tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matyziak    6

U mnie to samo, w galeri mam zdjecie. na hektarowej działce było do 20 saren... radziły sobie z 30cm sniegiem, ale jak snieg zszedł, to sarny przestały nekac rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ostatnio byłem w polu i zauważyłem że wolą sąsiada pszenicę od rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kramer    0

Koledzy gdzie w podlaskim lub mazowieckim chodzi mi o okolice rzeki bug mogę dostać nawozy korn kali lub kizeryt wiem że na zachodzie polski to nie jest problem jednak wschód nie ma żadnych dystrybutorów tych nawozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

U mnie też problem z sarnami, całymi dniami nie przesiadują ale co jakiś czas pojawia sie ok 20 sztuk na moich 2 hektarach. I tak miałem małą obsadę jesienią a one mi jeszcze zmniejszają. Tego cholerstwa jest za uzo, ale pewnie myśliwi sobie specjalnie zostawiają na rozmnażanie, a później mają co jeść. Parę lat temu rzadko się spotykało sarny a teraz jest ich pełno. Nie wspominając, że nie robią nic pożytecznego. Jak śnieg zejdzie to zrobię zdjęcia i będę walczył. Zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

kolego myśliwy żeby mógł zjeść jakąś zwierzynę to albo musi zapłacić za nią albo zakłusować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32
Napisano (edytowany)

U mnie też sarny wyrządziły sporo szkód :/ Starsze liście prawie żółte, rzepak kolorowy temp. przez kolejne dni koło 6 na + :/ znowu dziwna zima :/

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Witam wszystkich! U mnie też z rzepakiem nie wesoło, sarny szkody robią, teraz odwilż, w lutym mają być mrozy, dużo liści śnieg poobłamywał bo jesienią rośliny były bardzo wyrośnięte, a grubość szyi korzeniowej to 6mm. Czarna rozpacz!!!!


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Dobry pomysł chyba też kupię wodery. To najwyżej w poniedziałek posypię bo jutro nie zdążę. Zawsze k.....a drugi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Poczytaj kiedy potas wiosną na oziminy i potem pogadamy o bogatych rolnikach ;)

 

@Lukaszjarm z jakiej części polski jesteś?? Zachód może bedzie już walił w połowie lutego siarkę i azot jeżeli bedzie widać koniec zimy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

z opolskiego nysa glucholazy mi sie przez pomylke napisalo 2 tygodnie ale mysle o 3 tygodniach po 20 stym juz sypia u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

U nas zawsze sól najszybciej sypiemy to jeszcze w lutym na śniegi ale śniegów narazie brak;] wtedy szybciej śnieg puszczał i nizin nie zalewa tak mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

srodek zimy a nawoz sypia,ale mamy bogatych rolnikow

Dlatego są bogaci bo w polu robią nawet zimą.

Ja planuje pod koniec większych mrozów, czyli koniec lutego początek marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

U nas zawsze sól najszybciej sypiemy to jeszcze w lutym na śniegi ale śniegów narazie brak;] wtedy szybciej śnieg puszczał i nizin nie zalewa tak mocno

 

Kucheną to ja też na chodnik :D

 

@poosa21 Ja tez myśle początek marca tylko na podlasiu różnie to może być :D rok temu daliśmy tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

nie planuje siac soli potasowej wiosna poniewaz nie zauwazylem kozysci w porownaniu z nawozeniem jesienia.jeszcze zima nie powiedziala ostatniego slowa to moze nie planujmy za duzo ,aby sie nie zdziwic jak w ubieglym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Koledzy, mam 12ha rzepaku ozimego, VISBY oraz KOLUMB 1/1.

Planuje wysiać na nie:

400 kg/ha Saletry 34%

150 kg/ha Nitrofoski 23-5-5

150 kg/ha Polifoski 21

Jaką kolejność proponujecie ?

Myślałem żeby na pierwszy rzut dać 200 kg/ha saletry oraz 150 kg/ha polifoski, później reszta saletry i przed kwitnieniem Nitrofoske. Dobry pomysł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Kucheną to ja też na chodnik :D

 

 

 

Tomek90@ Sól potasową.Na żuławach wiślanych tak robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

Ja planuje dać na zamarznięta ziemię 350kg/ha Saletrosanu póżniej 300kg/ha Saletry tylko niewiem czy rozdzielić saletrę na dwie dawki. Nie za mało nie za dużo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj