Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11308 odpowiedzi na ten temat

#141 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 16:54

Rzepak i nawożenie [połączone] U mnie zrobiłem tak:
na jesień:
250kg/ha korn kali
120l RSM 32% na słomę przed gruberem
potem do oprysku z tebukonazolem 4kg siarczanu amonu + solubor 1,5kg
na wiosnę:
120kg/ha soli potasowej
150kg/ha kizerytu(drogo ale vat do zwrotu ;) )
220l RSM 32%
Z fosforu zrezygnowałem, bo bardzo wysoki średnio 50-60mg/100g za to kiepsko było z potasem i magnezem.
Przyznam, że trochę dziwnie na mnie patrzyli jak śnieżek pruszył, a ja po polu jeżdżę. Od razu przypomina mi się stary dobry polski film "Konopielka" :D
Everything is dust in the wind

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 21:21
  •  

#142 Share rafco1991

rafco1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 16:51

Rzepak i nawożenie [połączone] ja dzisiaj dałem pierwszą dawkę azotu na śnieg. ale nie napadało tak strasznie, na polu jest cienka warstewka.
Nawóz szybko się rozpuścił
Sprzedam Orkan 2 w db stanie

#143 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 17:24

Rzepak i nawożenie [połączone] Witam ! Mam zamiar w poniedziałek rozsiać polifoskę 8 bo na jesieni brak funduszy , tylko problem bo śnieg na polu ale chociaż zmarznięte więc można wjechac tylko co z tym śniegiem na polu bo pasowałoby posiać azot ( saletrę ) co wy na to ?????
Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 18:00

Rzepak i nawożenie [połączone] piotr301976:
Jaka warstwa tak pi razy oko leży na polu? Są pochyłości, czy pole równe jak przysłowiowy stół? Jak z rozmieszczeniem śniegu na polu?

#145 Share slawekz1975

slawekz1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 18:14

Rzepak i nawożenie [połączone] witam myśle że polifoski nie warto stosować na wiosne gdyż składniki zniej nie zdązą zadziałać dałbym samą sól potasową

#146 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 06 marzec 2010 - 20:11

Rzepak i nawożenie [połączone] albo nawóz{wieloskładnikowy} z większą zawartością N

#147 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 15:54

Rzepak i nawożenie [połączone] pole jest w miarę równe a śniegu leży nie wiele bo rzepak wygląda spokojnie spod sniegu, chciałem właśnie wysiać teraz jak jest nie wiele śniegu z nadzieją że polifoska szybciej się rozpuści i zacznie wcześniej działać a z azotem poczekam jak snieg zginie
Dziękuje wszystkim za życzenia :)

#148 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 17:44

Rzepak i nawożenie [połączone] Wysiej polifoskę, z azotem za długo nie zwlekaj.

#149 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 18:07

Rzepak i nawożenie [połączone] kiedy wysiac saletre na rzepak i pszenice sa mrozy i bardzo malo sniegu sladowe ilosci spóldzielne juz wysialy i sasiad tez a ja nie wiem czy azot sie nie ulotni

#150 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 marzec 2010 - 18:45

Rzepak i nawożenie [połączone] U mnie już na paru kawałkach nie ma po co siać nawozu a kolejne znikają w oczach plaga mysz. zamiast nawozić jutro jadę orać rzepak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 18:47

Rzepak i nawożenie [połączone] jak srodek jest nie uszkodzony to odrosnie

#152 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 marzec 2010 - 18:53

Rzepak i nawożenie [połączone] przepraszam że nie w temacie, ale tylu myszy w życiu jeszcze nie miałem na polu. nic już nie ma na nim poza norami i gołą ziemią na metr kwadratowy przypada z dziesięć nor i to na całym polu a nie tylko miejscami.

#153 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 18:56

Rzepak i nawożenie [połączone] masakra tymi myszami macie jak est tak zle to wspolczuje wam a skad jestescie

#154 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 marzec 2010 - 18:58

Rzepak i nawożenie [połączone] woj opolskie gmina lewin brzeski. a najgorzejs jest z tymi rzepakami które były jesienią największe prawie już nic z nich nie zostało

#155 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 19:03

Rzepak i nawożenie [połączone] masakra ja tez jestem z opolskiego nysa i u nas jest ok niekturzy juz nawozy sieja ale ja zaczekam przez ten mroz i snieg padajacy zeby azot sie nie ulotnil wszystki

#156 Share slawekz1975

slawekz1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 20:50

Rzepak i nawożenie [połączone] niech sieją do niedzieli ma byc mróz w nocy a ostre słonce w dzień idealne warunki do strat azotu i wykanczania systemu korzeniowego rzepaku

#157 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 21:10

przepraszam że nie w temacie, ale tylu myszy w życiu jeszcze nie miałem na polu. nic już nie ma na nim poza norami i gołą ziemią na metr kwadratowy przypada z dziesięć nor i to na całym polu a nie tylko miejscami.

Kilka pytań na wstępie, bo sam przez kilka lat miałem z tym problem:
Czy i jaka była uprawa ścierni? (gruber czy podorywka płużna lub może orka na razówkę?)
Pytanie, z moich obserwacji dość istotne, ponieważ duża ilość resztek pożniwnych pozostawiona tuż pod powierzchnią gleby sprzyja rozprzestrzenianiu się mysz i nornic - w miejscach gdzie tworzy się poduszka ze słomy mają idealne miejsca lęgowe, dlatego tak ważne jest żeby dokładnie wymieszać resztki pożniwne z glebą, nie pozostawiając tych poduszek (i tutaj przewaga agregatów ścierniskowych nad pługami podorywkowymi). Drugą sprawą jest jakość i głębokość orki. Więc jeżeli orzesz na razówkę to nie oszczędzaj na paliwie i daj minimum 22-25cm. Tak samo sprawa się ma w przypadku dużej ilości pozostałej słomy , nawet po wykonaniu uprawy ścierniskowej. Myszki lubią ciepełko a gdzie im lepiej będzie jak nie w kołderce ze słomy :blink:
Everything is dust in the wind

#158 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 07 marzec 2010 - 21:22

Rzepak i nawożenie [połączone] {gdzieś pisałem}dodam jeszcze że prawidłowe domłócenie zboża-przedplonu ma też znaczenie

#159 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 marzec 2010 - 18:16

Rzepak i nawożenie [połączone] zgadzam się jednym z powodów jest słoma . nie zbieram jej od paru lat a po plonie zboża 8 ton jest jej dość sporo. byla orka na razówke około 25 cm zimowe zeszły późno z pola i nie było czasu. ale też wyrośniety rzepak spadł śnieg i zrobiła się poduszka między śniegiem a polem. całą zimę się mnożyły i jadły mój rzepak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 21:31

Kilka pytań na wstępie, bo sam przez kilka lat miałem z tym problem:
Czy i jaka była uprawa ścierni? (gruber czy podorywka płużna lub może orka na razówkę?)
Pytanie, z moich obserwacji dość istotne, ponieważ duża ilość resztek pożniwnych pozostawiona tuż pod powierzchnią gleby sprzyja rozprzestrzenianiu się mysz i nornic - w miejscach gdzie tworzy się poduszka ze słomy mają idealne miejsca lęgowe, dlatego tak ważne jest żeby dokładnie wymieszać resztki pożniwne z glebą, nie pozostawiając tych poduszek (i tutaj przewaga agregatów ścierniskowych nad pługami podorywkowymi). Drugą sprawą jest jakość i głębokość orki. Więc jeżeli orzesz na razówkę to nie oszczędzaj na paliwie i daj minimum 22-25cm. Tak samo sprawa się ma w przypadku dużej ilości pozostałej słomy , nawet po wykonaniu uprawy ścierniskowej. Myszki lubią ciepełko a gdzie im lepiej będzie jak nie w kołderce ze słomy :blink:

Myszy miały pole do popisu bo ziemia pod śniegiem nie zamarzła i mogły sobie ryć i się przy okazji objadały. Kuzynowi spadł elektroniczny termometr który przysypał śnieg, gdy teraz go znalazł średnia temperatura jaką zanotował wynosiła 1 st.C.
The Truth Is Out There