Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11308 odpowiedzi na ten temat

#1441 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 20 marzec 2012 - 21:00

Rzepak i nawożenie [połączone] Z tego co widzę u siebie ,rzepak jak wyda plon 1 tona/ha to będzie sukces,liczba roślin 6-15 na metr,szkoda gadać drugi rok do d*py.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 06:04
  •  

#1442 Share nagrol

nagrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 21:37

Rzepak i nawożenie [połączone] etykiety instrukcje stosowania sor znajdziecie tu :
http://www.bip.minro...Id=648&LangId=0
rejestr dopuszczonych sor tu :
http://www.bip.minro...Id=647&LangId=0

Edytowany przez nagrol, 20 marzec 2012 - 21:37.

#1443 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 21 marzec 2012 - 07:38

Rzepak i nawożenie [połączone]

Z tego co widzę u siebie ,rzepak jak wyda plon 1 tona/ha to będzie sukces,liczba roślin 6-15 na metr,szkoda gadać drugi rok do d*py.

U mnie to samo... gdzieniegdzie dosłownie 5-7 roślin a gdzieniegdzie 15 i więcej...
rzadzizna jak nie wiem co! Ale cóż postanowiłem zostawić... Narazie Monolit wygląda lepiej i już ładnie się zieleni, ale za to Lisek wygląda obecnie na bardzo rzadki... stożki u góry zmarznięte korzeń dobry i jak tak się przyjżeć to wypuszcza jakieś listki po bokach... może coś wyda... Ehhh... wczoraj zacząłem nisczyć pozostałości pszenżyta i pszenicy:( 100% kasacja..:(

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1444 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 21 marzec 2012 - 09:12

Rzepak i nawożenie [połączone] prawie rok temu mój rzepak wyglądał tak: http://www.agrofoto....ision-02042011/
http://www.agrofoto....elson-02042011/

tak więc, spokojnie trzeba podejść do tematu orki.
mimo, że na wiosne ojciec kazał nam orać to zostawiliśmy i plon był w okolicy 3ton.

Nawet niech ci twoj da 2tony to i tak jakieś pieniążki będą, a siejąc teraz coś jarego? nie dość ze kupe kasy na ponowną uprawę i siew, to jeszcze nasiona, które w tej chwili są koszmarnie drogie - widziałem już pszenicę po 2500zł za tonę. Ale co dalej? jaki plon z jarych można osiągnąć?

Jak jest średnio 10 roślin na metrze to bym zostawił i tylko srednio o nie zadbał

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#1445 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 21 marzec 2012 - 11:32

Rzepak i nawożenie [połączone] gdyby był taki rzepak jak podałeś linka to na ten rok rewelacja to co jest u nas na polu nie wyda nawet 1 tony

Thug

#1446 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 marzec 2012 - 13:57

Rzepak i nawożenie [połączone] ja ma taki jak u P. Jacka na fotkach tylko troche mniejszy jeszcze, i chyba go zaoram bo są place po arze gdzie nie ma nic bo obgryziony przez co zmarzł także nie wiem, warto to zostawić? Wczoraj szacowaliśmy i ostatecznie zostaliśmy że zaoram i wypłacą koszty uprawy o ile wypłacą. Rzepak można by ratować nie wiem czy jest sens są miejsca piekne a są z tymi 5 roślinami na m2 i gołe place co byście w tej syt. poradzili?

Rzepaku będzie napewno brakowało z tym się trzeba liczyć.

Jacku opowiesz po krótce jak wyglądał Twój rzepak z tego linku co się działo w tym miejscu? Chwasty po głowe czy jak? Mam pole czyste jak łza tylko placowe wymarznięcia spowodowane zgryzieniami gdzie był cały jest ok. Ale wiadomo zachwaszczenie wtórne napewno wystąpi opowiedz troche jak to było.

http://www.agrofoto....ospel-02042011/
http://www.agrofoto....ision-02042011/

???

Edytowany przez proxy8441, 21 marzec 2012 - 14:09.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#1447 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 21 marzec 2012 - 15:42

Rzepak i nawożenie [połączone] pooglądaj w galerii zdjęcia z ubiegłego sezonu, starałem się je robić co 2-3tygodnie.
w miejscach tych wielkich placów to heder do góry i nawet nie kosiłem, ale było tego dosłownie kilka.
rzepak wbrew pozorom potrafi się bardzo mocno rozkrzewić/rozrosnąć - nie wiem, które z tych słów będzie lepsze ale mam nadzieje ze wiecie co mam na myśli.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#1448 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 21 marzec 2012 - 16:02

Rzepak i nawożenie [połączone] to zależy od wielu czynników, przymrozki wiosenne i opady,to często nierówno dojrzewa, u Jacka było co ratować, u mnie niby pod okrywą śnieżną i przetrwał ale na działce 15 ha niecałe 1,5 dobiły przymrozki i to w jednym miejscu jeak odcięty idziesz nogą kopniesz i przełamany, na razie czekam ile odbije na tym 1,5 ha ale i tak orać tego nie będe bo reszta w porządku, ale takiego fokusa to jeszcze nie widziałem,

#1449 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 16:46

Rzepak i nawożenie [połączone] zapoznałem się dokładnie z Twoją galerią 2011. Tzn. były te place mocno zachwaszczone? Bo widać że trzymały się dobrze do kwitnienia nie było w ich miejscu chwastów.

oczywiście, rzepak ma ogromne możliwości co do rozgałęzien byle miał główny pęd.

Jutro ma jeszcze likwidator przyjechać zobaczymy co powie.

#1450 Share darek195

darek195

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 17:11

Rzepak i nawożenie [połączone] Moim zdaniem jak jeszcze "coś" zostało tego rzepaku, nawet mówisz że miejscami wygląda w miarę, to wcale bym nie brał przesiewania pod uwagę. Po pierwsze rzepaku raczej będzie brakować, po drugie żeby zasiać trzeba mieć nasiona, a z tym jest problem, chyba że masz ziarno do siewu. Po ostatnie nie wiem skąd się to wzięło ale niby straszą suszą (maj, czerwiec) więc nie wiadomo co z tych jarych urośnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1451 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 20:05

Rzepak i nawożenie [połączone] Jestem po wizycie likwidatora i poszło 25 % a więc inaczej mówiąc rzepak do likwidacji. Szkoda kurde!

#1452 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 20:32

Rzepak i nawożenie [połączone] 25% to miałeś w firmie na P

Thug

#1453 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 20:57

Rzepak i nawożenie [połączone] Możesz coś więcej o tym szacowaniu napisać ,pszenicy nie miałeś ubezpieczonej ?

#1454 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 21:21

Rzepak i nawożenie [połączone] Tak miałem w firmie na "P", pszenicy akurat nie miałem ale miałem pszenżyto. A co tu pisać, po prostu za mała obsada rośli, które zaczęły odbijać na m2 a miejscami jej brak. Tylko się zastanawiam-czy mogę tą uprawę zostawić czy do likwidacji,bo powiedzmy zdarzy się cud i będzie więcej roślin np za tydzień?

#1455 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 21:29

Rzepak i nawożenie [połączone] nikt Ci nie zabroni tego zostawić nie musisz orać ale w razie pózniejszych szkód nie będziesz miał prawa zgłosić tejże działki do dalszych szkód czyli np gradu o ile miałeś wykupione lub masz zamiar wykupić co innego jak przesiejesz

Thug

#1456 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 21:34

Rzepak i nawożenie [połączone] u mnie tez dzis był paz w firmy P . . i tez likwidacja ale tylko 25 % dadza.

#1457 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 21:42

Rzepak i nawożenie [połączone] Tylko ??? Ja w zeszłym roku dostałem sporo sporo mniej za doszczętnie gołe pole. Nie czekając długo zmieniłem ubezpieczyciela. Zobaczymy czy wyjdzie na dobre... Znajomi rolnicy ubezpieczeni w Concordii lub HDI dostają aktualnie 97 do nawet 100 % (przynajmniej oni tak twierdzą) od ww. ubezpieczycieli.

Edytowany przez murtek3, 21 marzec 2012 - 21:55.

CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#1458 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 21:47

Rzepak i nawożenie [połączone] moim zdaniem tak powinno byc wypłacana jak jest calkowita szkoda ale oni twierdza ze mozesz zaorac i zasiac cos innego i tylko przyzanaja 25% bo to sa koszty poniesione jesienia

#1459 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 21:48

Rzepak i nawożenie [połączone] Ci rolnicy co tak twierdzą to Cię ładują wiesz w co.......HDI wypłaca 33 % polisy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1460 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 21:51

Rzepak i nawożenie [połączone] czyli 25% sumy ubezpieczenia równiez dostaniesz? Czy 25% wymarznięcia?

Jutro do nas ma przyjechac z HDI orientuje się ktoś ile oni wypłacają? Tzn. żeby dostac jakiekolwiek odszkodowanie za wymarznięcie trzeba zaorać plantacje?