS w czystym składniku (a nie 31,5 kg) co jest wystarczające na około 2tony a nie jak piszesz 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

strasznie ekonomiczny masz tec ciagnik, 13l orka na ha , 6l uprawa  co to za marka tej maszyny?

 

Ciągnik to Belarus 952.3 , siewnik unia plus s 400 agregat uprawowy grano shark 3 m , pług ibis


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

pryskał ktoś agil'em 100ec na pszenice ozimą w rzepaku? dobrze działa? bo u mnie po gradzie teraz sporo rośnie w rzepaku. W jakiej fazie rzepaku i pszenicy najlepiej pryskać?

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

19 sierpnia posiałem 7 ha odmiany DK Exprit po 2 kg/ha,dostał nawóz NPK 7-15-25 po 280kg/ha. ładnie juz wschodzi bo warunki sprzyjały. Ta sama odmiana posiana 28 sierpnia, zaraz po dość sporym deszczu na słabej ziemi i popryskany doglebowo RSM+Pentigan+Kalif+Metazanex, myśle ze w połowie tygodnia pojawią sie pierwsze wschody. Powschodowo mieszanka Metazanex 1,5l/ha+Navigator 250ml/ha

Edytowano przez Kamilaszniewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj