Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11306 odpowiedzi na ten temat

#1501 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 23 marzec 2012 - 21:55

Ja mimo że jestem ze wschodu oprysk na insekcydy i fungicydy w rzepaku planuję dać 2 kwietnia - co to będzie ? Prawdopodobnie zdecyduję się na Impact 0,75l/ha + Dursban z Minuetem od robactwa + jakies odzywki Borowo-magnezowo-siarkowe, tydzien bądz dwa tygodnie poźniej druga dawka azotu, myślę, że wówczas pąk zacznie się pojawiać. Jak zobaczę naloty robactwa na pąkach to wjazd z drugim opryskiem fungicydowym ale i również skracającym, chyba Carambę zastosuję 1,0l/ha, najtaniej wychodzi + do tego Minuet od robakó i odzywki jak w 1 wjezdzie..

Plany planami, zobaczymy jak wyjdzie

ile ty zbiegów fungicydowych planujesz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 21:22
  •  

#1502 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2012 - 21:59

na dwie tony to musi byc nawet nie taki zły rzepak w tym roku to raczej nie liczyłbym na takie plony przemrożony rzepak nie będzie sypał

Mam podobne wrażenie. Jesli plantacja z 12-15 nędznymi roślinami ma plonować w granicach 2 ton , to jak plonują plantacje z obsadą 50-60 szt zdrowych roślin po łagodnej zimie ?
Ciekawe również czy sprawdzi się prognoza pogody która przewiduje opady śniegu i mrozy w niedalekiej przyszłości.
Zastanawia mnie również czy są plantacje rzepaku których rozwój wegetatywny jest tak intensywny, by w glebie nie pozostało nic z pierwszej dawki azotu i istniała natychmiastowa konieczność wysiewu drugiej.

#1503 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 22:02

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja na drugi zabieg pojadę kultywatorem trójbelkowym. W okolicy Wrocław - Wołów -Żmigród - Ścinawa nie spotkałem żadnego, który nadawał by się do dalszej uprawy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1504 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2012 - 22:14

Rzepak i nawożenie [połączone] I to jest najbardziej skuteczny zabieg.
Po prostu, większość z nas jest chrześcijanami i zbliżający się czas Wielkanocy uczy że zmartchwystanie dotyczy Pana Jezusa,lub popopo..pózniej Łazarza, ale o przypadku rzepaku nie powiada ni ewangelia ni żadna historia.
P.s.
Jak doczytałem w posiadanych żródłach historia odnotowała różne zimy i w najzimniejszym roku średnie plony z pozostawionych rzepaków oscylowały na poziomie 1,13t/ha , gdy w najkorzystniejszych okresach dochodziły do 2,6t/ha.
Pamiętajmy że odmiany erukowe z tamtych lat plonowały stosunkowo wysoko i ich zimotrwałość była znacząco wyższa niż odmian obecnych, a tegoroczne mrozy są wspominane przez najstarszych tubylców jako niebywałe i nie mające odniesienia do żadnych z żywota.
A tu dyskusje nawet o 5.5 t /ha.
Pokładam się i tarzam ze śmiechu.
Obym tylko nie skonał.

Edytowany przez xemit, 23 marzec 2012 - 22:25.

#1505 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 22:32

Rzepak i nawożenie [połączone] u mnie jeszcze teraz wypadają rośliny, puścił nowe listki i powoli zaczyna umierać, wyrywając taką roślie można zobaczyć jak ona od korzenia zaczyna się psuć.

#1506 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2012 - 22:56

Rzepak i nawożenie [połączone] Coś dla ostudzenia emocji.

Masa tysiąca nasion dla rzepaku to ok 3g . 1ha to 10000m2. Jeśli przyjąć plon na poziomie 2t/ha , 1m2 musi zapewnić 200g rzepaku. 200 gram rzepaku stanowi więc liczbę 66000 nasion. Jeśli więc na plantacji pozostało 10 roślin to każda z nich powinna wydać aż 6600 nasion lub przy obsadzie 15 roślin jedynie 4400 nasion.
Życzę powodzenia.

#1507 Share Tomtu

Tomtu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Płyty winylowe ;)

Napisany 23 marzec 2012 - 23:09

Rzepak i nawożenie [połączone] Rzepak jest rośliną dość dobrze regenerującą mieliśmy plantacje które w zeszłym roku były miejscami wygryzione i wymrożone i w tych miejscach dała plon w zależności od gleby 0,8-1,8t a obsada około (15-20) a problem z określeniem obsady jest taki że w jednym miejscu może być 25 do 15 roślin to jeszcze bym zostawił ale na polu są place gdzie nie ma nic. a najgorsze to to że już 3 tygodnie po pierwszej dawce i dwa tygodnie ładnej pogody a rzepak nic nie reaguje.

#1508 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2012 - 23:10

Rzepak i nawożenie [połączone] Polecam!!!
http://www.biopaliwa...owanie-rzepaku/

#1509 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2012 - 09:23

Mam podobne wrażenie. Jesli plantacja z 12-15 nędznymi roślinami ma plonować w granicach 2 ton , to jak plonują plantacje z obsadą 50-60 szt zdrowych roślin po łagodnej zimie ?
Ciekawe również czy sprawdzi się prognoza pogody która przewiduje opady śniegu i mrozy w niedalekiej przyszłości.
Zastanawia mnie również czy są plantacje rzepaku których rozwój wegetatywny jest tak intensywny, by w glebie nie pozostało nic z pierwszej dawki azotu i istniała natychmiastowa konieczność wysiewu drugiej.

Nie wiem czy kojarzysz, ale mamy na forum experta z firmy BASF dziwnym nicku @BASF, który to w swoich artykułach na oficjalnej stronie AGRo.BASF zaleca stosowanie 2 dawki azutu maksymalnie do połowy marca :)

http://www.agrofoto....051#entry911051

W poście #2481 masz rozwiniecie mojej myśli oraz link do artykułu w którym to Dr Witold Szczepaniak opisuje sposoby nawożenia rzepaku..

Niby człowiek wykształcony, z tytuem doktora przed nazwiskiem a wydaje mi się, że jego zalecenia są nieco z innej bajki...

#1510 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 24 marzec 2012 - 14:04

Rzepak i nawożenie [połączone] Hubert Ojdana miałeś szkody wyrządzone przez żubry w rzepaku i czy RDOŚ już był na oględzianach. Mam szkody w jęczmieniu pszenżycie i pszenicy. Złożyłem wniosek 6 marca i wciąż czekam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1511 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2012 - 14:19

Rzepak i nawożenie [połączone] Sajgon@ w tym roku regularnie przeganialismy żubry z pol i strat nie mamy w oziminach. Widziałem natomiast w siosce Puciska jak zniszczyły doszczetnie rzepak chyba Klimiuka...w ubiegłym roku złożyłem wniosek o odszkodowanie w marcu a oględziny były podczas kwitnienia rzepaku, czyli w maju. Dziwne to jest ale straty oceniają RDOŚ na podstawie kwiatów rzepaku :/ odszkodowanie za 5ha w wysokosci 16,000zł zostało przyznane w listopadzie dopiero ....

#1512 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 14:34

Rzepak i nawożenie [połączone] mam sprawę w śądzie z RDOŚ za zeszły rok. Zobaczę jak to będzie.

Edytowany przez milanreal1, 24 marzec 2012 - 21:51.
cytowanie poprzedniego posta

#1513 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 24 marzec 2012 - 15:16

Rzepak i nawożenie [połączone] rzepak sie dobrze regeneruje to fakt ale po takim mrozie jaki był u nas bez okrywy śnieżnej korzeń dostał po d*pie bardzo roślina będzie się męczyć jestem pewny że nie da plonu .

Thug

#1514 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2012 - 16:55

Rzepak i nawożenie [połączone] taa...po żubrze dobrze się regeneruje ?? Powodzenia....

Sajgon@ w którym miejscu te żubry Ci wyjadły rzepak?

#1515 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 17:38

Rzepak i nawożenie [połączone] @Hubert Ojdana Nowosady i Dubiny
Rzepaku już nie sieje bo nie mam gdzie. Nawet na Nowokorninie mi chodziły

#1516 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2012 - 18:05

Rzepak i nawożenie [połączone] no na Nowokorninie sporo zniszczyły...trzeba się jakoś porzadneij zając ,,tym'' problemem, leśnictwo i Puszcza Białowieska nic w tej sprawie nie pomogą

#1517 Share 16HDR008

16HDR008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 19:14

Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj poleciałem Proteusem. Teraz zastanawiam się czy mogę połączyć na oprysk na grzyba z funkcją regulatora wzrostu ( Syrius ) z odżywkami ( OSD Micro Rzepak) + Epo Top + śladowe ilości mocznika, czy lepiej osobno ( koszty :( ). Jak myślicie ?

#1518 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 19:17

Rzepak i nawożenie [połączone] ja dzisiaj wyskoczyłem z drugą dawką w ilości 180kg/ha saletry amonowej a na chowacza jade za dwa dni

PS;co to jest "nowokorninie"

#1519 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 marzec 2012 - 09:39

Rzepak i nawożenie [połączone] pewnie miejscowość.

My siejemy, a Bóg daje plony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1520 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 21:54

Rzepak i nawożenie [połączone] Czy po rzepaku pryskanym Butisanem, Commandem i gramicydem można zasiać przenicę jarą? Rzepak skasowany gruberem.