Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11306 odpowiedzi na ten temat

#1621 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 kwiecień 2012 - 04:02

Rzepak i nawożenie [połączone] Rzepak na tone nasion bierze jakieś 50kg azotu, przyjmuje się, że wykorzystanie nawożenia mineralnego azotem przez roślinę jest na poziomie 55%.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 16:59
  •  

#1622 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 08:05

dostalem wiadomosc od swojego dystrybutora ze dursban (insektycyd) waży sie z borem zwrócił uwage zeby nie mieszac

Tak jak napisał wcześniej jack83, zmień dystrybutora,bo jakoś w zeszłym roku my mieszaliśmy i nic niepokojącego się nie działo.

Daros, losktos, redek - polecam sobie przeczytać http://msdssearch.do...fromPage=GetDoc

I będzie wszystko jasne :)

#1623 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 kwiecień 2012 - 08:13

Jaki plon zakładacie?

Zawsze zakłądałem 4t a gowno z tego było ... ledwo 3t średnio udało sie wyciagac :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1624 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 09:44

Rzepak i nawożenie [połączone] W zeszłym roku na jednym polu, stanowiącym 1/3 powierzchni całego rzepaku wyciągnęliśmy 4,5t/ha - siew 28.08.2010.
Na reszcie plon wyszedł 3t/ha, ale siew 12.09.2010. Termin siewu jak widać, miał bardzo duży wpływ na plon. Na jesieni 2010 rzepak miał bardzo trudny rozwój w przeciwieństwie do jesieni 2011.

#1625 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 10:01

Rzepak i nawożenie [połączone] A u nas w zeszłym roku najlepszy rzepak wyszedł siany najpóźniej

#1626 Share 16HDR008

16HDR008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 10:23

Rzepak i nawożenie [połączone] W ubiegłym roku rzepak siany po raz pierwszy. Działka 1 ha, plon 3,88t :D . Uprawa, nawożenie i ochrona według wskazówek bardziej doświadczonego gospodarza.

#1627 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 10:37

Rzepak i nawożenie [połączone] nowy dursban delta się waży ,zwykły 480 można mieszać.

#1628 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 04 kwiecień 2012 - 10:44

Rzepak i nawożenie [połączone] u nas pomimo wieloletniej uprawy (ponad 15 lat) plonu większego niż 4,2T/ha nie udało się uzyskać(ziemia przeważnie klasa IV)... Powiem więcej co rok to chyba jest gorzej... Ta pogoda naprawde ma wielki wpływ na plony... w tym roku mam kawałek na którym chciałbym żeby dał 1T/ha...:/

#1629 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 10:57

Rzepak i nawożenie [połączone] u nas max plon to 3,5t/ha... najmniejszy zeszłego roku, bez bicia się przyznam... 600kg/ha

#1630 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 10:57

Rzepak i nawożenie [połączone] Jak uważacie czy stosownie środków typu Toprex Caramba wpływa na dojrzewanie rzepaku ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1631 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 04 kwiecień 2012 - 11:40

Rzepak i nawożenie [połączone] moim zdaniem wpływa, z moich obserwacji wynika ze plantacja jest równiejsza, przez co kwitnienie jak i później dojrzewanie przebiega z zbliżonym czasie, nie ma problemów ze kwitnienie jest rozciągnięte na 3-4 tygodnie

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#1632 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 04 kwiecień 2012 - 11:55

Tak jak napisał wcześniej jack83, zmień dystrybutora,bo jakoś w zeszłym roku my mieszaliśmy i nic niepokojącego się nie działo.

Daros, losktos, redek - polecam sobie przeczytać http://msdssearch.do...fromPage=GetDoc

I będzie wszystko jasne :)

dzięki za link ;) miałem stare opakowanie i tam jeszcze nie miał rejestracji w rzepaku ;)

co do środków typu Toprex to zgadzam się z @yacenty, wprawdzie stosuje go dopiero 1 rok ale już na jesieni było widać efekt więc i teraz wierze w to co piszą ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1633 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 kwiecień 2012 - 13:40

Zawsze zakłądałem 4t a gowno z tego było ... ledwo 3t średnio udało sie wyciagac :)

Widzisz Hubert bo tylko w 30% decydujesz o końcowym plonie. ;) Pytałem o plon na jaki prowadzone są zabiegi. Wiadomo, że agrotechnika na 3 tony różni się od tej na 5 ton. :)

#1634 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 14:24

Rzepak i nawożenie [połączone] Dziwicie się że rzepak co rok to mniej sypie a przyczyna jest prosta za często jest siany na polu /brak płodozmianu/ tak jest też z burakami jak niema minimum 4-5 lat przerwy to plony spadają i żadne nawożenie nie pomoże. Mój płodozmian to strączkowe /bobik lub łubin/, pszenica, żyto hybrydowe /na lepszych ziemiach pszenica/, rzepak, i znowu zboża jak poprzednio max. plon rzepaku jaki osiągnołem to 5,2t/ha odm. Nelson w sezonie 2008 przesiętnie daje 4,3t sieję tylko mieszńce i żałuję pieniędzy na NPK-i teraz jadę na Microsolach C i T a azotu 200kg w czystym składniku.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#1635 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 14:51

Rzepak i nawożenie [połączone] Siwy7406

Zgadza się. Obserwuję to zjawisko również w swojej okolicy. Niegdyś płodozmian w moim gospodarstwie wyglądał mniej więcej tak: pszenica- pszenica- jęczmień- rzepak (a jeszcze wcześniej były również i buraki, lecz obcokrajowcy dali radę polskim plantatorom). Obecnie wygląda to tak: pszenica- rzepak (zauważyłem również w okolicy rzepak- rzepak...).
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#1636 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 kwiecień 2012 - 15:01

przesiętnie daje 4,3t sieję tylko mieszńce i żałuję pieniędzy na NPK-i teraz jadę na Microsolach C i T a azotu 200kg w czystym składniku.

Az boję się pomyśleć jaki mógłbyś mieć średni plon gdybyś pieniędzy na NPK nie pożałował

#1637 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 15:20

Rzepak i nawożenie [połączone] A ja nie. Niema sensu inwestować w nadmiar skladników w ziemi gdy są wysokie zasobności. Słomy nie zbieram i nie sprzedaję wszystka trafia do ziemi po uprzednim opryskaniu bakteriami stąd podejrzewam że jest duża ilość prochnicy i łatwo przyswajalnych PK i jakoś się kręci a kasa zostaje w kieszeni można gdzieś za nią z rodziną w zimę wyjechać i niczego sobie nie żalować.

Żeby wam udowodnić, że rzepaki w chodowane w mojej myślę że ekonomicznej hodowli niczym się nie rożnią od waszych a może są nawet zdrowsze bo nie porażone chorobami / Microsol C posiada w swym składzie grzyby Coniothyrium minitans które są naturalny antagonistą czerni krzyżowych i zgnilizny -apustnych/ pokażę wam zdjęcia z przed kilku dni 04.III Dostał Prosan 200kg a 07-08.III Saletra 200kg
2 pierwsze zdjęcia to Artoga F1 10ha
2 następne Nelson 2 ha
Mam jeszcze Abakusa 11ha stan podobny ale nierobilem tam zdjęć.
http://www1.zippysha...62916/file.html
http://www1.zippysha...58326/file.html
http://www1.zippysha...52204/file.html
http://www1.zippysha...37954/file.html
Przypomnę że jestem z północy a u nas wszysko później względem poludnia kraju dobre dwa - trzy tygodnie.

Edytowany przez murtek3, 04 kwiecień 2012 - 18:36.
Nie pisz posta pod postem. Używaj opcji edytuj !

Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#1638 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 kwiecień 2012 - 15:59

Widzisz Hubert bo tylko w 30% decydujesz o końcowym plonie. ;) Pytałem o plon na jaki prowadzone są zabiegi. Wiadomo, że agrotechnika na 3 tony różni się od tej na 5 ton. :)

Prowadząc agrotechnikę na 5 ton czesto osiagać będziesz 3t....

#1639 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 04 kwiecień 2012 - 16:11

Żeby wam udowodnić, że rzepaki w chodowane w mojej myślę że ekonomicznej hodowli niczym się nie rożnią od waszych a może są nawet zdrowsze bo nie porażone chorobami / Microsol C posiada w swym składzie grzyby Coniothyrium minitans które są naturalny antagonistą czerni krzyżowych i zgnilizny -apustnych/ pokażę wam zdjęcia z przed kilku dni 04.III Dostał Prosan 200kg a 07-08.III Saletra 200kg
2 pierwsze zdjęcia to Artoga F1 10ha
2 następne Nelson 2 ha
Mam jeszcze Abakusa 11ha stan podobny ale nierobilem tam zdjęć.
http://www1.zippysha...62916/file.html
http://www1.zippysha...58326/file.html
http://www1.zippysha...52204/file.html
http://www1.zippysha...37954/file.html
Przypomnę że jestem z północy a u nas wszysko później względem poludnia kraju dobre dwa - trzy tygodnie.

po ile sprzedajesz bakterie?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1640 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 16:54

Rzepak i nawożenie [połączone] Nic nie sprzedaję tylko używam a to zasadnicza różnica a, że widzę różnicę międz tym jak nieużywałem to się dzielę doświadczeniem niech inni też skorzystają z dobrodziejstw natury. Nie jestem chytry ani zawistny żeby komuś nie pomóc albo źle radzić jak co niektórzy dobrzy rolnicy.
Nie promuję żadnych preparatów a jest ich wiele każdy musi sam wybrać co mu jest potrzebne albo czego mu w ziemi brakuje.