tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rzepak zasilony dolistnie mocznikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@maromaro: Oczywiście! 5kg siarczanu na 100l wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Rzepak zasilony dolistnie mocznikiem :)

 

Tylko poszedł mocznik ?? ile go dałeś na ile wody i ile liści ma rzepak ?? ;)

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kilka dni wcześniej dawałem bor i siarczan magnezu,a we wtorek został zasilony samym mocznikiem sypaliśmy 9,3kg/100l wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

ile można dać mocznika u siarczanu magnezu na 300litry wody/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek    3

a ja mam takie pytanie czy stosowaliście fioliq mikromax i jakie wrażenia po tym nawozie dolistnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

mam dylemat chce zasilic rzepak teraz azotem i nie wiem co zastosowac polifoske 21 , saletrosan czy RSM 32 co bylo by najlepsze ja mysle nad polifoska 21 o dodatkowo ma siarke chce dac po 100 kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja na Twoim miejscu dałbym teraz RSM. Saletrosan albo Polifoske 21 zostaw na wiosne ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

jednak dam polifoske dzis juz kupilem dam po 100 kg . na wiosne pojdze jeszcze 200 kg polifoski 21 i 500 kg saletry .teraz za duzo nie chce dawac bo jest strasznie duzy juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Witam. Jestem laikiem w produkcji rzepaku i w związku z tym pytanie. Na jednym kawałku pola mam dwa rodzaje ziemi i na lżejszej powschodził bardzo ładnie i jest dość spory a na drugiej jest bardzo słaby, niedawno powschodził i to nie wszystko. Czy zasilać czymś? całe pole czy tylko tą słabą część. Dodam że przedsiewnie poszło 500 kg/ha "lubofos pod rzepak" oraz oprysk Metazanex w dawce 1,6l/ha + command 0,15l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Lukaszjam polifoska teraz to raczej bardzo mało da. Szkoda pieniędzy, chyba że za dużo masz.

Teraz będzie zimno, i korzenie nie będą pobierać składników pokarmowych. To co miały pobrać to już kończą pobierać i teraz tylko przez liście coś wprowadzisz do rośliny. Lepiej odżywkami na liście.

Lepiej zastosuj z intermagu lub Caldeny z dużą zawartością P K

A dokładnie dlaczego chcesz go odżywić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Witam. Jestem laikiem w produkcji rzepaku i w związku z tym pytanie. Na jednym kawałku pola mam dwa rodzaje ziemi i na lżejszej powschodził bardzo ładnie i jest dość spory a na drugiej jest bardzo słaby, niedawno powschodził i to nie wszystko. Czy zasilać czymś? całe pole czy tylko tą słabą część. Dodam że przedsiewnie poszło 500 kg/ha "lubofos pod rzepak" oraz oprysk Metazanex w dawce 1,6l/ha + command 0,15l/ha.

Jeśli przed siewnie poszło tyle lubofosu to myśle że nie ma sensu teraz zasilać go z granulatu. Tak jak kolega już napisał, dolistnie go pryśnij. A ja polecam Folicare.

Pytanie tylko dlaczego jest słabszy ??

-Źle wsiany

-Mało azotu (może pozostała tam słoma rozdrobniona)

-Mało wilgoci (puźno schodzący przedplon)

-Może męczą go jakieś robaczki.

Przeanalizuj dlaczego jest słabszy i na tej analizie postaw jakiś krok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Mieszkam blisko fabryki Intermag, Więc mam dostęp do wszystkich ich produktów w sklepie firmowym, a pytanie brzmi, czy warto, czy stosujecie u siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak myślicie, czy z 500kg Lubofosu NPK (Ca, Mg,S) 3,5-10-18,5-(6-2,5-17) z borem 0,2 wystarczy siarki, czy lepiej wiosną zastosować jeszcze jakiś nawóz azotowy z siarką ? Siarki w glebie pewnie zbyt wiele nie ma, bo wcześniej nie sialiśmy nawozów ze znaczną ilością siarki, a okolica ekologiczna. Dodam, że z tego lubofosu wniosłem 85kg SO3.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajmanek15    6

Ja mam lepszy pomysl niech kazdy napisze sam jakie opryski stosuje i w jakich dawkach i to bedzie najlepsze a tak to taki balagan...:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szrotolot    7

300l wody na 1ha:

I oprysk wiosną na start wegetacji - Mocznik 36kg + siarczan magnezu 15kg + yara kristalon żołty 1,5 kg + molibden intermagu 1l + bormax 1,5l + Tytanit 0,3l (Albo zamiennie asashi 0.6l)

II oprysk przed wybiciem w pędy - Mocznik 36kg + siarczan magnezu 15kg + bormax 1,5l + yara kristalon zielony 1,5 kg + Miktowit Mn-160 1l + Orius 250EW 0.8l

III oprysk przed zakwitnięciem - faza zielonego pąka - Mocznik 36kg + bormax 1,5l + piktor 400SC 0.4l + dursban 480EC 0.5l + Sumi Alpha 050EC 0.25l

a potem to już Glifosat na dosuszanie razem z Spodnamem

Ot tak. :) (pewnie zaraz pojawią się głosy że drogo, ale bogatemu przecież nikt nie zabroni :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szrotolot    7

Na chowacza nie pryskam z prostej przyczyny: u nas ludzie mało rzepaku uprawiają, przez co nie zaobserwowałem konieczności walki z tym szkodnikiem na plantacji.

Mo - ?? Jeżeli chodzi Ci o molibden to daję 1l w pierwszym oprysku.

Cu - nie daję. Chyba że ten zawarty w Kristalonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Plon to przede wszystkim zależy od pogody. Jak jest dobra to ładnie wychodzi.

Pictorem pryskasz przed kwitnieniem. Ja tak raz pryskałem i byłem bardzo nie zadowolony. Słabo podziałał.Miałem dużo chorób. Całkowita klapa.

Pryskam w czasie kwitnienia i jest super. Zawsze daję 300l/ha wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szrotolot    7

Kolego krychu plon to tak ja kolega wyżej napisał. I bardzo ostrożnie podchodzę do podawania ilości zebranego rzepaku ale średnia wychodzi 3,7 - do 4,4. Dla jednych to mało a dla drugich dużo ale nie o to chodzi, bo przecież jest to warsztat pod gołym niebem.

Kolego tomek73 świetnie Cię rozumem i również jestem za tym że piktorem to należy podczas kwitnienia pryskać ale pytanie dotyczyło opryski jakie stosujemy i w jakich dawkach. Dlatego napisałem co stosuję ja dla warunków dobrych. Jeżeli natomiast zachodzą jakieś czynniki niekorzystne (choroby, robak, brak jakiegoś minerału i wiele innych...) to odpowiednio inaczej się reaguje i stosuje inne preparaty. O tym wiesz ty i ja. :) Jak byśmy mieli napisać powody dlaczego taki oprysk a nie inny i dla czego w tym terminie to podejrzewam że każdy z nas musiał by założyć oddzielny temat o prowadzeniu własnej uprawy rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak sądzicie warto jeszcze zasilić rzepak azotem dolistnie? Mam dylemat, bo się zrobił kolorowy od niedoboru, ale nie wiem czy już nie jest za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj