Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11293 odpowiedzi na ten temat

#1541 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 marzec 2012 - 20:42

leć szybko ubezpiecz od przymrozków wiosennych i pisze tu poważnie

Nic z tego kolego. Na przeszkodzie stoi 14-dniowa karencja.
Na tytoniu stawiam krzyżyk, choć pamiętam ze wytrzymywał ok -4 stC
U mnie pszenica w całkowitej rozsypce, ostało się jedynie 4ha nędznego rzepaku.ktorego potencjał plonu oceniam na 375kg/ha.

Edytowany przez xemit, 27 marzec 2012 - 20:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 11:41
  •  

#1542 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 27 marzec 2012 - 20:48

Hej panowie!!!! Mam mały kłopocik nie wiem co się dzieje z rzepakiem chciałem dać drugą dawkę N ale coś trapi moją roślinkę, w zimie były sarny a teraz jak trochę podskoczył zaczynają usychać końcówki listków. Nie mam pojęcia co to może być grzybek, brakuje jakiegoś składnika a może dopiero mróz wychodzi na zewnątrz, jest tu gro doświadczonych ludzi może ktoś już się spotkał z takimi rzeczami. Dodam linki zdjęci przepraszam za jakość robiłem telefonem

http://zapodaj.net/b...b2d0a8.jpg.html

http://zapodaj.net/7...77eb51.jpg.html

hmm jak dla mnie przynajmniej na zdjęciach wygląda jak bardzo wymęczony niską temp i tyle trudno tak ze zdjęcia natomiast u nas w zeszłym roku ludzie zostawiali też słabe rzepaki co było na wiosnę to tylko bardzo duże zachwaszczenie wtórne próbowanie go zwalczyć galerą która nie dawała efektów pózniej desykowanie rozpanoszonej komosy i mimo tego plon około 700kg/ha i wysoka wilgotność
karencja ? a czemu krzyżyk ?

Edytowany przez thug, 27 marzec 2012 - 20:49.

Thug

#1543 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 marzec 2012 - 20:52

Rzepak i nawożenie [połączone] Mam dość żuli i z tego powodu krzyżyk.
Karencja. Ta zabezpiecza interesy ubezpieczyciela byś np. dowiadując się o nadchodzącym Tsunami nie ubezpieczył przylegającej do plaży plantacji czosnku.
W warunkach ubezpieczeń rolnych jej okres trwania pomiędzy Odrą a Bugiem to 14 dni.

Edytowany przez xemit, 27 marzec 2012 - 20:54.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1544 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 21:04

Rzepak i nawożenie [połączone] żuli którzy przyjmują czy pracowali przy tym ? no nie rozumiem jęczmień zasiałeś chyba standartowa procedura ubezp przecież dopiero co zasiałeś i kolejnym racjonalnym kirokiem jest ubezp uprawy ja jak zasieję odrazu idę ubezp zobaczymy co powie agent

Thug

#1545 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 marzec 2012 - 21:11

Rzepak i nawożenie [połączone] Nic ci wiecej nie powie od tego co masz napisane w ogólnych warunkach. Co ciekawe termin przymrozku wiosennego obowiązuje od 15 kwietnia.Ujemne skutki przezimowania nie obowiązują roślin jarych a tylko tu termin by pasił.
Wobec czego jeśli agent powie coś innego to albo łże, albo na silę chce pobrać składkę, która w wypadku zniszczenia plantacji przed 15 kwietnia jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto.
.http://www.pzu.pl/c/...0&groupId=10172

Edytowany przez xemit, 27 marzec 2012 - 21:14.

#1546 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 21:18

Rzepak i nawożenie [połączone] ok dzięki za zobrazowanie sytuacji bedę musiał ją zgłębić

Thug

#1547 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 marzec 2012 - 21:23

Rzepak i nawożenie [połączone] Nie ma za co.
Jednak warto przed podpisaniem polisy zaznajomić się z warunkami, gdyż myków tam co niemiara.

#1548 Share wikus666

wikus666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 22:42

Rzepak i nawożenie [połączone] kiedy dajecie 2 dawke saletry?? pierwsza posiana poczatkiem marca

#1549 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 23:42

Rzepak i nawożenie [połączone] Druga dawka posiana w piątek-sobotę, dzisiaj zacząłem pryskać na skracanie

#1550 Share Matteo

Matteo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 17:32

hmm jak dla mnie przynajmniej na zdjęciach wygląda jak bardzo wymęczony niską temp i tyle trudno tak ze zdjęcia natomiast u nas w zeszłym roku ludzie zostawiali też słabe rzepaki co było na wiosnę to tylko bardzo duże zachwaszczenie wtórne próbowanie go zwalczyć galerą która nie dawała efektów pózniej desykowanie rozpanoszonej komosy i mimo tego plon około 700kg/ha i wysoka wilgotność
karencja ? a czemu krzyżyk ?

thug wiesz rzepak startował praktycznie od zera wygryziony przez sarny ładnie poszedł tylko teraz podsychają mu te końcówki listków, mrozu nie było śniegu za to sporo jak nigdzie. No nie wiem spróbuje pociągnąć Asahi albo basfoliarem, i dam jednak drugą dawkę nawozu zobaczymy co się będzie działo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1551 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 19:09

Hej panowie!!!! Mam mały kłopocik nie wiem co się dzieje z rzepakiem chciałem dać drugą dawkę N ale coś trapi moją roślinkę, w zimie były sarny a teraz jak trochę podskoczył zaczynają usychać końcówki listków. Nie mam pojęcia co to może być grzybek, brakuje jakiegoś składnika a może dopiero mróz wychodzi na zewnątrz, jest tu gro doświadczonych ludzi może ktoś już się spotkał z takimi rzeczami. Dodam linki zdjęci przepraszam za jakość robiłem telefonem

http://zapodaj.net/b...b2d0a8.jpg.html

http://zapodaj.net/7...77eb51.jpg.html

Jeżeli występuje to na nowych liściach to może być sucha zgnilizna kapustnych.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#1552 Share jakub2812

jakub2812

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 19:28

Rzepak i nawożenie [połączone] Witam.
Dzisiaj słyszałęm żę w rzepaku jest robak wiecie coś o tym??
A może jakim opryskiem pryskać jak, tak zimno??

#1553 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 marzec 2012 - 19:57

Rzepak i nawożenie [połączone] to Chowacz, jest wiele insektycydów do zastosowania, najlepiej wg. mnie systemiczne.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#1554 Share MyszaqPL

MyszaqPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 20:14

Rzepak i nawożenie [połączone] Witam,
mam pytanie odnośnie zasiewu po rzepaku ozimym. Wymarzło nam ok 70ha rzepaku w tym roku, zastanawiamy się teraz jaką roślinę możemy posiać i czy warto to zrobić. Jesteśmy w programie rolnośrodowiskowym, plan zakłada poplon z gorczycy białej, ale nie ma żadnej wzmianki o wymarznięciu i zasianiu innej rośliny w to miejsce. Moje pytania jest następujące, czy stracimy dopłaty jeśli zasiejemy coś nowego? Czy warto pozostawić ugór?

#1555 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 20:50

Rzepak i nawożenie [połączone] PZU przy szkodzie całkowitej wypłaca tylko 25% kwoty z polisy... Mało w porównaniu do innych firm. Dają albo szkodę całkowitą albo nic.. To się przejechałem na tym ubezpieczycielu....!!
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#1556 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 28 marzec 2012 - 21:13

Witam,
mam pytanie odnośnie zasiewu po rzepaku ozimym. Wymarzło nam ok 70ha rzepaku w tym roku, zastanawiamy się teraz jaką roślinę możemy posiać i czy warto to zrobić. Jesteśmy w programie rolnośrodowiskowym, plan zakłada poplon z gorczycy białej, ale nie ma żadnej wzmianki o wymarznięciu i zasianiu innej rośliny w to miejsce. Moje pytania jest następujące, czy stracimy dopłaty jeśli zasiejemy coś nowego? Czy warto pozostawić ugór?

możesz zmienić w agencji zasiewy na dany rok, a wtedy nic nie stracisz. Podjedź do ARiMR i tam ci wszystko wytłumaczą co i jak.
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#1557 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 marzec 2012 - 04:51

@xemit mówią do 3 razy sztuka

Zobaczymy, my rzepak ozimy przesialiśmy pszenżytem ozimym, a pszenżyto jęczmieniem jarym. Mówią kto dwa razy sieje, ten nic nie zbiera, pytanie co jest przy tech razach...

Pod warunkiem że nie spotka się z takową prognozą http://www.twojapogo...dni_kolejne.htm

16-dniowa prognoza to wróżenie z fusów. Maksymalnie prawdopodobną można orzec na dwa dni do przodu.

Edytowany przez Profil usunięty, 29 marzec 2012 - 04:54.

#1558 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 06:36

Rzepak i nawożenie [połączone] Czemu pszenżyto? Trzeba było waść u mnie jeszcze sporo jarki

#1559 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 marzec 2012 - 11:27

16-dniowa prognoza to wróżenie z fusów. Maksymalnie prawdopodobną można orzec na dwa dni do przodu.

Oczywiście że tak, choć trzeba przyznać że w powiedzeniu "na dwoje babka wróżyła" jest zawarte dość duże prawdopodobieństwo bo 50%.
Co do wiosennego ocieplenia, to z moich obserwacji wynika że synptomy wiosny w tym roku są mniej widoczne jak w adekwatnym okresie zeszłego. Mam na myśli rozwój roślin dziko rosnących i przylot ptactwa migrującego.
Pełnie księżyca, które często bratają się z mocnymi przymrozkami w tym roku są w okresach ryzykownych i jeśli choćby podczas jednej z nich(tej wiosny będą dwie wczesnowiosenne) wystąpi cyrkulacja północna przy nocnych rozpogodzeniach to istnieje duża szansa na chłody i pewnie stąd takie wróżby.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1560 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 29 marzec 2012 - 19:20

Rzepak i nawożenie [połączone] A widzisz jakieś wróżby żeby spadł deszcz?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)