tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

tespis17    23

Kolego @adrenalina a nie ciągną Ci do tego rzepaku dziki??? Bo Ja tak robiłem Jak Ty ale w tym roku zrezygnowałem ponieważ mi strasznie ryja rzepak.

 

Kolego @jaco myślę że starczy na 3t/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Kolego tam gdzie pojawialy sie dziki mam teren ogrodzony siatką i niema sladów dzików ani saren .Tylko sasiedzi sie skarżą sie ze im teraz pola ryja:P Ogrodzenie nie jest drogie a masz spokoj na wiele lat jak zrobisz to dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

u mnie dziki na kukurydzy się zatrzymują więc rzepak jest bezpieczny

a co do nawożenia to stosuję tylko mineralne typu: Lubofos pod rzepak, trochę polifoskej 6 i saletra.

sypie średnio 3,4 t/ha ale bywało już lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

no ja trochę tego pola mam to więc nie taka prosta sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

zastanowię się bo w moim wypadku to potrzebne jakoś 14km ogrodzenia średnio licząc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

KOlego my przy wiekszym zamowieniu zeszlismy z siatka do okolo. 1.50zł (1,6 wysoka)za Mb a slupki netto 12zł zbrojony 2.20wysoki slupek co 6 metrów wstawia sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4

KOlego my przy wiekszym zamowieniu zeszlismy z siatka do okolo. 1.50zł (1,6 wysoka)za Mb a slupki netto 12zł zbrojony 2.20wysoki slupek co 6 metrów wstawia sie.

 

 

A koło łowieckie nie chciało ogrodzić na swój koszt a w zamian zrzekasz się odszkodowania np na 8 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Kolego koło nic niechce dokladac zgrywaja cwaniakow ze im wszysko wolno .A zwykly czlowiek im nic niemoze a pozatym ktory rolnikowi sie chce z nimi użerac a puzniej i tak uznaja ze masz za malo szkody choc na polu widac ze jest wiecej.Jeszcze wszystko zalezy na jakie kolo trafisz i wladze jego.Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4

To są Wasze pieniądze jak oni zgrywają w cwaniaków to Wy tez musisz być cwani. Zbierać dokumentacje fotograficzne, przyprowadzać sąsiadów na pole wyzywać mediatora z urzędu gminy a jak to nie pomoże to pozostaje sąd i następnym razem inaczej będą rozmawiać. Jakie powierzchnie masz ogrodzone czy siatka ochrania w 100%. Bo znam przypadki gdzie siatka nie zdawała egzaminu przerywały wyginały i tak do kukurydzy się dobrały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Ja mam 15 ha ogrodzone poniewaz pole znajduzje sie w środku lasu i musialem a teraz niema sladu zwierzat na polu .siatka jest mocna słupki betonowe nie przejda chyba ze Jelenie lub jakies konie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

Czy jeżeli na pierwszą dawke dam około 350kg saletry to ile walnąć siarczanu z 200kg wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Kolego @adrenalina czy postawiłeś siatkę tzw. leśną (autostradowa) czy zwykłą ogrodzeniową?

Czy długo już Ją masz bo u mnie podejrzewam że by zginęła pewnie razem ze słupkami.

Czy pod siatką dałeś też coś czy nic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Dzięki chłopaki za odpowiedzi :D na AF zawsze można polegać :D


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Kolego @Tespis17 siatke mam juz 3 rok pole bylo oborane pługiem lesnym slupki wkopywalem na 50cm w bruzdzie siatka lesna z dolu male oczka i gróby drut na dzika po zalozeniu siatki w bruzdzie przysypalem ziemia i niema szans ze ktos ja ukradnie chyba ze jakis desperat.Wczoraj bylem ogladac i niema sladow zniszczenia przez zwierzaki.Odrodzenie 15 ha w 3 osoby zajelo nam 5 dni.Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Niewiem jak dziki ale mam sarny i nie widzi mi się grodzić siatką problem z pryskaniem żeby nie zaczepić czy koszeniem bo nie cofniesz do tyłu zabardzo przy pierwszym przyjezdzie. Do tego sam koszt postawienia jeszcze przy 10ha to może się opłaca i jesli przy lesie. Ty masz to na szczelnie zrobione, jęsli tak to co brama/furtka jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Zrobiona jest brama 5 metrowa aby wszystko sie zmiescilo. z pryskaniem niema problemu masz sciezki i nimi jedziesz wiec nie zachaczysz chyba ze ktos nieuwaza to jego problem tak samo z koszeniem wiekszy poprzeczniak i niema problemu z nawracaniem.Koszt postawienia na 10 ha wyniesie okolo 5 tys zlotych + praca.Wiec to nie sa żadne koszty przy cenach zboza .POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63
Napisano (edytowany)

To ty masz jedno pole a w moim przypadku ja mam kilka lub nawet kilkanaście działek mniejszych a sarny do rzepaku lecą jak muchy do gówna, tym bardziej że w okolicy lasy a rzepak mam tylko ja i sasiad ;[

Edytowano przez Wojtek987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23
Napisano (edytowany)

Dzięki kolego za odpowiedz @Adrenalina.

Gdybym miał jeszcze jakieś pytania dotyczące samego montażu zwrócę się o pomoc do Ciebie kolego.

Sarnami to bym się tak nie przejmował- rzepak odbije. Rok temu jak pryskałem to jedna mi nawet przez lance przeskoczyła. Ja mam akurat w jednym kawałku 30h. Sprawdzałem koszt moim zdaniem nie jest aż taki wysoki.

Martwi mnie jednak to że potrzepywałbym pisemnej zgody sąsiadów. Z jednej strony mam Skarb Państwa z drugiej strony mam nowobogackiego który na polu się wcale nie pokazuję. Tu byłby największy problem.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudas83    6

Witam pierwsze siewy nawozu juz sie zaczynają w moim rejonie kuj-pom gm.Kcynia PUH Chemirol juz siali, kiedy wy zaczynacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

ja posiałem w zeszłym tygodniu a w przyszłym planuję kosić :D :lol: Bo jak to inaczej skomentować. Co poradzić napalonych nie brakuje najwidoczniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Witam pierwsze siewy nawozu juz sie zaczynają w moim rejonie kuj-pom gm.Kcynia PUH Chemirol juz siali, kiedy wy zaczynacie ?

 

przed 1 marca to raczej nie azot, być może kizeryt, potas, wapno lub jeszcze coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj