tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

yacenty    3864

u nas od 3 lat robimy tak, że obserwujemy pogodę i próbujemy wjechać w ostatni dzień kiedy temp w nocy spada do -5. Zwykle jest to pierwszy tydzien marca (Dolny Śląsk).

Raniutko na zamarzniętą ziemię można nawet dużym sprzętem wjechać i się nie topi.

Dajemy ok 80-100 kg N, później po 2-3 tygodniach wjeżdżamy z 2. dawką, tym razem ok 80 kg N


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niepewny    0

Panowie ja planuje sypnac trzy dawki po 200kg saletry i mysle ze to tez powinno zdac egzamin. Jak myslicie? A zaczne sypac ino sniek stopnieje bo go dzisiaj troche sypnelo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja tez w ubiegłym roku celowałem w oststnie dni z przymrozkiem wjechałem rano rozsiałem i było git. na IVb miałem 4t :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Niedaleko mnie na początku tygodnia już duże gospodarstwo siało saletrzak na rzepak, my czekamy do ostatnich mrozów z saletrą ;) a Wy kiedy zamierzacie ruszyć ??

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

tak za 2 tygodnie :) chyba że będzie nawrót zimy to później

Edytowano przez malkolm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0

My planujemy koniec lutego początek marca, z resztą większość zapewne tak planuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Galera podobno praktycznie wszystko bierze my rowniez bedziemy ja stosowac ale drogie jest to cholerstwo ale co zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie jest tak strasznie droga jest Galera, litr za 440 i 3 hektary z litra, to wyjdzie koło 145 zł/ha, raczej nie zła cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Drodzy rolnicy!

Co mam zastosować na rzepak wiosną na mak polny?

kerb 50 wp ma we wrazliwych mak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Galera podobno praktycznie wszystko bierze my rowniez bedziemy ja stosowac ale drogie jest to cholerstwo ale co zrobic.

dla mnie taki super środek to nie jest na wiosnę jary rzepak odchwaszczałem to przedewszytskim komosa była


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co na 1 dawkę: saletra czy saletrosan? Kiedy lepszy efekt nawożenia siarką?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

gdzie można zakupić źółte naczynia pułapki ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Takie Naczynia daja jak kupujesz środki ochrony roslin . A te drobne chwasty zgina po zimie jak masz dobra obsade na m2 rzepak ruszy zaslon im swiatlo i chwasty zgina te co przetrwaly.Chyba ze masz ich duzo to kombinuj bo puzniej bedzie ładnie Czerono niebiesko na polu:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Co na 1 dawkę: saletra czy saletrosan? Kiedy lepszy efekt nawożenia siarką?

 

Saletrosan przy jednym przejezdzie masz siarke i azot.

 

gdzie można zakupić źółte naczynia pułapki ?

 

A zwykłe plastikowe miski się nie będą nadawać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saletra ma więcej azotu w formie azotanowej więc zadziała szybciej. Na rzepak pójdzie saletra i saltrosan, zostaje kwestia co na 1 a co na 2 dawke.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Saletrosan, dostarczysz siarkę co poprawi pobieranie azotu przez roślinę, je też saletrosan na pierwszy rzut azotu w formie azotanowej powinno wystarczyć przy dawce ~80kgN/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli obrałem słuszną koncepcję ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez mam takie pytanie co zastosowac 1 dawce a co 2 dawce saletre saletrosan czy polifoske 21 i w jakich dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

w zeszłym roku daliśmy najpierw sam azot, później azot z siarką

w tym roku próbujemy na odwrót, najpierw z siarką (100kg N), a później sam azot - 80kg

jak wypali dam znać w sierpniu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

W tych doświadczeniach niemieckich jakie byly opisane w T.A. azot z siarka szedł na 2 dawke i powiem ze to mnie dziwiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

kup zwykla zolta miske ze sklepu za 2zl i bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj