Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11300 odpowiedzi na ten temat

#1561 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 19:34

Rzepak i nawożenie [połączone] u nas pada cały dzień dzisiaj okolice lublina :) więc sprawdziło się czyli już niedługo druga dawka azotu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 09:29
  •  

#1562 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 marzec 2012 - 19:36

Oczywiście że tak, choć trzeba przyznać że w powiedzeniu "na dwoje babka wróżyła" jest zawarte dość duże prawdopodobieństwo bo 50%.
Co do wiosennego ocieplenia, to z moich obserwacji wynika że synptomy wiosny w tym roku są mniej widoczne jak w adekwatnym okresie zeszłego. Mam na myśli rozwój roślin dziko rosnących i przylot ptactwa migrującego.
Pełnie księżyca, które często bratają się z mocnymi przymrozkami w tym roku są w okresach ryzykownych i jeśli choćby podczas jednej z nich(tej wiosny będą dwie wczesnowiosenne) wystąpi cyrkulacja północna przy nocnych rozpogodzeniach to istnieje duża szansa na chłody i pewnie stąd takie wróżby.

Jestem po 3 piwach i powiem szczerze, że nic nie zrozumiałem :) mimo, że jestem Twoim wielkim fanem, fanem Twoich wypowiedzi :)

#1563 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 20:39

Rzepak i nawożenie [połączone] Jak w tej piosence "Ciągle pada, ciągle pada ciągle pada -czekolada-" Może w końcu wreszcie ruszą troszke roślinki. Też jestem fanem wypowiedzi Xemita :) I chciałbym bardzo żeby to on był w avatarze :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1564 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 29 marzec 2012 - 21:00

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja w drugiej dawce planuje 150kg mocznika, 250kg saletry dostał z poczatkiem marca.
Zastanawiam się nad mikroelementami. Jaką mieszanke najlepiej zastosować? Też chce to podzielić na dwa zabiegi. Czytałem o wieloskladnikowym nawozie PHOTREL - 5% bor ( B), 7% mangan (Mn), 0,4% molibden (Mo), 13,3% tlenek magnezu (MgO), 36.3% trójtlenek siarki (SO3)
Stosował ktoś? Jeśli nie, jakie mikro byście polecili? Moze samodzielne mieszanie z Adob?

Edytowany przez tobago, 29 marzec 2012 - 21:00.

#1565 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 marzec 2012 - 21:04

Rzepak i nawożenie [połączone] polecam Wuxal Mikro. Bardzo ładnie odżywił rośliny rzepaku w zeszłym sezonie oraz ookrył niedobór.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#1566 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 29 marzec 2012 - 21:09

Rzepak i nawożenie [połączone] ja mam na ten rok Foliq z borem i Wuxal fosforowy ;) ale nie pamiętam co jeszcze w sobie mają
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1567 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 06:32

Rzepak i nawożenie [połączone] Potrzeba Bor koniecznie, Molibdenu troche z pierwszej dawki, mangan przy wysokim pH. Reszta zbędna, chyba że mamy ogromne niedobory innych składników. No z makro siarka, troche magnezu. Tylko czy znacie jakiś oprysk zawierający sam magnez?

#1568 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 30 marzec 2012 - 07:15

Rzepak i nawożenie [połączone] Kiedy można wjeżdzać z bioetymulatorem i odżywkami w rzepak? Zaznaczam, że u mnie jeszcze nie zakrył całego pola, a miejscami spasły sarny do gołej ziemi ale coś tak jakby troszke odbijało z ziemi w tych miejscach.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#1569 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 08:38

Rzepak i nawożenie [połączone] A zapomniałem dodać że pójdzie jeszcze tytanit. ale to mój osobisty dodatek. Czy konieczny to nie wiem.

#1570 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 17:10

Potrzeba Bor koniecznie, Molibdenu troche z pierwszej dawki, mangan przy wysokim pH. Reszta zbędna, chyba że mamy ogromne niedobory innych składników. No z makro siarka, troche magnezu. Tylko czy znacie jakiś oprysk zawierający sam magnez?

jeśli potzrebujesz siarkę i trochę magnezu to daj Siarczan Magnezu, sprawa rozwiązana, u mnie pola rzepaku się zielenią które nie zaorane, są place wymarznięc na których gdzieś ok. po 5 roślin które z pędu głównego rosną reszta od szyjki odbija, będzie problem, bez desykacji się nie obejdzie. Na przyszły tydzień planuję drugą i ostatnią dawkę 70kg N/ha.

Jaki polecacie w miare tani i skuteczny regulator wzrostu wraz z fungicydem? Obsada waha się od 5 do nawet 40 roślin/m2.
Dodam że część prysne Toprexem bo mi zostało z jesieni, lepiej było by inną substancję aktywną wykorzystać no cóz.

Edytowany przez proxy8441, 30 marzec 2012 - 17:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1571 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 17:46

Rzepak i nawożenie [połączone] No właśnie siarki ma pod dostatkiem i szukam czegoś tańszego z samym magnezem a po żniwach wapno z dużą zawartością magnezu pójdzie bo mam wielkie niedobory tego składnika.
W tamtym roku u nas poszedł tylko tebukonazol na rzepak z którymś zabiegiem robaczkowym i rzepak wyglądał tak: http://www.agrofoto....4_276_95666.jpg

w zupełności sobie poradził, dodam że to jedyny zabieg fungicydowy.

#1572 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 17:54

Rzepak i nawożenie [połączone] pięknie wyglądał, ja w ubiegłym sezonie jesienią nie stosowałem zadnego fungicydu ani regulatora wzroztu (pogoda sama go regulowała, a nawet "przystopowała") a na wiosne tak samo czyli brak ochrony grzybowej. W tym sezonie zastosowałem Toprex na jesieni, też tak sadze żeby zwykłym tebukonazolem opryskac kiedy go stosowałeś i jaki preparat?

Dodam na otarcie łez że HDi przelało 33% za zaorany rzepak :( na 1,5tyg po wizycie likwidatorów.

Edytowany przez proxy8441, 30 marzec 2012 - 17:55.

#1573 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 18:08

Rzepak i nawożenie [połączone] Na opadanie płatków z zabiegiem na pryszczarka. koło 17 maja

Edytowany przez silva, 30 marzec 2012 - 18:54.

#1574 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 30 marzec 2012 - 18:15

Rzepak i nawożenie [połączone] Jak chcesz żeby było tanio to możesz np. Tebu opryskać. Aczkolwiek jeżeli pryskałeś na jesieni Toprexem to daj i teraz - fakt, jest to droższy zabieg ale skuteczny. Jeżeli masz plantacje wybujałą i zależy CI bardziej na skróceniu to opryskaj np. Caryxem - ma większe działanie skracające niż grzybobójcze. A jeżeli bardziej zależy Ci na zwalczeniu chorób niż na skróceniu to zdecydowanie Toprex ;)
Ja pryskałem na jesieni i teraz też będę ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1575 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 30 marzec 2012 - 19:12

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja tydzień temu dałem drugą dawkę saletry 200kg/ha po niedzieli daje trzecią tez 200kg/ha i polecę na grzyba (Tebu) i na robaka (Sumi Alpha)
dorzucę jeszcze siarczan magnezu i jakąś odżywkę

Edytowany przez murtek3, 31 marzec 2012 - 10:56.
Błędy ortograficzne.

#1576 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 12:28

Rzepak i nawożenie [połączone] nie będe wchodził w koszty z Toprexem jeszcze na wiosne zalecają 0,5l, opryskam tylko tym co mi zostało, plantacja nie rokuje plonu wyzszego nic 1 tona, na reszte pójdzie zwykły tebukonazol z isektycydem przeciw pryszczarkowi na opadanie pierwszych płatków ze względu na to że w ub. sezonie pryszczarek załatwił mi ok. 5-10% łuszczyn.

Edytowany przez proxy8441, 01 kwiecień 2012 - 12:30.

#1577 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 13:36

Rzepak i nawożenie [połączone] Jaka jest cena Toprexu jeśli nie chcę skracać co dać na grzyba mam niską obsadę 2o sztuk część odbija z korzenia i obawiam się że będzie nierówno kwitł i dojrzewał :wacko:

#1578 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 15:09

Rzepak i nawożenie [połączone] na jesieni płaciłem za Toprex 270zł/litr przy stosowaniu wiosennym 0,5l/ha wychodzi 135zł/ha. Na jesieni 0,3l/ha.

#1579 Share tomek26

tomek26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze,

Napisany 01 kwiecień 2012 - 18:05

Rzepak i nawożenie [połączone] Panowie doradzcie mam plantacje 2ha rzepaku jest w średnim stanie ale cos tam z niego będzie. Moje pytanie czy moge zastosowac oprysk dolistny z mocznika np. 25kg na 200l wody na ha??? da to coś?? I kiedy najlepiej by było zastosowac taki oprysk???? a może jeszcze coś można dodac do tej mieszanki żeby lepiej poszedł?????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1580 Share newhollandtd80

newhollandtd80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 18:39

Rzepak i nawożenie [połączone] Jak mówicie czy wysiana saletra przed tą niedzielą , da coś w takie zimno czy tylko ulotni się azot i nic to nie podziała na rośliny. dzisiaj jak zobaczyłem tyle śniegu rano i pogodę na następny tydzień to żałuję że wysiałem saletrę przed niedzielą