Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11296 odpowiedzi na ten temat

#1421 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 19 marzec 2012 - 07:37

u nas rzepaki w okolicy sie zielenią ale wystarczy pojechać 10 km dalej i gołe pola
po ile będzie rzepak za tone

podjedz w nasze okolice to zobaczysz gołe pola

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 16:08
  •  

#1422 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 08:30

Rzepak i nawożenie [połączone] U nas, tj. między Wrockiem a Legnicą może 20- 30% to zielone pola. Natomiast od Wrocławia do Brzegu masakra...

Edytowany przez murtek3, 19 marzec 2012 - 08:31.

CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#1423 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 19 marzec 2012 - 09:37

Rzepak i nawożenie [połączone] Panowie co mówicie żeby w tym tyg rzucić mu drugą dawkę azotu (pierwsza poszła 04.03)
na dzień dzisiejszy nie wygląda rewelacyjnie ale coś tam zielonego widać a stożki które przymarzły na górze zaczynają puszczać zawiązki liści po bokach tuż nad ziemią... I tak myślę skoro ma być sucho to może warto potraktować go drugą dawką??? Wóz albo przewóz.... Jakie wasze zdanie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1424 Share ArekJD1177

ArekJD1177

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 09:56

Rzepak i nawożenie [połączone] Może jeszcze poczekaj na rozwój sytuacji, bo teraz wywalisz drugą dawkę a za tydzień pojedziesz orać. Bo już widziałem takie przypadki, ale to jest moje zdanie.

#1425 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 19 marzec 2012 - 10:01

U nas, tj. między Wrockiem a Legnicą może 20- 30% to zielone pola. Natomiast od Wrocławia do Brzegu masakra...

to własnie moje rejony czegoś takiego to jeszcze nie widziałem praktycznie wszystko na przesiew multum pszenic leży bez znaku życia rzepaki które jeszcze coś tam dychały teraz zamierają coś strasznego jęczmiona ozime to padaka na całej linii nawet pszenżyto dno.z tego co zostało rzepaku to też rzadzizna i zapewne bedzie potężna presja chorób i szkodników

Edytowany przez thug, 19 marzec 2012 - 10:02.

Thug

#1426 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 16:31

Rzepak i nawożenie [połączone] Azotowo potasowy na wieksości rzepaczków zasiany. Na jednym sie troche zapadałem a reszta w porządku.

#1427 Share kazik8888

kazik8888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 21:14

Rzepak i nawożenie [połączone] łódzkie...
dzisiaj bylem ogladac rzepak oraz zboza po I dawce wysieniej 2 tyg temu.
rzepak 20ha - na 1 m2 jest od 10 do 15 zywych roślin a miejscami moze mniej ale postanawiam zostawic go bo...
pszenica 30ha - do likwidacji. wszystko wymarzlo! nic nie odbija.
pszenzyto w 50% narazie odbilo...masakra w tym roku!!

Edytowany przez kazik8888, 19 marzec 2012 - 21:26.

#1428 Share metiu20

metiu20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 21:53

Rzepak i nawożenie [połączone] U nas w okolicach Łęcznej też nie jest ciekawie. Nawóz ojciec posiał 10 marca, ale rzepak rusza bardzo powoli. Na wzgórkach tam gdzie bardziej dmuchało jest po 5 sztuk rzepaku- czas pokaże czy się zostawi. Pszenica zaś była bardzo późno siana, do tego przez susze kiełkowała prawie 3 tygodnie, ale ojciec twierdzi, że sobie poradzi. Zobaczymy. Teraz to tylko czekać

#1429 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 22:01

Siałem ten Lubofos. nawet może być. Ale myślę lepsza jest Polifoska 6 albo 8. a azot lepiej na wiosnę

Dużo siałeś tego Lubofosu na ha? Czy stosowałeś wtedy do nawożenia jakieś nawozy zawierające siarkę?

Wróćmy do siarki (S)!!!
Jak zapatrujecie się na takie nawożenie: jesienią lubofos 4q/ha (co daje ok 64kg S) a teraz na wiosnę tylko podpierać się opryskiem z siarczanem magnezu i odżywki wieloskładnikowe.

Ciekawa alternatywa, stosowałeś może w praktyce?

#1430 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 20 marzec 2012 - 08:58

Panowie co mówicie żeby w tym tyg rzucić mu drugą dawkę azotu (pierwsza poszła 04.03)
na dzień dzisiejszy nie wygląda rewelacyjnie ale coś tam zielonego widać a stożki które przymarzły na górze zaczynają puszczać zawiązki liści po bokach tuż nad ziemią... I tak myślę skoro ma być sucho to może warto potraktować go drugą dawką??? Wóz albo przewóz.... Jakie wasze zdanie?

wstrzymaj się z tą drugą dawką.. Jeżeli zdecydowałeś się zostawić rzepak, widzisz że zaczyna rosnąć to wspomóż go dolistnie, daj P, K, Mn, B, S - jeżeli nie dawałeś wcześniej. A drugą dawkę zostaw na później. Moim zdaniem teraz potrzebne mu będą P, K i S no i N oczywiście a później B, Mn i inne mikro ;)
Ja mam 2 kawałki słabszego rzepaku i planuje go opryskać siarczanem magnezu + Insol PK, a później coś z B i Mn ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1431 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 11:17

Rzepak i nawożenie [połączone] planuje na dniach jechac z opryskiem na chowacza bo juz sie ten szkodnik pojawia wiec moze dam troche mikroelementow. Polecasz moze szczegolnie jakis środek???

#1432 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 13:10

Rzepak i nawożenie [połączone] ale środek na szkodnika czy nawóz?
Jeżeli chodzi o środek na szkodnika to pryskałem Proteusem ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1433 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 14:56

Rzepak i nawożenie [połączone] chodzi mi o środek na szkodnika który bez większych przeszkód będzie mozna wymieszać z jakiegoś typu odżywką (np w formie rozpuszczalnego nawozu) która dostarczy wyżej wspomniane mikroelementy oraz wzbogaci P i K...

#1434 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 marzec 2012 - 19:26

Rzepak i nawożenie [połączone] ja mam takie pytanie sarny mi troche wyjadly rzepak ale widze ze rzepak sie zieleni puszcza mlode liscie ze sroda , starych lisci praktycznie nie ma , czy beda jakies straty na plonie i czy duze?

#1435 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 19:45

Rzepak i nawożenie [połączone] brak pędu głównego straty do 20% plonu

#1436 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 20:15

Rzepak i nawożenie [połączone] nie wiem jak z mieszaniem.. ale zazwyczaj większość nawozów można mieszać z Proteusem, Insol chyba można.. Ale poszperaj w internecie albo popytaj w sklepach bo nie jestem pewny a z tym mieszaniem to poważna sprawa ;)

jutro poszukam opakowania po Proteusie to jak coś znajde na ten temat to dam znać ;)

Edytowany przez losktos, 20 marzec 2012 - 20:16.

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1437 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 20 marzec 2012 - 20:29

U nas, tj. między Wrockiem a Legnicą może 20- 30% to zielone pola. Natomiast od Wrocławia do Brzegu masakra...

Dokładnie moja Goya przeczymała ale nie jest ciekawie mam troche do przesiania .Za pszenicę jarą krzyczą już 3tyś /tona :wacko: i to nie zaprawioną .Cięzki rok czeka nas . :( .W tym tygodniu ma chodzić komisja z gminy .

Edytowany przez kamil900830, 20 marzec 2012 - 20:33.

#1438 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 20:32

Rzepak i nawożenie [połączone] Jak uważacie - jeśli wprowadziłem potas w postaci soli potasowej, magnez i siarkę w kizerycie to dawać jeszcze dolistnie NPK ??? Rzepak zostawiam bo się zazieleniło. Mam od zeszłego roku Basfoliar 36 Extra i Agroleaf Total.

Racja- ceny zbóż pną się w górę. Gro rolników sieje własny materiał i to najczęściej jęczmień bo pszenica i pszenżyto jare to rzadkość. Aż mnie ciarki przechodzą jak widzę sąsiadów z gruberami i talerzówkami w pszenicy i jęczmieniu.
Jeszcze niech tylko się sprawdzą prognozy sezonowe z suszą i będzie zupełna klęska po całej linii.... <oby nie>

Edytowany przez LeF, 20 marzec 2012 - 20:35.

Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#1439 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 20:37

Rzepak i nawożenie [połączone] Wszystko zależy od tego jak wygląda rzepak, jak będzie słabo rósł to ja bym dawał NPK i mikro dolistnie ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1440 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 marzec 2012 - 20:47

Jest żle i myślę że najbliższe 2-3 dni wyjaśnią sprawę z rzepakiem. Ja w każdym bądz razie nie będę go przesiewał z uwagi na pełna ochronę chwastobójczą jesienią. Uważam że 8-10 q i aplikacja 300 kg saletry na ha jest lepszym wyjściem jak przesiew zbożem jarym o nieznanych parametrach, które muszę zakupić , kosztami ochrony , nawożenia itd.
Co najgorsze, niszcząc ten rzepak tracę ważny el. płodozmianu , który stanowi wymierną wartość.
Co do stanu rzepaku, to jak widać w większości nie doceniliśmy potęgi mrozu, zachłyśnięci wiarą w ekstra-power lutowej aplikacji saletry, dla której lepszym miejscem od pola z gnijącym rzepakiem byłaby stodoła lub magazyn GS.

No i wszystko się wyjaśniło. GAME OVER .